Економіка і бізнес
На Тернопільщині запрацював сучасний кардіоцентр
На базі Тернопільської університетської лікарні запрацював один із найпотужніших кардіоцентрів у Західній Україні, передає Голос України.
Створення центру тривало протягом двох років. На його облаштування і матеріально-технічне забезпечення спрямували понад 40 мільйонів гривень. На ремонт приміщення з обласної скарбниці виділили 20 мільйонів, а на придбання ангіографа на умовах співфінансування 11 мільйонів надійшло з державного і ще 11 з обласного бюджетів.
“Кардіохірургія сьoгoдні – oдин з oснoвних напрямів надання меддoпoмoги. Завдання зі ствoрення центру викoнанo й тепер у лікарні функціoнує дoстатня кількість oпераційних. Ствoренню центру передувалo чималo дискусій, суперечливих питань. Зoкрема, дехтo переймався, щo мoже не вистачити кoштів на пoвне oблаштування приміщення, прoте ми з усім упoралися”, – нагoлoсив гoлoва Тернoпільськoї oблради.
Читайте також: У рівенських лікарнях з’явиться нове обладнання
У кардіоцентрі провели вже майже 70 операцій на відкритому серці. Як зауважив головний лікар Тернопільської університетської лікарні, раніше це було неможливо.
Він наголошує на тому, що центр зможе надавати допомогу хворим із гострим коронарним синдромом на більш високому рівні.
“Це, у свою чергу, зменшить рівень інвалідизації та смертності серед усіх категорій недужих. Тут ми будемо проводити операції ангіографічні, балонопластики, стентування коронарних судин, встановлення кардіостимуаторів та інше”, – каже головний лікар.
Нагадаємо, протягом останніх трьох рoків в університетській лікарні відкрили центр пoлітравми, що забезпечує надання невідкладнoї дoпoмoги, пoдальших складних рекoнструктивних втручань, реабілітаційнoгo лікування. Такoж ствoренo лабoратoрний кoмплекс і централізoвану стерилізаційну.
Економіка і бізнес
Які потяги стали флагманськими
- №15/16 Харків – Ясіня. Поїзд назвали на честь видатного театрального діяча Леся Курбаса. Театр митця «Березіль» став культурною візитівкою Харкова;
- №17/18 Харків – Ужгород. На честь 300-річчя від дня народження українського філософа Григорія Сковороди у 2022 році потяг отримав назву «Сковорода».
- №79/80 Дніпро – Львів. Потяг «Січеслав» назвали на честь історичної варіації перейменування міста Дніпро у 1918 році.
- №91/92 Київ – Львів. Поїзд має назву «Леополіс», він повністю складається з нових вагонів, які збудували під час війни.
- №105/106 Київ – Одеса. «Чорноморець» — це головний поїзд Одеського депо з історичною назвою.
Як облаштували вагони
Музичний супровід
- «Сковорода» — «Паровоз» Євгена Хмари;
- «Леополіс» — «Місто весни» у виконанні «Один в каное» та «Океан Ельзи»;
- «Січеслав» — «Доброго вечора, ми з України» гурту PROBASS & HARDI;
- «Лесь Курбас» — інструментальна версія «Черемшини»;
- «Чорноморець» — мелодія «Край Чорного моря» Табачникова.
Коментарі
Економіка і бізнес
Врожай батату зібрали на Одещині в Білгород-Дністровському районі. Картоплю на семи гектарах вирощувало фермерське господарство «Буджак».
Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.
За словами керівника господарства Олексія Згіріна, сорт батату «Борегард» вирощували за допомогою новітніх технологій. Аграрії використовували безвірусний посадковий матеріал, що дозволило зменшити кількість хімічних обробок і покращити якість овочів.
Читайте також: Київський заклад створив символічну ялинку з українських колосків (ФОТО)
«Одеський регіон стає осередком інноваційного агробізнесу. Однією з таких цікавих новинок є вирощування батату, або солодкої картоплі. Ще кілька років тому цей коренеплід був екзотикою, а сьогодні — зайняв своє місце в меню багатьох ресторанів та сімейних застіль»‚ — написав Олег Кіпер.
Як вказують у галузевому виданні AgroReview, раніше в Україні батат вирощували переважно на Херсонщині, але на невеликих площах.
Нагадаємо, що В Україні запустили цифровий сервіс єРослинництво: для чого він потрібен.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі