Суспільство
На Житомирщині запустили лісонасіннєвий комплекс українського виробництва (ФОТО)
Сучасний лісонасіннєвий компмлекс встановили на Житомирщині, повідомили на фейсбук-сторінці обласного управління лісомисливського господарства.
Комплекс складається із шишкосушарні та насіннєсховища на 2 холодильних камери загальним об’ємом 52 кубічні метри.
Комплекс обладнаний з використання сучасних технологій, котрі забезпечують збереження високих показників якості насіння на усіх етапах: від збирання до висівання.
Як зазначили фахівці, привезену з лісу шишку поміщають до спеціального барабану. Барабан обертається і таким чином відбувається очищення шишок від хвої, гіллячок та нестандартних екземплярів. Далі очищені шишки поміщають до сушильних шаф, де оптимальна для висушування температура підтримується автоматично.
Читайте також: «Виробництво почали з сараю й 170$». Як ветеран із Харкова знайомить світ з українськими ножами та новим видом спорту
До сушильної шафи одночасно можна завантажити близько 100 кг шишок. Залежно від вологості, час сушіння займає від 8 до 24 годин.
Після того, як шишки розкриються, в тій же барабанній установці з них витрушують насінинки-крилатки. Після обезкрилювання в спеціальному сепараторі насіння очищують від сміття, вибраковують порожнє та пошкоджене. Наступним етапом насіння проходить дезинфекцію і висушується в спеціальній сушарці.
Читайте також: Аби зберегти Карпати, створили новий природний парк
Усі процеси в роботі шишкосушарні автоматизовані, сушильні шафи працюють на електриці. Усе обладнання – вітчизняного виробництва.
Нагадаємо, Україна перейшла на євростандарти класифікації деревини.
Як ми повідомляли раніше, Україна у десятці європейських країн за площею лісів.
Фото: facebook.com/ztlis.
Суспільство
Український стенд на ярмарку
Для заходу підготували Український національний стенд, на якому презентували 13 вітчизняних видавництв.
Представники України в «Liber» розповідали про діяльність книговидавництва в умовах великої війни, продемонстрували переклади українських творів іспанською, запропонували нові книжки для видання та налагоджували міжособистісні контакти з професіоналами іспаномовного книговидавництва.
Прикладом співробітництва став нещодавній перший переклад роману Сергія Жадана «Інтернат» каталонською мовою.
Читайте також: У Києві проведуть сім безплатних екскурсій: як зареєструватися
Читайте також: В Україні відкрили дані про всі маршрути міжнародних автобусів: понад 1200 записів
Панельна дискусія за участі українки
Під час ярмарку відбулася панельна дискусія на тему «Чи може література щось змінити?» за участю іноземних та українських авторів. Модерувала дискусію виконавча директорка PEN Ukraine, журналістка й культурна менеджерка Тетяна Терен.
«Учасники поспілкувалися про роль пропаганди і дезінформації у війні, розуміння історичного минулого та роботу з пам’яттю, чому важливо зважати на мову та прагнути, щоби вона об’єднувала, а не розділяла суспільство, а також про літературу як зброю свободи, що допомагає боротися з брехнею і тиранією», — написали у пресслужбі міністерства.
Наступний книжковий ярмарок «Liber» відбудеться з 1 по 3 жовтня 2025 року в Мадриді.
Нагадаємо, що в Україні випустили видання, присвячене спадщині кримських татар (ФОТО).
Фото: Ірина Каламурза
Коментарі