Суспільство
На Житомирщині назвали “нові” пам’ятки природи
На Житомирщині створять чотири нових обʼєкти природно-заповідного фонду місцевого значення. За таке рішення проголосували депутати обласної ради.
Збереження 10 старовікових дерев
У с. Базар Народицького району на території 0,2 га створили Ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Базарські в’язи» для збереження 10 старовікових дерев в’яза гладкого. Вік дерев налічує 180-200 років, висота – 26-30 метрів, діаметр – 80-120 см. Дерева мають значно більшу цінність, ніж старовікові дерева дуба звичайного. Вони не мають ознак захворювання судинним мікозом, тому можуть використовуватися як генетичний матеріал.
Урочище на території лісгоспу
На території 22,8 га у ДП «Романівський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради відтепер розташовуватиметься Ботанічний заказник місцевого значення «Урочище «Пісковня».
Читайте також: На Черкащині створять 3D-модель Трахтемирівського півострова
Ландшафтна територія заказника – це рівнинна територія з абсолютними відмітками висот 245-247 м. На рівнинних ділянках переважають соснові, осикові та березові ліси, а на знижених-чорновільхові ліси. Особливу цінність становлять похідні осикові насадження. Вони є дериватами дубових лісів крушиново-трясучковидно-осокових.
Пріоритетом охорони у заказнику є види рослин, занесені у Червону книгу України (2009), зокрема, еритроній собачий зуб, коручка морозниковидна та любка дволиста.
Мальовнича балка “Нивки”
Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Урочище «Нивки» знаходитиметься у Станишівській сільській раді Житомирського району на території 3,0 га. Це глибока мальовнича балка, тальвег якої досяг рівня грунтових вод. Довжина балки дорівнює 375 м, ширина – 80 м, глибина – 8 м. У підніжжя бортів балки з – під землі б’ють два природні джерела води, які облаштовані місцевим населенням. Вода в них якісна питна, яку населення використовує для своїх потреб.
Пріоритетом охорони пам’ятки природи є ландшафтний комплекс давньої балки, два природні джерела якісної питної води та рослинність старого вільхового лісу.
Рівнина «Зелена Лагуна»
У Брониківській об’єднаній територіальній громаді (Несолонська сільська рада Новоград-Волинського району) на площі 97,9917 га створено Ландшафтний заказник місцевого значення «Зелена Лагуна». Територія заказника представляє собою слабохвилясту рівнину річок Тні і Теньки з незначним коливанням висот і наявністю мікровпадин. Середня висота над рівнем моря становить 150 м. Більшість території належить до водоохоронної зони.
Пріоритетом охорони у заказнику є види рослин та тварин, занесені до Червоної книги України. Особливу цінність становлять рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги України, а саме: формація латаття білого, формація латаття сніжно-білого, формація глечиків жовтих.
Фото: wikimedia.org
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі