Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

Опубліковано

Ще за кілька років до появи славнозвісних таксі Uber і Uklon одесити вже могли викликати таксі через мобільний додаток, оплатити поїздку картою та вибрати, якою музикою пасажир буде насолоджуватись під час короткої подорожі. Так, тепер шансон не викличе кров з ваших вух – якщо ви цього не захочете. 

А їжу з місцевих ресторанів “Бонд” доставляв ще задовго до Glovo чи Uber eats. Цей сервіс доступний для киян, одеситів та для жителів Чорноморська. Ми розпитали у власника таксі “Бонд” Петра Обухова, як він вирішує стандартні проблеми та у чому помилки конкурентів. 

Петро Обухов

Position

За освітою програміст. Працював над різними інтернет-проектами, такі як “Думская”, Сінема Сіті, today.od.uа. У 2013 році створив сервіс таксі “Бонд”, яке працює в Одесі, Києві та Чорноморську.

Наш додаток був першим 

За освітою я програміст. Коли ми з друзями думали, яким бізнесом зайнятись, то вияснилось, що у сфері таксі можна проводити багато аналітики та дослідів. Один з товаришів за кордоном побачив, що таксі можна викликати через додаток, а розташування машини відображалось на карті.

Читайте також: У Львові створили додаток, який порівнює ціни на таксі

Ідея зробити це в Україні прийшла до нас в 2012 році. Тоді наші таксисти користувались раціями, або Java-програмами для старих кнопкових телефонів. 

Все місто поділялось на сектори і водій обирав район, в якому він знаходився. Коли приходило замовлення, то його отримував водій, який ближче всього у черзі. Такий собі ручний GPS. Але час подачі таксі займав 15 хвилин. Ми ж намагались зробити найшвидше таксі по подачі і ведемо статистику таксиста. 

Перше, що зробили ми – закупили смартфони, які видавали водіям під заставу. Для багатьох це був перший смартфон в їх житті. І тоді однією з наших фішок стала роздача Wi-Fi клієнту, коли ще в місті не було 3G. 

До речі, ще однією причиною чому ми захотіли займатися таксі – незалежність від місцевої влади, тут важче вставляти палки в колеса.

Читайте також: Сервіс таксі Uklon запустив можливість оплати проїзду через Google Pay

Доставляли їжу ще раніше Glovo

З лютого минулого року ми запустили доставку їжі з ресторанів і вже домовились з 150 закладами. Вони мають додатки, де отримують замовлення,  вказують, скільки часу потрібно на приготування їжі і ми потім під’їжджаємо. 

Ми хотіли зробити максимально швидку доставку їжі. Бо до нас нічого такого не було. Якось я замовив бургер на відстані від мене один кілометр. а чекав більше години. Ми змогли це виправити. 

Читайте також: Uber запустив нову функцію: нагадування перед поїздкою для неуважних клієнтів

Наші кур’єри доставляють замовлення навіть в невеличкі сусідні міста. Дуже дивно для мене, коли купують на 200 гривень, а за доставку платять 300. Нащо це їм? Взагалі, вартість доставки залежить від відстані з ресторану до клієнта. 

Так, ми значно випередили Glovo. Вони беруть кількістю, а не якістю. Хоча і дешевші. Glovo працює з частиною ресторанів без попередньої домовленості, тобто кур’єр просто робить замовлення на місці. Втрачається багато часу.

А ще, беруть великий відсоток з ресторанів. На початку вимагають чи не 30% від вартості блюда, а потім торгуються до 27%. А ще було образливо, коли McDonald’s просто ігнорував наші пропозиції. А потім запустились з Glovo.

Читайте також: У Києві служба кур’єрської доставки Glovo працюватиме і вночі

Фішки таксі Бонд: ніякого шансону і сімейний акаунт

Ми працюємо з приватними водіями, які мають власні машини. При тому, не беремо зі старим транспортом. Деякі водії навіть купують машини, щоб працювати з нами. З кожного замовлення наша компанія отримує 10%, які вираховуються з рахунку водія. У таксиста є свій рахунок у програмі. Якщо баланс нульовий, то він не може працювати. Зараз у нас зареєстровано більше 3000 водіїв,  і це тільки в Одесі. А “Бонд” ще є у Києві та Чорноморську.

Середній чек поїздки в таксі “Бонд” в Одесі – 110 гривень, у Києві – 160 гривень

З нами працює водій навіть на власній “Теслі”. Якщо буде більше електромобілів, то ми додамо у програму опцію “Хочу електромобіль”. 

До речі, серед водіїв у нас є і моряки, які прийшли з рейсу. Дуже цікаво, що їм не сидиться вдома, і вони беруть найбільше замовлень.

Читайте також:  Український сервіс доставки ліків залучив $1 млн інвестицій

Ми вдосконалюємо своє таксі і придумуємо різні фішки, які потім намагаються скопіювати конкуренти. 

  • Не дзвонити мені. У нас вперше в Україні з’явилась така функція, якщо людина не хоче, щоб їй телефонували перед поїздкою. Було забавно потім побачити це і в інших службах таксі. 
  • Улюблене радіо. Кожний клієнт може вибрати сам, яке радіо хоче слухати. 
  • Сімейний аккаунт. Клієнт може додати кілька номерів, які будуть їздити за однією карткою чи з одного рахунку. 
  • Аналізуємо дефіцит машин. Кожного дня ми досліджуємо в якому районі мало машин. І тому потім завчасно говоримо водіям, що там будуть замовлення. 
  • Портрет водія. Якщо клієнт поставив не дуже високу оцінку за поїздку, то програма пропонує близько 20 варіантів, що було не так. І тоді по кожному таксисту ми створюємо рейтинг.
  • Портрет клієнта. Можна вказати, що любить клієнт. Наприклад, мене дратує, коли не вмикають моє радіо. А мій товариш якось потрапив в аварію і тепер не любить швидкої їзди і коли немає ременів безпеки.

Проблеми і їх рішення

Після запуску ми зіштовхнулись с типовими проблемами одеських таксі. Наприклад, багато водіїв не хочуть їздити за місто і часто відміняють замовлення. Але є й ті, які самі хочуть туди їхати. Тому два рази на день водії можуть самі вибрати район, куди хочуть поїхати. 

Читайте також: Купити Nissan Leaf і запустити службу таксі. Історія успіху з Лозової

Ще одна проблема – нестача машин в спальних районах в годину пік. Тому водіям доплачуємо, щоб вранці вони повертались з центру назад в «спальники».

Багато таксистів люблять натиснути кнопку, що вони приїхали, коли це не так. А безкоштовні тільки перші сім хвилин простою. І так водії заробляли собі більше. Коли ми це помітили, то додали функцію у додаток: тепер він аналізує, де водій вказав, що прибув на місце і де взяв клієнта. Якщо різниця велика – весь простой безкоштовний. 

Ще одна проблема – решта. У водія часто не буває готівки, тому ще з 2013 року у нас є можливість перерахувати решту на рахунок клієнта, яку він потім може витратити на наступну поїздку. 

Конкурентів не сприймав серйозно

Коли ми запускались, то боялись конкуренції. Але я спочатку і не думав, що Uber взагалі буде в Україні. Вони наробили багато помилок і зараз у багатьох ця служба таксі асоціюється з ненадійним та небезпечним. І я чув абсолютно дикі історії. 

Вони відносяться халатно і їх якість залишає бажати кращого. Водії Uber можуть постійно відмовитись від поїздки. У нас такого немає. 

Хоча через них у нас було падіння замовлень. Але швидко відновились і повернули свою кількість замовлень.  

Читайте також: Подорож наосліп: як працює організація секретних турів Україною

Uklon я не сприймав серйозно. Коли вони прийшли на одеський ринок, то доплачували таксистам 10 гривень за кожне замовлення. У них дуже не зручний додаток. Наша ж мета –  все зробити максимально просто і швидко. Натискаєш кнопку “Викликати таксі” і адресу. І все, чекайте на свій транспорт. 

Суспільство

«Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути

Опубліковано

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.

Про це повідомили в УЗ.

Як відновити квитки

  1. Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
  2. Натиснути на банер на головній сторінці.
  3. Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
  4. Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.

Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.

Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix

Про кібератаку на «Укрзалізницю»

23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя

Опубліковано

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.

Про це повідомили в UNITED24.

Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.

На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.

Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Опубліковано

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.

Про це повідомили у Lviv Travel.

Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.

«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь. 

Мапу можна переглянути за посиланням.

Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Фото: «Квіткова карта Львова»

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Lviv Travel

Читати далі