Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
iek 4403 iek 4403

Технології

На українських дорогах побільшало радарів TruCAM: де саме і скільки?

Опубліковано

У понеділок, 25 березня, на дорогах України з’являться нові 25 радарів TruCAM. Про це повідомили у Департаменті патрульної поліції.

“З понеділка 25.03.2019, ще 25 приладів буде використовуватися патрульною поліцією для вимірювання швидкості руху. Загальна кількість приладів, які будуть використовуватися з понеділка – 75 шт”, – йдеться у повідомленні.

Нові ділянки використання пристроїв (позначені на карті червоним кольором) в таких областях:

  • Вінницька
  • Волинська
  • Дніпропетровська
  • Житомирська
  • Закарпатська
  • Київська
  • Кіровоградська
  • Львівська
  • Миколаївська
  • Полтавська
  • Рівненська
  • Тернопільська
  • Харківська
  • Херсонська
  • Хмельницька
  • Черкаська
  • Чернівецька

Прибори використовують максимально відкрито:

  • Публікується карта, з нанесенням ділянок використання;
  • Стоять попереджувальні знаки;
  • Стоїть службовий автомобіль на синіх проблискових маячках.

Станом на сьогодні, від початку використання радарів вже складено понад 83 000 постанов щодо перевищення дозволеної швидкості руху.

Чим TruCam відрізняються від інших радарів?

TruCam – лазерний портативний пристрій вимірювання швидкості транспортних засобів, який вироблено в США.

Радари на українських дорогах швидкість вже вимірювали: з 2008 до 2010 полювали на гонщиків за допомогою російських “Візирів”. Потім ці прилади заборонили, бо виявилися неточними і несертифікованими. Тепер же, кажуть, правоохоронці, все буде без проблем. Ловитимуть порушників за допомогою радарів TruCam. Усі документи на їх використання є.

Полісмени запевняють, система TruCam немає нічого спільного з “Візиром”. Новий “фен” вимірює швидкість за допомогою лазера, а не радіохвиль. Це дозволяє зафіксувати швидкість окремого автомобіля навіть в потоці. А ще у TruCam немає проблем з сертифікацією, які були у “Візирів”, і через які водії оскаржували зафіксовані порушення. Якщо водій їде занадто швидко, полісмен може або сфотографувати, або зняти на відео порушника.

Читайте також: TruCam в Україні: як працюють і скільки коштує перевищення швидкості

Завдяки лазерному наведенню TruCam може вимірювати швидкість на відстані до 1 200 метрів. Він має карту пам’яті, якої вистачає на 16 тисяч відеороликів або 40 тисяч фото. TruCam робить до 3 фотокадрів в секунду та обладнаний GPS-датчиком.

Для запобігання зловживанням та корупційним ризикам пристрій TruCam містить алгоритм шифрування AES, що робить неможливим втручання в роботу системи та будь-яке коригування даних.

Які штрафи за перевищення швидкості?

Згідно ч. 1 ст. 122 КУпАП — перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше, як на 20 км/год — тягне за собою накладення штрафу у розмірі 255 гривень.

Читайте також: На українських дорогах повноцінно запрацює відеофіксація: коли саме?

Згідно ч. 3 ст. 122 КУпАП — перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше, як на 50 км/год — тягне за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Водії-порушники мають можливість на місці за допомогою мобільного терміналу сплатити штраф та отримати квитанцію. Проте ми закликаємо усіх кермувальників дотримуватися Правил дорожнього руху і не поповнювати поліцейську статистику.

Технології

В Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів

Опубліковано

Уряд України затвердив ініціативу щодо впровадження мультишерингу цифрових документів, що дасть змогу громадянам обмінюватися не лише електронними версіями різноманітних документів, а також даними, такими як довідки про доходи, ОК-5, ОК-7, у різних установах за допомогою системи “Дія”.

Про це повідомляє Мінцифра.

Про нову функцію

Дотепер для надсилання такого набору документів користувачам доводилося відправляти цифрові копії через Дію, а довідки – окремо. Впровадження мультишерингу спростить цей процес і зробить його швидшим.

Читати також: Серіал від Дії для ветеранів: як знайти бажану роботу після військової служби

Робота з мультишерингом буде простою: компанія висилає запит на кілька документів, а користувач підтверджує його в застосунку “Дія”. Один підпис – і всі необхідні цифрові копії документів передаються до установи. Крім того, завдяки мультишерингу, дані в електронних заявах та договорах будуть автоматично заповнюватися.

“Працюємо, щоб ви шерили, в не ксерили”, – зазначає Міністерство.

Нагадаємо, що в Києві з’явиться меморіал до 80-ї річниці депортації кримських татар.

Також ми повідомляли, що український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагороду.

Читати далі

Технології

Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Опубліковано

На даний момент, підрозділи Міністерства оборони та Збройних Сил України приєдналися до Корпусу демінерів для виконання місій на територіях, що були звільнені від окупації.

Про це брифінгу у Military Media Center розповів начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Руслан Берегуля, повідомляє Армія Inform.

Про створення Корпусу демінерів

“Корпус демінерів фактично створений. На сьогодні до нього долучились підрозділи Міноборони та ЗС України, які виконуватимуть завдання на деокупованих територіях. Вже створені 1000 груп розмінування”, – зазначає Руслан Берегуля.

Читати також: Серіал від Дії для ветеранів: як знайти бажану роботу після військової служби

Начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки додав, що на сьогодні деякі підрозділи вже працюють у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях.

“Завдяки нашій спільній роботі найближчим часом слід очкувати надання нам матеріально-технічної допомоги. Завдяки чому ми доукомплектуємо підрозділи, що входять до Корпусу демінерів”, – наголошує він.

На брифінгу було заявлено, що до Корпусу демінерів входитиме 5000 фахівців. Його завданнями будуть: обстеження територій, очищення місцевості у рамках оперативного реагування, проведення заходів гуманітарного розмінування.

Нагадаємо, що на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Також ми повідомляли, що ГУР знищив зенітно-ракетний комплекс окупантів.

Фото: Chris McGrath/Getty Images

Читати далі

Суспільство

На Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США

Опубліковано

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” спільно з Сполученими Штатами розпочали будівництво двох нових енергоблоків №5 та №6 на Хмельницькій атомній електростанції.

Про це повідомляє Енергоатом.

фото: Енергоатом

Про будівництво

Першим у своєму роді в Україні, енергоблоки будуються за американською технологією АР1000 від компанії Westinghouse. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, ці блоки будуть можливі до маневрування, особливо під час можливих атак на енергетичну інфраструктуру з боку російської армії.

Читати також: Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагороду

За планами, в Україні планується побудувати дев’ять таких блоків, повідомляє посолка США в Україні Бріджит Брінк. За її словами, у світі вже функціонує шість енергоблоків Westinghouse, призначених для експлуатації протягом 60-100 років.

Крім цього, згідно зі словами голови “Енергоатому” Петра Котіна, після введення в експлуатацію енергоблоків №3 та №4, Хмельницька АЕС стане більш потужною, ніж Запорізька АЕС і стане найбільшою в Європі.

Нагадаємо, що психологи пояснили, чому ми хочемо засинати під сторонні звуки.

Фото: Енергоатом

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: