Суспільство
На Закарпатті пропонують запровадили у школах уроки про сортування відходів
На Закарпатті директор Агентства регіонального розвитку Михайло Данканич пропонує запровадити систему уроків про сортування та поводженням зі сміттям у всіх 668-ми школах регіону.
Про це він написав у фейсбуці.
За його словами, у такий спосіб вдасться змалечку закласти правила поводження із твердими побутовими відходами закарпатцям.
Данканич каже, що для впровадження цієї ініціативи у 668-ми школах області потрібні кілька кроків:
- перше – це рішення профільних комісій обласної ради;
- далі – розробка дорожньої карти та навчання вчителів;
- згодом потрібно буде закупити сміттєві баки для шкіл та організувати утилізацію й переробку зібраного відсортованого сміття.
Читайте також: «Ця робота змінила моє життя». Чому молодь їде в села і маленькі міста на два роки?
Данканич вважає, що потрібно буде закупити баки для сортування сміття у школах — це вартуватиме області приблизно 20 млн грн. На одну школу треба виділити 30 тис. грн: закупити комплект великих баків, об’ємом 1 тис. л, та малих, об’ємом в 50 л.
«Як на мене, було б логічно, аби закупівлю баків для роздільного збору відходів розподілили – частину обласна рада, частину громади, але фінальне слово саме за громадами», – каже Данканич.
Також, за його словами, відсортовані відходи підприємці готові забирати в школах, декотрі готові їх купувати за ринковими цінами на вторсировину.
Читайте також: «Тіло бачимо руками». Як незрячі масажистки «Очі Тари» допомагають жінкам долати стрес
Нагадаємо, у Києві 16-річний підліток самостійно прибирає стихійне сміттєзвалище, що влаштували сусіди.
Як ми повідомляли раніше, в Україні оголосили конкурс стартапів «Екомрія».
Головне фото: learning.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі