

Економіка
На транспорт і дороги: на що саме витратять 83 мільярди в Києві
Київ планує виділити 83,4 мільярда гривень на розвиток транспортної інфраструктури протягом наступних п’яти років. Про це поінформували у Київміськраді.
Повідомляється, що більшу частину – 76,1 млрд – фінансуватиме місто, решту суми планують отримати з держбюджету, а також від інвесторів та кредиторів.
Головне
Програмою забезпечується розвиток інфраструктури для пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту. Також пріоритет надаватимуть розвитку електротранспорту, у планах об’єднати лівобережну та правобережну трамвайні мережі.
Пріоритети серед учасників дорожнього руху
Визначено такий порядок пріоритетності учасників дорожнього руху:
- маломобільні групи населення;
- пішоходи;
- велосипедисти;
- громадський транспорт;
- вантажний транспорт;
- індивідуальний транспорт, що рухається;
- індивідуальний транспорт, що стоїть.
Читайте також: Які будівництва чекають на столицю у 2020 році
Місто для людей, а не машин
“У цій програмі ми не просто декларуємо, а по кроках деталізували новий принцип організації простору: не місто для машин, а місто для людей. І чим менш мобільний учасник руху, тим більше переваг він повинен мати. У такій системі координат буде розвиватися громадський транспорт: оновлення рухомого складу, будівництво метро на Виноградар і на Троєщину, створення зручних пересадочних вузлів з міською електричкою”, – наголосили в Київраді.
Окрім того, цільова програма має на меті змінити модель управління транспортною інфраструктурою міста. Йдеться про впровадження систем безготівкової оплати проїзду в громадському транспорті та електронного квитка з широким набором тарифів. Також у програмі закладені витрати на будівництво нових станцій метрополітену.
Читайте також: Київ позбувається готівки у транспорті: як користуватися е-квитком (ВІДЕО)
Про дороги та громадський транспорт
Значну увагу, традиційно, буде приділено капітальному ремонту столичних автошляхів. Також встановлюватимуться квоти на паркомісця у центрі та підвищуватимемо комфорт громадського транспорту. Це мотивуватиме киян відмовлятися від власних автівок, зазначають у Київраді.
Також у рамках розвитку міського громадського транспорту місто має до 2023 року закупити понад чотири сотні одиниць трамваїв, тролейбусів та електробусів.

Економіка

У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».
Як передає Укрінформ, на реконструкцію аеродрому Кабінет Міністрів асигнував 702,9 млн грн, в тому числі на завершення будівництва 2-ої черги та початок будівництва 3-ї черги комплексу.
“У 2021 році, відповідно до внесених змін до Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року… буде продовжено реалізацію проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса» за рахунок коштів, залучених під державні гарантії в рамках підготовки до Євро-2012, на що передбачено 702,9 млн грн”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Логістична компанія почала виконувати вантажні авіарейси з Гонконгу до України
Ці кошти спрямують на будівництво 2-ої черги (зокрема, встановлення метеорологічного обладнання) та розпочато спорудження 3-ї черги, в рамках якої передбачено “будівництво магістральної рульової доріжки, встановлення додаткового світлосигнального обладнання, прокладання мереж та кабелів”.
Як повідомлялося, у жовтні 2020 року ДАБІ сертифікувала нову злітно-посадкову смугу аеропорту “Одеса”, на якій можуть приземлятися літаки кодових літер A, B, C, D.
Читайте також: Аеропорт Бориспіль отримає 270 млн євро на вдосконалення інфраструктури
Довжина нової злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту “Одеса” складає 2800 метрів, а ширина – 45 метрів. ЗПС має товщину 105 см, в тому числі 40 см – “важкий бетон”. Несуча спроможність нової ЗПС дозволить аеропорту приймати майже вдвічі більше літаків, що здійснюють міжнародні рейси.
Фото: avianews.com
Економіка

Зрушила з місця справа добудови сміттєпереробного заводу у селі Яноші на Закарпатті.
Його добудовуватиме компанія, яку визначать за результатами тендеру, проведеного в Угорщині, передає Укрінформ.
“Після кількаразових переносів, на які українська сторона, в особі ЄОТС ТИСА, не має впливу, в Угорщині проведено умовний тендер на якому фірми-претенденти оголосили свої пропозиції”, – повідомив у Фейсбуці голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров.
Як зазначається, в торгах взяли 3 підприємства – два українських та одне угорське. Наразі тендерні пропозиції проходять перевірку і вже найближчим часом очікуємо оголошення переможця. Вартість проєкту – більше 4 мільйонів євро.
Читайте також: Компанія-інвестор отримала дозвіл будувати сміттєпереробний завод у Житомирі: деталі
Історія будівництва
Сміттєперобний завод у Яношах — це один із довгобудів на Закарпатті. Перша черга будівництва була запущена в 2012 році на кошти ЄС.
У 2015 році відкрили першу лінію, але згодом роботи з будівництва заводу так і не завершилися через брак коштів. Заплановано, що завод обслуговуватиме 40 населених пунктів Берегівщини.
Нагадаємо, на Закарпатті над дорогою облаштували 2-кілометрову підпірну стінку.
Фото: i1.poltava.to
Економіка

Авіакомпанія SkyUp з 25 квітня 2021 року відкриває рейси за маршрутом Київ-Брно-Київ.
Про це повідомляється на сторінці лоукостера у фейсбуці.
“Новий напрямок SkyUp Airlines — чеське Брно! Перший рейс відбудеться 25.04.21, коли все навкруги буде буяти соковитою зеленню”, – йдеться у дописі
Як зазначається, вартість перельоту: Київ — Брно від 1016 грн, Брно — Київ від 966 грн. Рейс виконуватимуть у четвер та неділю.
Читайте також: Українська лоукост-авіакомпанія SkyUp відкриває три нові рейси в Польщу
Що варто знати про Брно?
Брно — старовинне місто в Чехії, історичний центр Моравії. Друге за розміром місто країни після Праги. Тут є повний набір чеської краси: ратуша, собор, палаци, фортеці, костели.
До Відня можна доїхати за 1,5 години, а за дві — до Праги.
Нагадаємо, угорський лоукостер планує літати у ще один український аеропорт.
Фото: wikiway.com
-
Суспільство9 години тому
Буковинську Маланку хочуть внести до списку ЮНЕСКО
-
Суспільство15 години тому
Експерти визначать 50 найкращих для відвідування місць в Українських Карпатах
-
Суспільство13 години тому
Водолазна школа Військово-Морських Сил отримала нові костюми
-
Суспільство14 години тому
Як професійний каскадер збудував оленячу ферму на Сумщині