Суспільство
На Зміїному встановили прапор України: військова операція успішно завершена
Українські захисники успішно завершили військову операцію на острові Зміїний та встановили там державний прапор.
Про це під час брифінгу повідомила керівниця пресцентру сил охорони та оборони оперативного командування «Південь».
«Прапор України на острові Зміїний встановлено. Військова операція завершена, територія знову повернена під юрисдикцію України. На решті територій наші війська просуваються. Повільно, але впевнено. Так, як ми й казали. Зберігаємо тишу. Спочатку звільняємо, потім говоримо. На суходолі ворог не має успіхів », – сказала Гуменюк.
За даними керівниці пресцентру, про встановлення державного прапора стало відомо сьогодні, 4 липня, о 13:15.
Про звільнення Зміїного
30 червня, російські окупанти втекли з острова Зміїний після того, як ЗСУ завдали по ньому низку ударів. Згодом російська влада заявила, що нібито «завершила виконання завдань на острові Зміїному» і «як жест доброї волі» вивела свій гарнізон.
Згодом, 1 липня, росіяни завдали авіаудар фосфорними бомбами по острову Зміїний, намагаючись знищили свою техніку. Однак із чотирьох ударів влучним виявився тільки один, через що у мережі вкотре висміяли військові здібності російської армії.
Пізніше стало відомо, що під час боїв за Зміїний ЗСУ знищили російської техніки на понад $900 млн, зокрема був збитий ворожий гелікоптер Ка-52 на підльоті до Зміїного.
Також нагадаємо, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний опублікував відео роботи ударного безпілотника Bayraktar TB2 по російських цілях на острові Зміїний на Одещині.
Фото: facebook.com/DPSUkraine.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі