

Економіка і бізнес
На Волині робітники заробляють на зборі полуниці до 1500 гривень на день (ВІДЕО)
Замість збирання полуниці в Польщі через карантин українські працівники з’їхалися на збір урожаю до волинського Хорохорина. У невеличкому селі на Волині нині сезон: рекордні за 10 років урожаї, тож працівники їдуть трохи заробити. Кажуть, через пандемію коронавірусу виїхати на роботу за кордон стало важче, а на Батьківщині вдається заробити не гірше, йдеться у сюжеті 5 каналу.
Як заробляють на ягодах
Людмила Дирда, жителька сусіднього району, вже другий тиждень працює на плантації Хорохорина. Так як полуниця вродила добре, сподівається заробити не гірше, ніж за кордоном.
«Їздила я і за кордоном, працювала теж на полуниці. Зараз тут також непогані заробітки, за день можна заробити 1200-1500 грн, залежно як хто працює», — розповідає вона.
100 тонн на день
Зазначається, що полуницю в цьому селі вирощують вже 15 років. Започаткували ягідний бізнес у регіоні українські заробітчани, які працювали в Польщі. Тепер перетворили це на прибуткову справу та наймають сезонних робітників.
Читайте також: В Україні створили перший лохиновий кооператив (ВІДЕО)
«Роботи дуже багато — її потрібно декілька раз посапати від зілля, постелити та обробити. Мені подобається ця справа. Якби не подобалась, я б цього не робив, адже це дуже важко», — розповідає Віктор Карпович, фермер.
Щодня на полях збирають 100 т урожаю полуниці. Так як сезон на півдні України та Закарпатті закінчився, то всі покупці їдуть за ягодами до Хорохорина.
«У нас 250 дворів у селі всього. Не займається вирощуванням полуниці лише дворів 20. Загальна площа вирощування ягоди займає приблизно 300 га. Із різних куточків країни приїжджають сюди її купувати», — розповідає Анатолій Мельничук, староста села Хорохорин.
Через дощі сезон збирання полуниць змістився з початку червня на кінець місяця.
«Де опади були більш-менш оптимальні, то маємо врожаї, близькі до рекордних. У тих місцях, де надлишки вологи — там спалахи хвороб негативно вплинули на обсяг врожаю і його якість», — пояснює Олександр Книш, керівник відділу рослинництва Волинської ОДА.
Фермери прогнозують, що сезон полуниці на Волині триватиме ще тиждень за умови сприятливих погодних умов.
Фото: unian.net
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay