Суспільство
На Житомирщині заснували найбільшу в Європі плантацію технічних конопель
На базі недіючого льонозаводу в селі Рижани на Житомирщині створять кластер із вирощування та переробки технічних конопель, а також закладуть найбільшу в Європі плантацію.
Про це повідомив акціонер Володарсько-Волинського льонозаводу Мішель Терещенко.
«Йдеться про перетворення старого льонозаводу в селі Ріжанні на сучасний кластер з вирощування та переробки технічних конопель. Це дуже гарний проєкт, який сприятиме відбудові та європейській інтеграції України, що створить альтернативу постачанню з Китаю. Також це дозволить відродити традицію текстильної коноплі в Житомирі та Європі», – зазначив Терещенко.
За його словами, навколо заводу буде створено індустріальний парк для всіх українських підприємців, які прагнуть приїхати і працювати на місці, будучи впевненими в хорошому забезпеченні основною сировиною.
«Малі та великі компанії у сфері текстилю, упаковки та біологічно розкладаних рушників, якісного паперу, ізоляційних та будівельних матеріалів, нетканих матраців, агроволокна або пелет з біомаси, очікуються та вітаються. Ви дізнаєтесь більше найближчими днями», – додав Терещенко.
У коментарі Укрінформу він зазначив, що наразі вже є домовленості з українськими інвесторами, зацікавленими у проєкті створення кластеру з вирощування і переробки технічних конопель у Рижанах. Ініціатор проєкту поки не називає імена інвесторів, але запевняє, що про них стане відомо найближчим часом.
«У Франції, Бельгії та Італії є технології, що дозволять отримати із конопель довге волокно. Досі їх застосовували лише для льону. Якщо ж це застосувати до конопель, його можна використовувати в текстильній промисловості й отримувати гарну продукцію. І якщо у Франції площі плантацій під технічну коноплю сягають 30-40 га, то в Україні є можливість розширити їх до понад 1000 га. Наразі вже є домовленості з фірмами в Італії, Бельгії, Франції, які готові купувати волокно в Україні», – розповів Мішель Терещенко.
Нагадаємо, міжнародні донори передадуть 13,5 т насіння овочів аграріям та мешканцям деокупованих територій України.
Крім того, українська компанія HF Agro розпочала експорт агротехніки власного виробницта до Канади.
Фото: facebook.com/michel.terestchenko.3.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Коментарі