Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
kak vyiglyadit drevesina listvennitsyi 800x500 c kak vyiglyadit drevesina listvennitsyi 800x500 c

Економіка

Україна перейшла на євростандарти класифікації деревини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна з початку 2019 року перейшла зі старих радянських ГОСТів на нові, гармонізовані із європейськими стандарти класифікації та вимірювання ділової деревини, передає Укрінформ.

“2018 рік став останнім роком, коли Україна працювала за радянськими ГОСТами. Держлісагентство планомірно готувалося до переходу на нові державні стандарти, гармонізовані з європейськими. Якщо раніше ділова деревина (лісоматеріали круглі) розподілялися на три сорти — І, ІІ, ІІІ і була низка сортиментів за призначеннями, то з 2019 року розподіляється на чотири класи якості – А, В, С, D, як і в європейських країнах, з відсутнім визначенням їх напрямку використання” – зазначає заступник голови Державного агентства лісових ресурсів.

Читайте також: Аби зберегти Карпати, створили новий природний парк

За яким принципом відбувається класифікація?

До класу А відносять лісоматеріали з нижньої частини колоди із чистою деревиною або незначними вадами, які не обмежують її використання.

Клас якості В – це лісоматеріали середнього класу якості без особливих вимог до чистої деревини та із сучками у межах середньої кількості для кожної породи.

До класу С прийнято відносити лісоматеріали нижче середнього класу якості із незначними вадами, які не значно знижують природні властивості деревини, як матеріалу. До класу D відносять лісоматеріали, що не задовольняють вимогам жодного з вищих класів, але з яких ще можна отримати пиломатеріали для подальшого використання.

Всі інші матеріали, які не підходять під ці чотири класифікації, класифікуються як деревина дров’яна для промислового використання довжиною 2-4 метри і направляються на виробництво трісок технологічних чи паливного призначення, розколювання на паливну деревину. Інша деревина для не промислового використання довжиною до 2 метрів може бути реалізована як паливо фізичним та юридичним особам.

Чи існує специфіка класифікації для України?

Нормативів євро-класифікації деревини немає із порід багатьох дерев, які є у чималій кількості в Україні. У Європі через надто малу кількість такої деревини класифікацію для неї визначають за найбільш наближеним стандартом, наприклад, якість колоди з вільхи або осики визначають за нормативами на тополю. Держлісагентство зауважує, що в Україні при застосуванні такої класифікації може виникати ціла низка суперечливих питань. Тому після численних консультацій із експертами та виробниками з європейських країн було ухвалено рішення про розробку додаткових Технічних умов України, якими встановлюються вимоги до класифікації тих видів лісопродукції, що не регламентуються європейською класифікацією.

“Усі країни ЄС, які мають європейські стандарти, – в них не забороняється розробка власних стандартів, що додатково роз’яснюють або конкретизують ці стандарти. Так і в Україні були розроблені додаткові технічні регламенти для деяких видів дерев, таких як береза, вільха, липа, граб, акація, осика, черешня, тощо”, – наголошує заступник голови Державного агентства лісових ресурсів.

Читайте також: В Україні запрацювала електронна система обліку деревини

Нагадаємо, Держлісагентство забезпечило повний електронний облік усієї заготовленої та реалізованої деревини.

Економіка

Україна отримала 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У вівторок, 21 березня, Європейський Союз виплатив Україні другий транш макрофінансової допомоги — 1,5 млрд євро.

Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у твітері.

Зазначається, що це допомога із загального пакета допомоги на 18 млрд євро.

Голова Єврокомісії наголосила, що підтримка Європи не лише допомагає Україні захищатися під час війни, а ще й ставить її на шлях до ЄС.

Дивіться відеоІван Марчук – визнаний за життя геній з Тернопільщини

«Сьогодні ми виплатили ще €1,5 млрд Україні. Наша підтримка допомагає Україні функціонувати, захищаючись. Вона також твердо ставить Україну на її шлях до ЄС, підтримуючи реформи – наприклад, ефективне управління та фінансову стабільність. Разом ми пишемо європейське  майбутнє України», — написала фон дер Ляєн.

Відзначимо, що у грудні 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення про макрофінансову допомогу Україні на 2023 рік розміром 18 млрд євро. Згідно з повідомленням Ради ЄС, сума кредиту, який нададуть Україні 2023 року, становитиме 18 млрд євро з 10-річним пільговим періодом.

Нагадаємо, про те, що Євросоюз виділить Україні другий транш макрофінансової допомоги на 2023 рік, стало відомо на минулому тижні.

Також ми повідомляли, що Данія створює фонд для допомоги Україні з бюджетом $1 млрд.

Фото: english.almayadeen.net.

Читати далі

Економіка

Між портами Ізмаїла і Констанци запустили контейнерні перевезення

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Між румунським портом Констанца і українським портом в Ізмаїлі на Одещині запустили контейнерні перевезення.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії Iteris LLC – freight forwarding company.

«Раді повідомити, що контейнерний фідер T-MOON, оператором якого є наша компанія, здійснив свій перший рейс до порту Ізмаїл», — йдеться у повідомленні компанії.

Зазначається, що тепер на регулярній основі (кругорейс 6-8 діб) судно доставлятиме контейнери різних ліній з порту Констанци до порту Ізмаїл і назад.

Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA

Ця опція має такі переваги:

  • контейнери слідують у режимі траншипента (немає необхідності оформляти у порту Констанца транзитні митні документи Т1),
  • відсутність очікування в портах та в заторах на кордоні,
  • можлива доставка залізницею з/до порту Ізмаїл (рішення для великих партій контейнерів без обмежень за вагою вантажу),
  • мінімальний ризик огляду вантажу на кордоні (тоді як до 50% контейнерів підпадають під огляд на кордоні з Румунією при авто-доставках).

Відзначимо, що раніше баржові контейнерні перевезення здійснювалися між румунським портом Констанца та українським портом Рені. Нині їх розширили і на порт Ізмаїл.

Нагадаємо, на Волині будують новий сухий порт для експорту агропродукції.

Раніше ми повідомляли, що зернову угоду щодо експорту української агропродукції продовжили на 4 місяці.

Фото: facebook.com/ITERISLLC.

Читати далі

Економіка

Дніпрянка відкрила арт-кафе завдяки гранту

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Дніпрянка відкрила власну кав’ярню завдяки грантовим коштам, повідомили в обласній раді на фейсбук-сторінці.

Світлана Пилипенко взяла участь в урядовій програмі «єРобота». Жінка написала успішний бізнес-план, захистила його перед комісією центру зайнятості та отримала позитивне рішення на мікрогрант.

Розповідає, завжди мріяла про арт-кафе зі смачною кавою та затишною  атмосферою. Прагнула створити простір, де творчі та амбіційні люди матимуть змогу випити смачних напоїв, попрацювати в тиші, або навпаки, відвідати цікавий майстер-клас та послухати живу музику.

Зазначається, що на отримані кошти підприємиця відкрила новий заклад у Дніпрі та створила додаткові робочі місця.

Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA

Відзначається, що урядова програма грантів для бізнесу «єРобота»-2023 розпочалася 1 лютого. Усього планується 20 хвиль проєкту. Середній розмір гранту – понад 226 тисяч гривень.

Якщо маєте ідею для бізнесу чи хочете розвивати вже наявний – подати заявку на мікрогрант можна на порталі Дія.

Нагадаємо, 19-річний підприємець із Рівненщини на грант відкрив цех металевих конструкцій.

Також ми розповідали, як переселенка з Маріуполя виграла грант і шиє військове спорядження в Луцьку.

Фото: facebook.com/dniprorada.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство22 години тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство1 день тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство2 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...

Суспільство4 дні тому

«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Дев’ять років тому він одним із перших почав рятувати поранених на Майдані студентів. Там він...