Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

На Житомирщині втричі зменшилася смертність від інфарктів. Чому?

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Житомирщині торік відкрили сучасний інфарктний центр, аналогів якому раніше в області не було. За ці 12 місяців роботи лікарям вдалося врятувати 415 життів.

Як інформує прес-служба Житомирської облдержадміністрації, у центрі за цей період 265 операцій провели при гострому інфаркті, і втричі зменшилася смертність.

Центр працює на базі кардіологічного відділення Житомирської обласної клінічної лікарні імені О.Гербачевського. Тут надають медичну допомогу пацієнтам області з хворобами серця у цілодобовому режимі.

Основне завдання – попередження інфарктів

Пацієнти за першої потреби потрапляють до реперфузійного центру, який в основному працює на випередження – попередження інфарктів. Центр виконує:

  • операції зі стентування при гострому коронарному синдромі;
  • імплантації штучних та постійних водіїв ритму серця.

Завідувач кардіологічного центру Микола Кушнір пояснює, що допомогою при інфаркті серця повинно бути термінове розблокування артерій. Це можна зробити двома шляхами: або ввести ліки, які розмивають тромб і відновлюють кровоток; або в операційній за допомогою термінової візуалізації – де цей тромб знаходиться, спеціальними інструментами видаляється тромб і вставляється арматура, яка відновлює судини.

Читайте також: У Дніпрі з нуля будують новий корпус дитячої лікарні з басейном і “ноу-хау”

“Тромб ніколи не з’являється у здоровій судині, тромби виникають у судинах з холестериновими або жировими бляшками. Лікувати потрібно сучасним методом лікування, а не просто введенням ліків, які розмивають тромб. Тому що це ефективно лише в 60% випадків. Швидке ургентне оперативне втручання допомагає відновити кровоток і зупинити розвиток інфаркту. У багатьох країнах інфаркти лікуються саме операційно”, – розповідає Микола Кушнір.

Цьогоріч у центрі простентували 265 випадків гострих інфарктів. До центру доставили 415 пацієнтів з підозрою на інфаркт, з яких прооперували 265. Із 265 випадків – 204 гострі інфаркти. Раніше в області лише 2,5% інфарктів лікували за сучасними методами, за рік роботи цей показник зріс до 27,2% (по Україні в середньому це 31%).

[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Економіка

Полтавська майстерня дерев’яних іграшок SABO завдяки гранту збільшила обсяги продукції

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Майстерня дерев’яних іграшок SABO з Полтави на грант збільшила обсяги виготовлення продукції.

Історію підприємця розповіли у Міністерстві економіки України.

Олександр Классович — підприємець із Полтави, займається виготовленням дерев’яних екологічних іграшок для дітей під брендом SABO. Значна частина їхньої продукції продається на американському ринку. Решта – в Україні. В майстерні виготовляють понад 100 видів іграшок.

«Це розвивавальні ігри, дерев’яний іграшковий посуд, продукти харчування, солодощі. Також є тематичні іграшки, наприклад, ми розробили подарунковий набір “Я – Україна”, серію тематичних іграшок-конструкторів “Італія”, абетки», – розповідає Олександр.

Читайте такожКав’ярня-шоурум з роботами переселенців. Як «Просто кава» з Донеччини підкорила Івано-Франківськ

Цього року він отримав грант за програмою «Власна справа», яка впроваджується Міністерством економіки, і придбав додаткове обладнання для своєї майстерні — калібрувально-шліфувальний і токарний станки.

«У такий спосіб розвантажили робочі руки і підвищили якість продукції на виході. Додаткове обладнання дозволяє збільшити обсяг виготовлення продукції на день. Тепер ми виконуємо всі замовлення вчасно. До цього нам було дуже важко вкластися в 1-2 тижні. Іноді навіть не встигали виготовити іграшки у домовлений термін», – пояснює Олександр.

У майбутньому підприємець планує надалі розширювати ринки для експорту та збільшити впізнаваність бренду як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, планують вийти зі своєю продукцією на ринок Азії.

Про грант

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Нагадаємо, у Луцьку дві дівчини-підприємиці на грант відкрили бізнес здорових десертів.

Також ми розповідали, що завдяки мікрогранту жителька Рівненщини відкрила клінінгову компанію.

Фото: me.gov.ua.

Читати далі

Економіка

Нова пошта відкрила відділення у чеському місті Брно

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська компанія «Нова пошта» відкрила третє відділення в Чехії — у місті Брно.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці компанії.

Наступного року компанія планує відкриття ще у чотирьох чеських містах — Пльзені, Остраві, Ліберці та Чеські Будейовіці.

Клієнти можуть відправляти та отримувати з України документи та посилки до 30 кг. Термін доставки в Україну — від пʼяти днів.

Також доступна курʼєрська доставка та адресний забір вантажів до 1000 кг, тобто кур’єр чеської «Нової пошти» забере відправлення з будь-якої адреси по країні, де буде зручно клієнту, і у визначений час.

Читайте такожВолодимир Поперешнюк. Торгівельна війна – це помилка

Відділення працює щодня за адресою Trnitá 491/5, 602 00. За шість місяців роботи в Чехії компанія доставила 30 000 відправлень.

Про компанію

«Нова Пошта» — українська компанія з логістики. Заснована у 2001 році. Є лідером експрес-доставки за кількістю перевезених посилок в Україні — за 2020 рік доправила 327 млн посилок та вантажів.

«Нова пошта» у 2022 році почала працювати у країнах ЄС, де перебуває близько 6 млн біженців з України. Угорщина стала дев’ятою країною ЄС, де з’явились відділення Nova Post, після Польщі, Литви, Чехії, Румунії, Німеччині, Словаччини, Латвії та Естонії.

До кінця 2023 року компанія планує відкрити відділення в Мілані й Парижі, а у наступному році – ще 16 відділень за кордоном.

Нагадаємо, нещодавно Нова пошта запустила друге відділення у Румунії.

Фото: facebook.com/novapostcz.official.

Читати далі

Економіка

В Україні запрацювали ще три потужні газові свердловини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Укргазвидобування у листопаді 2023 року ввело в експлуатацію ще три високодебітні свердловини, які сумарно забезпечують понад 400 тис. куб. м газу на добу. Дві з них — нові, третя — відновлена з ліквідаційного фонду.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Зазначається, що нову розвідувальну свердловину пробурили на нещодавно відкритому родовищі. Місце для буріння визначили на підставі проведених раніше 3D-сейсморозвідувальних досліджень.

Ще одну нову свердловину пробурили на старому родовищі, яке експлуатують вже понад 50 років. Фахівці виконали глибокий аналіз стану розробки, оцінили залишковий потенціал газоконденсатних покладів і визначили місце для нової свердловини. Обидві свердловини пробурено філією Укрбургаз.

Читайте такожРівні фінансові можливості для кожного? На жаль, економіка працює дещо інакше

Відновлена свердловина перебувала в ліквідаційному фонді впродовж 35 років. Фахівці провели роботи з капітального ремонту та реліквідації свердловини, а також підготували свердловину до газорегулювання.

Зовнішній підрядник успішно виконав двостадійний гідророзрив, завдяки якому вдалося отримати високий дебіт.

Про Укргазвидобування

Укргазвидобування – державне підприємство, найбільша газовидобувна компанія у Центральній і Східній Європі. Займається пошуком та розвідкою родовищ нафти та газу, їхньою розробкою, а також видобутком, транспортуванням, переробкою вуглеводневої сировини та реалізацією нафтопродуктів. Компанія забезпечує видобуток 70% українського газу.

Нагадаємо, з початку 2023 року компанія «Укргазвидобування» збільшила добовий видобуток газу на 3,31 млн куб. м.

Також ми повідомляли, що Укргазвидобування відремонтувало 20-річну газову свердловину, яка дозволяє щодоби видобувати понад 150 тис. кубометрів блакитного палива.

Фото: facebook.com/NaftogazUGV.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство3 дні тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

Суспільство4 дні тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство4 дні тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

РЕКЛАМА: