Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Налаштовані оптимістично. Як молодь реагує на кризу через COVID-19

Опубліковано

Криза у сферах охорони здоров’я та економіки через пандемію COVID-19 не викликала песимістичних настроїв у міленіалів (народились з січня 1983 року по грудень 1994 року) та представників покоління Z (народились з січня 1995 року по грудень 2003 року). Вони рішуче налаштовані на побудову кращого майбутнього, свідчить дослідження компанії «Делойт». За результатами 2020 Deloitte Global Millennial Survey, представники двох поколінь готові стійко переносити негаразди, пов’язані з різними несприятливими ситуаціями, та демонструють прагнення втілювати позитивні зміни як у своїх громадах, так і в усьому світі.

 «Звичайно, пандемія COVID-19 докорінно змінила наш спосіб життя як повсякденного, так і професійного, вплинувши на наше фізичне та ментальне здоров’я. Однак в Україні ще до початку карантину більше третини міленіалів (38%) погоджувалися, що вони знаходяться в стані тривоги або стресу весь час чи більшість часу, в світі цей показник ще вищий – майже половина (44%), – зазначає директор Human Capital Advisory Services компанії «Делойт» в Україні Олена Бойченко.

Читайте також: ПРООН запускає нову платформу підтримки соціальних інновацій для подолання наслідків COVID-19

Добробут сім`ї та довгострокова фінансова стабільність – ключові фактори стресу як в світі (41% та 41% відповідно), так і в Україні (80% та 66%). Важливим джерелом є фізичне та ментальне здоров’я. У світі воно турбує 32% міленіалів, а в Україні – 53%.

Наслідки пандемії вплинули на трудову діяльність молодих працівників, зазначається в дослідженні. Приблизно 30% представників покоління Z і майже чверть міленіалів (віком 25-30 років) розповідають, що вони втратили роботу або були відправлені в тимчасову неоплачувану відпустку. Лише третина міленіалів і 38% покоління Z, які взяли участь в експрес-опитуванні, заявляють, що їхня зайнятість та рівень доходів не змінилися.

Криза та COVID-19 посилила цікавість до «соціально відповідальних» заходів, які приносять користь планеті й суспільству. Майже три чверті опитаних вважають, що пандемія зробила їх більш чутливими до потреб інших людей і що вони будуть вживати заходи для позитивного впливу на свої громади. Окрім того, майже 60% заявили, що планують купувати більше продукції та послуг у великих підприємств, які подбали про своїх працівників і позитивно вплинули на суспільство під час пандемії.

Приблизно 80% опитаних вважають, що уряди і бізнес повинні докладати більше зусиль для захисту довкілля. Більшість міленіалів зазначають, що не збираються звільнятися з роботи протягом п’яти чи більше років, хоча раніше не планували працювати більше двох років. Цікаво, що представники покоління Z готові частіше змінювати місце роботи.

Дві третини респондентів зазначають, що були задоволені тим, у який спосіб і як швидко роботодавці вживали необхідні заходи. «Ключовими причинами припинення відносин з роботодавцями для українських міленіалів є розрив у винагороді між топ-менеджментом компаній та середньостатистичним співробітником (33%), а також негативний вплив бізнесу на навколишнє середовище (27%). Ці результати свідчать, що лише соціально відповідальні компанії можуть сподіватися на лояльність міленіалів, – зазначає Олена Бойченко.

Фото:tvoemisto.tv

Єгор Зарубін

Суспільство

«Укрзалізниця» запустила офіційні канали для пасажирів приміського сполучення

Опубліковано

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.

Про це повідомили в УЗ.

Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:

  • затримки поїздів;
  • призначення нових поїздів.
  • модернізацію рухомого складу;
  • тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
  • інші важливі новини приміського сполучення.

В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.

Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.

Про це повідомили в «Жовтій стрічці».

У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:

«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».

Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя

Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).

Фото: телеграм-канал руху

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути

Опубліковано

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.

Про це повідомили в УЗ.

Як відновити квитки

  1. Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
  2. Натиснути на банер на головній сторінці.
  3. Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
  4. Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.

Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.

Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix

Про кібератаку на «Укрзалізницю»

23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес22 години тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство3 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство4 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...