Економіка і бізнес
На Житомирщині заборонили російську попсу та шансон
Депутати Житомирської облради більшістю голосів підтримали мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області.
Про це повідомила прес-служба обласної ради.
Депутати очікують, що введений мораторій працюватиме “до повного припинення окупації Росією”.
“Запровадити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Житомирської області до моменту повного припинення окупації Російською Федерацією території України”, – йдеться у рішенні ради.
Читайте також: На Житомирщині бізнесмен власним коштом збудував новітню школу
Проти “гібридної”війни
Своїм рішенням рада рекомендує створити групу з роз’яснень про дію мораторію, а також радить іншим містам та районам ухвалити рішення про встановлення такого ж мораторію у своїх громадах.
Зазначимо, це вже другий випадок запровадження мораторію. 19 вересня Львівська обласна рада ввела мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області.
Як саме боротимуться із культурними продуктами російського походження невідомо, адже чітких механізмів виконання ухвали немає. Однак такий мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту – книг, фільмів та пісень – деякі українці називають необхідним заходом для боротьби у потужній гібридній війні, яку веде Росія.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Економіка і бізнес
- №351/352 Київ — Кишинів;
- №95/96 Київ — Рахів;
- №29/30 Київ — Ужгород;
- №4/3 Запоріжжя — Ужгород.
Що в меню
- карпатські деруни;
- омлет із житомирських яєць;
- курку з подільською картоплею та овочами;
- кримськотатарський плов із яловичиною — лідер серед уподобань пасажирів.
Коментарі
Економіка і бізнес
Що побудують
- облаштують заїзди та виїзди з дороги М-07;
- побудують внутрішні дороги;
- створять мережі газо- та електропостачання.
Коментарі
Економіка і бізнес
Україна вперше напряму придбала скраплений природний газ (СПГ) зі США — важливий крок у напрямі повної енергетичної незалежності від росії. Вантаж прибув 27 грудня до термінала у Греції, а доставкою займалася компанія ДТЕК, найбільший приватний енергетичний гравець України.
Про це повідомляє Financial Times.
Газ замість залежності
СПГ транспортували через Середземне море, а обсяги вантажу становили близько 100 кубічних метрів природного газу. ДТЕК залишить собі десяту частину, а решту продасть грецьким компаніям.
«Такі постачання забезпечують регіон надійним і безпечним джерелом енергії, одночасно послаблюючи російський вплив на нашу енергетичну систему», — прокоментував виконавчий директор ДТЕК Максим Тимченко.
Україна уклала угоду з американською компанією Venture Global ще в червні. Згідно з домовленостями, закупівлі СПГ триватимуть до кінця 2026 року, а окремий 20-річний контракт передбачає постійне постачання газу.
Читати також: У Києві стартували аукціони на місця для поштоматів: як взяти участь
Європейський контекст
На фоні енергетичної кризи Європа зміцнює зв’язки з США, які наразі забезпечують 40% європейського імпорту СПГ. Україна до цього часу не купувала американський газ напряму, тож цей вантаж — знаковий момент для країни.
Транзит російського газу через Україну за п’ятирічною угодою завершується 1 січня 2025 року, а співпраця з Venture Global може стати основою для майбутнього, де Україна повністю позбудеться російського викопного палива.
Нагадаємо, що український стартап залучив $3 млн інвестицій.
Фото: ДТЕК.
Коментарі