Економіка і бізнес
На Вінниччині запрацює найбільший у Європі завод із виробництва каоліну
На Вінниччині німецькі інвестори планують збудувати третю виробничу лінію заводу з виробництва каоліну. Таким чином підприємство зможе видобувати 380 тисяч тонн каоліну на рік, а відтак – стати найбільшим у Європі, інформує місцеве видання Veжа.
Про це розповів Андрій Гордієнко, гендиректор ТОВ “Українське каолінове товариство”, що розташоване у селі Глухівці Козятинського району.
У сюжеті телеканалу “Віта” він зазначив, що підприємство з видобутку каоліну було засноване ще в 1902 році, але у 2007-му його викупила відома компанія Кварцверке Групп, яка спеціалізується на виробництві кварцового піску та каолінів.
Майже все на експорт
Так, завдяки німецьким інвестиціям у 20 мільйонів євро, на заводі побудували дві виробничі лінії і за рік видобувають 240 тисяч тонн каоліну.
Зі слів Андрія Гордієнка, майже весь він йде на експорт переважно в країни колишнього Радянського Союзу, а також в Індію, Єгипет, Фінляндію та країни Європи, де є виробництво санітарно-технічних виробів, а також паперова промисловість.
Платять 14,5 тис. гривень
Зараз на підприємстві працює більше 300 співробітників (переважна більшість – місцеві жителі). Та попри високі стандарти безпеки праці і середню зарплату майже 14,5 тисяч гривень, тут гостро відчувають нестачу кадрів. Втім, на підприємстві кажуть, що це проблема загальноукраїнська.
Для того, щоб це виправити, вони влаштовують профорієнтаційні зустрічі в школах Глуховецької ОТГ, а також готові організувати навчання своїх майбутніх працівників.
“Ми працюємо з Німецькою торговою палатою і уже ось в цьому місяці плануємо розпочати дуальне навчання на базі нашого підприємства, – розповіла Ольга Куленко, директорка з правових питань. – Ми ще не обрали навчальний заклад, але думаю, що можливо це також буде тема для можливої співпраці, оскільки тут важлива також підтримка з області”.
Що таке каолін?
Каолін — гірська порода, що складається переважно з каолініту, білого кольору. Від назви місцевості Каолін у Китаї. Використовується також назва «каоліни», розуміючи під цим глинисті породи світлого кольору, що складені головним чином з каолініту.
Діапазон використання каолінів надзвичайно широкий: паперова продукція, керамічна (порцеляна, фаянс), електротехнічна (ізолятори), вогнетривка, алюмінієве виробництво, текстильна, кабельна, гумова, хімічна, миловарна, парфумерна продукція, виробництво олівців і мінеральних фарб, наповнювач у фармації тощо. Має високу вогнетривкість та низьку пластичність (джерело – wikipedia.org).
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі