

Суспільство
На Закарпатті встановили першу міні-скульптуру: кому вона присвячена?
У Полянській ОТГ на Закарпатті скульптор Роман Мурник разом з ковалем Степаном Руснаком встановили міні-скульптуру одному з найвідоміших туристів регіону – принцу Рудольфу Габсбургу.
Про це повідомив у фейсбуці туризмознавець Федір Шандор.
За задумом скульптора, Габсбург одягнений у нижньоавстрійські шорти, альпійські черевики. Принц сидить на символічному компасі.

За інформацією Федора Шандора, кронпринц Рудольф з дитинства був закоханий у природу Закарпаття, любив Карпати, полювати на ведмедів, оленів, диких кабанів.
Читайте також: Втратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому місті
Спогади кронпринца становлять інтерес для краєзнавців. Зокрема у листопаді 1879 року володар Мукачівської домінії граф Ервін фон Шенборн-Бухгейм, у власності родини котрого ця територія перебувала з 1726 року, влаштував на честь Його Високості кронпринца Рудольфа велике мисливське полювання в гірських і лісистих урочищах Свалявщини та Мукачівщини.
Читайте також: Фінансовий моніторинг. Що банки хочуть знати про ваш бізнес?
Нагадаємо, на станції метро Києва встановили міні-скульпутру – бронзових танцівників.
Як ми повідомляли раніше, в Одесі скульптор створив триметрову рибу з металобрухту.
Усі фото: facebook.com/tourism.uz.ua.
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР