Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Нам є чому повчитися». Британське видання The Telegraph опублікувало статтю про переваги медичної системи України

Опубліковано

Британське видання The Daily Telegraph опублікувало статтю про українську медичну систему, запевнивши, що британським фахівцям є чому повчитися в українських колег.

Матеріал написала українська журналістка Марія Чапля.

Кілька годин замість кількох місяців

Марія Чапля живе у Британії понад два роки. Вона розповіла, як у травні 2022 року підхопила шкірне захворювання. Після незліченних марних спроб додзвонитися до NHS (Національної служби охорони здоров’я) дівчині все ж повідомили, що їй доведеться чекати кілька місяців, перш ніж потрапити до лікаря.

Розчарувавшись, Марія вирішила приїхати на лікування до України.

«Під звуки сирен повітряної тривоги, я прийшла у лікарню. До вечора у мене вже були необхідні ліки, які допомогли мені піти на поправку», – пише Марія.

У чому принципова різниця?

Вона розповідає, що виросла в маленькому містечку на заході України, і їй ніколи не доводилося чекати більш як два дні, щоб потрапити на прийом до лікаря.

«Якщо ви захворіли в Україні, вам зазвичай радять негайно звернутися до лікаря. Протягом одного-двох днів вам зроблять різні аналізи і призначають лікування. Зазвичай лікар дає свій номер телефону, щоб ви завжди могли бути на зв’язку. Після одужання вам, як правило, рекомендують знову здати аналізи крові, щоб переконатися, що хвороба повністю зникла. У NHS, навпаки, ібупрофен здається панацеєю від усіх життєвих негараздів», – розповідає Марія Чапля.

Державні та приватні клініки

Журналістка каже, що лікарі в Україні зацікавлені працювати якнайкраще, адже чим більше пацієнтів у них на обліку, тим вища їхня заробітна плата. Зокрема Марія розповіла про приватні українські клініки, багато з яких мають мобільні додатки, де можна онлайн обрати лікаря і записатися на прийом.

«В середньому, вартість візиту до приватного лікаря в Україні варіюється від 10 до 40 фунтів стерлінгів (~400-1800 грн). Враховуючи, що середньомісячна заробітна плата все ще порівняно низька, небагато українців можуть дозволити собі звернутися до приватного лікаря. Однак, безумовно, допомагає те, що вибір є, і варіантів багато», – каже Марія.

Британії є чому повчитися в України

Журналістка також зазначає, що багато українських лікарів нині працюють онлайн 24/7 для біженців по всьому світу. Адже для жінок з дітьми, які вимушено покинули Україну, місяцями чекати на прийом у місцевих лікарів – дуже незвично.

«Звичайно, українська медицина не є ідеальною. Залишки радянського минулого, посилені корупцією та кумівством, все ще присутні в країні. Однак, як зазначила моя українська подруга-лікарка Ольга Фокаф, якщо українська система зможе в майбутньому розвиватися без зовнішніх потрясінь, таких як війна, вона може стати величезною історією успіху. Можливо, одного дня Велика Британія могла б повчитися на досвіді української системи охорони здоров’я», – завершує Марія.

Нагадаємо, Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє запустити наступний етап медичної реформи. Йдеться про оновлення підходів щодо визначення госпітальних округів і впровадження сучасних підходів до формування мережі медзакладів.

Крім того, у Вінниці на базі автомобіля «швидкої» облаштували пересувний стоматологічний кабінет, у якому надаватимуть стоматологічні послуги для бійців на фронті.

Фото: pixabay.com

Суспільство

Вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО)

Опубліковано

Другий сезон дитячого мультсеріалу “Україна. Нескорені міста” вийшов на каналі “Плюс плюс”. Цей проект створено компанією “1+1 медіа” у співпраці зі Smart Angel і VoxCheck з підтримкою Європейського Союзу.

Про мультфільм

На каналі “Плюс плюс” вийшов другий сезон дитячного мультсеріалу “Україна. Нескорені міста”, який розповідає про символи російської агресії у містах, таких як Донецьк, Луганськ, Херсон, Крим і Маріуполь. Головні герої – троє дітей, які дізнаються справжню історію українських міст через подорожі у часі та просторі. Мультфільм відтворює сцени руйнування та обстрілів, але робить це у мультяшному стилі, щоб запобігти травмуванню дітей.

Читати також: “Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Кожна серія умовно розділена на дві частини: у першій герої дізнаються стародавню історію міста, про яке йдеться, його культурні й історичні пам’ятки. А в другій – про те, що сталося з ним після початку російської агресії у 2014 році та повномасштабного вторгнення у 2022-му.

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Для кого підійде перегляд?

Проєкт “Україна. Нескорені міста” призначений для дітей віком від 6 до 12 років, а також для батьків, вчителів і всіх, хто прагне навчити молодше покоління цінувати культурну спадщину та пам’ятати історію України. 

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Читати далі

Суспільство

“Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

Опубліковано

Українська видавчиня Наталія Моспан заснувала видавництво дитячої літератури у Франції. Воно називається “Le Petit Canard”, (“Маленька качечка”). 

Про це повідомляє Читомо.

Фото: Читомо

Про видавництво “Le Petit Canard”

В “Маленькій качечці” планується друк творів письменників та робіт ілюстраторів з України. Перші дитячі книжки, які вже надруковані та стоять у французьких книгарнях, а також айдентика та сайт, теж зроблені українцями. Крім того, книги цього видавництва можна буде придбати на Amazon.

Зараз йде підготовка до промо-кампанії: участь у виставках, фестивалях, проведення заходів des diccess, коли книгарня приймає автора з його книжками, він спілкується з гостями книгарні, люди дізнаються про нового автора й нове видавництво тощо.

Видавництво було засноване у липні 2023 року. За словами Наталі Моспан, інформацію про видавництво стали поширювати лише зараз через активну діяльність: вже вийшли перші книги, завершилися всі адміністративні процедури й розпочалися продажі.

Читати також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

Французький книжковий ринок

“Я довго досліджувала французький ринок дитячої літератури – він значно більший, ємніший, за український. При цьому амбітна та чесна мета створення Le Petit Canard – максимальна підтримка книговидавничої справи в Україні. То ж ми активно співпрацюємо з українськими авторами та ілюстраторами“, – говорить засновниця видавництва, Наталія Моспан.

фото: Читомо

За словами пані Наталі, книжковий ринок Франції дуже розвинений і насичений, тому «неохоче приймає нових гравців». 

“Сегмент, в якому ми вирішили працювати, насправді дуже переповнений. Але це те, що найбільше нам подобається, тому ми не опускаємо руки“, – наголошує видавчиня.

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Фото: Евакуація.Сity

Читати далі

Суспільство

В Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Опубліковано

27 березня, у Національному музеї історії України відбулася презентація унікального рельєфу із зображенням святого Дмитра, що сягає доби Русі. Цей археологічний артефакт правоохоронці врятували від незаконного продажу та повернули державі.

Про це повідомляє МКІП.

фото: МКІП

Про історичну памʼятку

Презентована артефактом є кам’яною плитою вагою 60 кілограмів, що служила прикрасою фасаду невідомої білокам’яної церкви, зведеної у межах Галицько-Волинської землі у період другої половини 12 – першої половини 13 століть.

фото: МКІП

Генеральний директор Національного музею історії України, Федір Андрощук, підкреслив унікальність цієї пам’ятки, яка свідчить про існування білокам’яної церкви часів Русі, що не збереглася до наших днів. На плиті зображено святого Дмитра, шанованого у Греції, Болгарії та на Русі, що свідчить про місцеве виконання різьблення цього артефакту.

Читати також: Амеліна, Жадан, Андрухович та інші митці: українцям пропонують безкоштовно послухати поезію “дім”

У національному музеї історії України зберігається близько 9 тисяч археологічних предметів, які були передані в рамках різних кримінальних проваджень. Кількість цих артефактів значно перевищує обсяг, що надійшов до фондів музею за останні 40 років.

Сьогодні ми з вами стали свідками утвердження справедливості: завдяки успішній співпраці музейників і правоохоронців унікальний артефакт повернувся додому“, – сказав Ростислав Карандєєв, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, що в Києві відбудеться відновлення історичних вивісок.

Також ми повідомляли, що в Києві на Андріївському узвозі приводять до ладу історичну пам’ятку.

фото: МКІП

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство7 днів тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: