Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
0210 122 1 0210 122 1

Технології

На “теплі кредити” регіони отримають 100 млн грн

Опубліковано

На місцеві програми здешевлення “теплих кредитів” виділили з бюджету більше 100 млн грн у 2019 році. Про це повідомило Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України у Facebook.

“Місцевими органами влади виділено 106 млн грн на реалізацію майже 60 місцевих програм здешевлення “теплих кредитів” у 2019 році. Це вже становить 65% від загального обсягу фінансування програм у 2018 році”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Житомирі 95% тепла даватиме альтернативне паливо

Очікується, що загалом цього року обсяг фінансування усіх місцевих програм перевищить на 10% показники 2018 року.

У 2018 році близько 40 тисяч родин отримали, окрім державного, додаткове відшкодування з місцевих бюджетів за “теплими кредитами” на суму близько 135 млн грн, тоді як у 2017 році обсяг компенсації  становив 72 млн грн.

Кому дають “теплі кредити”?

Їх можуть взяти власники приватних будинків, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельні кооперативи. Мешканцям багатоквартирних будинків теплі кредити не видають з квітня 2018-го за наказом Кабміну.
Повний перелік товарів, які можна придбати за допомогою теплого кредиту, складається з більш ніж 20 пунктів. Серед іншого, у ньому є:

  • теплоізоляційні матеріали,
  • твердопаливні котли,
  • економні лампи,
  • сонячні панелі,
  • металопластикові вікна та двері.

Хто видає “теплі кредити”?

“Теплий кредит” можна взяти у державних банках: Приватбанку і Ощадбанку. В Ощадбанку”можна отримати «теплий кредит» на строк до трьох років і на суму не більше ніж 50 000 гривень. Але клієнту доведеться оплатити перший внесок. Якщо ціна покупки не перевищує 25 000 гривень, то він становитиме 10%. Якщо ж сума чека більша – початковий внесок зростає до 30%.

Сума компенсації залежить від товару і того, хто його купує. Фізичним особам можуть повернути 20% (але не більше ніж 12 000 гривень) від суми кредиту, якщо він оформлявся на котли (крім газових і електричних) та 35% (але не більше ніж 14 000 гривень) – на енергоефективне обладнання і матеріали.

Якщо, наприклад, клієнт вставив металопластикові вікна на 40 000 гривень, то компенсація становитиме 35% від суми – 14 000 гривень. Якщо сума покупки більша, то в гривнях сума компенсації залишиться такою самою, а у відсотках – скоротитися.
В Ощадбанку можна оформити «теплий кредит» під 17,99% річних. Крім них доведеться сплатити одноразову комісію за оформлення кредиту – 4,3%.

Як отримати “теплий кредит”

Ось як виглядає схема оформлення “теплого кредиту” для фізичної особи:

  • Знайти потрібний товар з допустимого переліку і взяти у продавця рахунок-фактуру.
  • Звернутися з рахунком в Ощадбанк і подати заявку на оформлення «теплого кредиту». Банк перевірить благонадійність позичальника і постачальника, а також товар на відповідність вимогам державної програми.
  • Якщо кредит схвалено, то оплатити перші 10% суми, після чого банк перерахує гроші продавцю.
  • Продавець доставляє (встановлює) товар та підписує з клієнтом акт прийому-передачі.
  • Піти з актом в банк, який зніме копії і відправить їх разом із заявкою на компенсацію в держагентство з питань енергоефективності.
  • Агентство розрахує розмір компенсації і через пару місяців перерахує гроші банку. Банк перекаже гроші на рахунок клієнта, і так тіло кредиту зменшиться на суму компенсації.

Детальніше про те, як взяти “теплий кредит”, читайте тут.

Коментарі

Технології

У застосунку «Армія+» з’являться програма лояльності та навчальний курс: деталі наступних оновлень

Опубліковано

Міноборони України анонсувало нові функції застосунків «Армія+» та «Резерв+». Наступна версія «Армія+» матиме навчальний модуль. У майбутньому в застосунку також з’являться електронний військовий квиток та соціальні послуги і бонуси від бізнесів.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства оборони.

Заплановані нововведення

За словами заступниці міністра оборони з питань цифровізації Катерини Черногоренко, ключові нововведення Армія+ включатимуть:

  • навчальний модуль з базовою інформацією про військову справу, що вже погоджений з Генеральним штабом ЗСУ;
  • цифровий аналог військового квитка, який матиме таку ж юридичну силу, що й паперовий;
  • систему бонусів, знижок та соціальних пільг для військових.
Представники Міноборони під час зустрічі з делегацією із США. Фото: пресслужба Міноборони

Читайте також: За вересень у столиці демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок (ФОТО)

«У цивільному житті ми звикли до зручних цифрових сервісів. Наша мета — зробити військову службу максимально комфортною та сучасною, враховуючи специфіку армії», — сказала Катерина Черногоренко.

Оновлення в «Резерв+»

У застосунку «Резерв+» з’явиться інноваційний сервіс рекрутингу. Це дозволить військовозобов’язаним переглядати актуальні вакансії у військових частинах.

«Ми прагнемо зробити процес мобілізації більш прозорим та інформативним. Щоб вмотивовані люди, які вирішили добровільно долучитися до лав Сил оборони, отримали повну картину можливостей служби»,  — підкреслила заступниця міністра.

Нагадаємо, що Міноборони оновило застосунок «Резерв+». У ній додали три важливі нововведення.

Фото обкладинки: АрміяInform

Коментарі

Читати далі

Технології

Литва передає Україні ударні дрони на понад п’ять мільйонів євро

Опубліковано

Агентство оборонних ресурсів при Міноборони Литви закупило понад сім тисяч дронів у п’яти литовських виробників. Виготовлені безпілотники вже готові до передачі Збройним силам України.

Про це повідомили у Міністерстві оборони Литви.

Загалом виготовили понад сім тисяч дронів на суму вісім мільйонів євро. Понад 2,3 тисячі поставлять литовській армії, а ЗСУ до кінця року отримають майже п’ять тисяч ударних БпЛА.

Читайте також: У Рівному провели енергоефективну модернізацію дошкільних закладів: відтепер менше витрат

«Війна в Україні продемонструвала, наскільки важливим є новий засіб керованого озброєння —бойові безпілотники. У співпраці з Міністерством оборони України на території України були проведені випробування литовських бойових безпілотників. Після цих випробувань були підписані контракти з п’ятьма литовськими компаніями», — написали в пресслужбі.

У Міноборони вказують, що БпЛА вже повністю зібрані, тому оператор повинен буде лише закріпити боєкомплект. Там додають, що виробники дронів розробили власні унікальні рішення для зменшення впливу радіоелектронної боротьби.

Нагадаємо, що Україна отримає обладнання для додаткової генерації на понад 1 ГВт до кінця року.

Фото: Міноборони Литви

Коментарі

Читати далі

Технології

У Рівному провели енергоефективну модернізацію дошкільних закладів: відтепер менше витрат

Опубліковано

Загалом у трьох закладах виховують 410 дітей. Серед вихованців є також внутрішньо переміщені діти та діти з інвалідністю.

Про це повідомили у пресслужбі НЕФКО.

Грант на модернізацію

Грант на впровадження енергоефективних систем у закладах надав Європейський союз, а реалізував цей проєкт Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО). На проєкт виділили 1,56 мільйона євро.

Фото: пресслужба НЕФКО

Читайте також: У Києві знову працюватиме Лабіринт медіаграмотності

За ці кошти зробили енергоефективними такі заклади:

  • Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина»;
  • заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу «Центр Пагінець»;
  • заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №35.
Фото: пресслужба НЕФКО

Грант виділили у межах Програми NIP «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні».

Користь від модернізації закладів

Як зазначають у міській раді Рівного, завдяки модернізації тепер у закладах зменшаться витрати з бюджету громади. Після впровадження цього проєкту скоротять споживання тепла, електроенергії та води.

Читайте також: Prometheus запускає другий набір на безплатну перекваліфікацію для українців, які втратили роботу через війну

Фото: пресслужба НЕФКО

«Виконані роботи також допоможуть скоротити викиди парникових газів, що вкладається у наші зобов’язання за ініціативою NetZeroCities — досягнення кліматичної нейтральності до 2030 року. Хочу подякувати НЕФКО за партнерство, яке триває уже дев’ятий рік. За цей час ми реалізували вже чотири проєкти на суму 3 мільйони 760 тисяч євро. Я радий, що співпраця триває, і ми працюємо над запуском іще одного проєкту», — зазначив секретар Рівненської міської ради, в.о. міського голови Віктор Шакирзян.

Нагадаємо, що українські діти побудують безбарʼєрні міста мрії.

Фото: пресслужба НЕФКО 

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт6 днів тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство1 тиждень тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство1 тиждень тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості2 тижні тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...