Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Нам є чому повчитися». Британське видання The Telegraph опублікувало статтю про переваги медичної системи України

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Британське видання The Daily Telegraph опублікувало статтю про українську медичну систему, запевнивши, що британським фахівцям є чому повчитися в українських колег.

Матеріал написала українська журналістка Марія Чапля.

Кілька годин замість кількох місяців

Марія Чапля живе у Британії понад два роки. Вона розповіла, як у травні 2022 року підхопила шкірне захворювання. Після незліченних марних спроб додзвонитися до NHS (Національної служби охорони здоров’я) дівчині все ж повідомили, що їй доведеться чекати кілька місяців, перш ніж потрапити до лікаря.

Розчарувавшись, Марія вирішила приїхати на лікування до України.

«Під звуки сирен повітряної тривоги, я прийшла у лікарню. До вечора у мене вже були необхідні ліки, які допомогли мені піти на поправку», – пише Марія.

У чому принципова різниця?

Вона розповідає, що виросла в маленькому містечку на заході України, і їй ніколи не доводилося чекати більш як два дні, щоб потрапити на прийом до лікаря.

«Якщо ви захворіли в Україні, вам зазвичай радять негайно звернутися до лікаря. Протягом одного-двох днів вам зроблять різні аналізи і призначають лікування. Зазвичай лікар дає свій номер телефону, щоб ви завжди могли бути на зв’язку. Після одужання вам, як правило, рекомендують знову здати аналізи крові, щоб переконатися, що хвороба повністю зникла. У NHS, навпаки, ібупрофен здається панацеєю від усіх життєвих негараздів», – розповідає Марія Чапля.

Державні та приватні клініки

Журналістка каже, що лікарі в Україні зацікавлені працювати якнайкраще, адже чим більше пацієнтів у них на обліку, тим вища їхня заробітна плата. Зокрема Марія розповіла про приватні українські клініки, багато з яких мають мобільні додатки, де можна онлайн обрати лікаря і записатися на прийом.

«В середньому, вартість візиту до приватного лікаря в Україні варіюється від 10 до 40 фунтів стерлінгів (~400-1800 грн). Враховуючи, що середньомісячна заробітна плата все ще порівняно низька, небагато українців можуть дозволити собі звернутися до приватного лікаря. Однак, безумовно, допомагає те, що вибір є, і варіантів багато», – каже Марія.

Британії є чому повчитися в України

Журналістка також зазначає, що багато українських лікарів нині працюють онлайн 24/7 для біженців по всьому світу. Адже для жінок з дітьми, які вимушено покинули Україну, місяцями чекати на прийом у місцевих лікарів – дуже незвично.

«Звичайно, українська медицина не є ідеальною. Залишки радянського минулого, посилені корупцією та кумівством, все ще присутні в країні. Однак, як зазначила моя українська подруга-лікарка Ольга Фокаф, якщо українська система зможе в майбутньому розвиватися без зовнішніх потрясінь, таких як війна, вона може стати величезною історією успіху. Можливо, одного дня Велика Британія могла б повчитися на досвіді української системи охорони здоров’я», – завершує Марія.

Нагадаємо, Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє запустити наступний етап медичної реформи. Йдеться про оновлення підходів щодо визначення госпітальних округів і впровадження сучасних підходів до формування мережі медзакладів.

Крім того, у Вінниці на базі автомобіля «швидкої» облаштували пересувний стоматологічний кабінет, у якому надаватимуть стоматологічні послуги для бійців на фронті.

Фото: pixabay.com

Суспільство

Хутро із конопель українського бренду DevoHemp відзначили на конкурсі у Берліні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Хутро із конопель українського бренду DevoHemp відзначили в категорії «Мода» на міжнародному конкурсі Green Product Award 2023 у Берліні.

Про це бренд повідомив у своїй сворінці у фейсбуці.

Конопляні шуби від DevoHemp виготовлені з інноваційного хутра на основі нетканого волокна з конопель.

Волокно, з якого виготовляються шуби, — біорозкладне. Воно вирощується без гербіцидів і пестицидів, стійке до шкідників, швидко поглинає і виділяє вологу, гіпоалергенне. Також воно забезпечує регуляцію температури та циркуляцію повітря.

Читайте також: Як українська конопляна косметика підкорює Європу

«Ми перші в світі, хто розробив та пропонує інноваційне хутро на основі нетканого волокна із конопель як замінник натуральному та екохутру», — йдеться у повідомленні.

одяг

Про конкурс

Green Product Award — це міжнародна нагорода, де відзначають продукти й послуги, які вирізняються відповідальним ставленням до довкілля, інноваційністю та дизайном. Церемонія нагородження Green Product Award 2023 відбулася 24 березня. Цьогоріч на здобуття премії подали 1300 заявок від учасників із 40 країн.

Нагадаємо, українські науковці виростили новий сорт конопель, із яких можна робити порох і бронежилети.

Також ми повідомляли, що на Житомирщині заснували найбільшу в Європі плантацію технічних конопель.

Фото: facebook.com/Devohome.

Читати далі

Суспільство

Артилеристи 44 бригади знищили пункт управління та склад БК окупантів (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Воїни 44-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола успішно знищили склад боєприпасів, пункт управління, зенітну самохідну установку «Шилка» та іншу ворожу техніку.

Відео опублікували на фейсбук-сторінці бригади.

«Хто звільняє цей район? 44-ї бригади дивізіон! Хто для орків страшний сон? Ще один дивізіон!», – написали наші захисники.

Читайте також«Відправка на Бахмут? Вже готуємо». Хто частує ЗСУ смаколиками? Знайомтеся, «Хлібобулочні війська»

Про 44 ОАБр

44-та окрема артилерійська бригада імені гетьмана Данила Апостола — військове з’єднання, сформоване після початку російської агресії, восени 2014 року. Бригада вела бої на Бахмутці, під Дебальцевим і названа на честь гетьмана Данила Апостола — Гетьмана Війська Запорозького, голови Гетьманщини на Лівобережній Україні у XVIII столітті.

Нагадаємо, військові 54 окремої механізованої бригади знищили склад боєприпасів, який окупанти облаштували у лісосмузі.

Також миколаївські десантники з Javelin розгромили російський танк Т-90 «Прорив».

Фото: facebook.com/44art.br.

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили модульне містечко для тимчасового проживання

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Дмитрівці на Київщині відкрили модульне містечко для тимчасового проживання тих, хто лишився осель внаслідок російської військової агресії.

Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної військової адміністрації.

Модульне містечко у Дмитрівці розраховане для тимчасового проживання мешканців громади, які втратили домівки через воєнні дії, та внутрішньо переміщених осіб.

Містечко складається із трьох секцій. Кожна секція має 21 кімнату для проживання, санвузол, кухню, їдальню, дитячу кімнату та кімнату-сушарку для одягу.

Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Також тимчасове житло обладнане необхідною технікою, меблями, посудом, речами першої необхідності. Поруч встановлений потужний генератор на 220 кВт, що стане альтернативним джерелом електроенергії.

Загалом містечко розраховане на одночасне розміщення 252 людей. Наразі в двох секціях  вже проживає 41 сім’я — це 115 осіб. Третя секція повністю готова до заселення нових мешканців.

Це вже 16 модульне містечко, встановлене в Київській області за сприяння Польського уряду та підтримки Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. До цього модульні містечка для тимчасового проживання людей були встановлені та функціонують і зараз в Ірпені, Бучі, Кухарях, Василькові, Іванкові, Макарові та інших населених пунктах пристоличного регіону.

Нагадаємо, 18 грудня 2022 року в селі Горенка Гостомельської територіальної громади на Київщині відкрили модульне містечко для тимчасового проживання.

Також ШоТам розповідав, як дві подруги з Харкова власноруч облаштували 50 будинків для переселенців.

Фото: koda.gov.ua.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство3 дні тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство4 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство5 днів тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...