Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
0210 122 1 0210 122 1

Технології

На “теплі кредити” регіони отримають 100 млн грн

Опубліковано

На місцеві програми здешевлення “теплих кредитів” виділили з бюджету більше 100 млн грн у 2019 році. Про це повідомило Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України у Facebook.

“Місцевими органами влади виділено 106 млн грн на реалізацію майже 60 місцевих програм здешевлення “теплих кредитів” у 2019 році. Це вже становить 65% від загального обсягу фінансування програм у 2018 році”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Житомирі 95% тепла даватиме альтернативне паливо

Очікується, що загалом цього року обсяг фінансування усіх місцевих програм перевищить на 10% показники 2018 року.

У 2018 році близько 40 тисяч родин отримали, окрім державного, додаткове відшкодування з місцевих бюджетів за “теплими кредитами” на суму близько 135 млн грн, тоді як у 2017 році обсяг компенсації  становив 72 млн грн.

Кому дають “теплі кредити”?

Їх можуть взяти власники приватних будинків, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельні кооперативи. Мешканцям багатоквартирних будинків теплі кредити не видають з квітня 2018-го за наказом Кабміну.
Повний перелік товарів, які можна придбати за допомогою теплого кредиту, складається з більш ніж 20 пунктів. Серед іншого, у ньому є:

  • теплоізоляційні матеріали,
  • твердопаливні котли,
  • економні лампи,
  • сонячні панелі,
  • металопластикові вікна та двері.

Хто видає “теплі кредити”?

“Теплий кредит” можна взяти у державних банках: Приватбанку і Ощадбанку. В Ощадбанку”можна отримати «теплий кредит» на строк до трьох років і на суму не більше ніж 50 000 гривень. Але клієнту доведеться оплатити перший внесок. Якщо ціна покупки не перевищує 25 000 гривень, то він становитиме 10%. Якщо ж сума чека більша – початковий внесок зростає до 30%.

Сума компенсації залежить від товару і того, хто його купує. Фізичним особам можуть повернути 20% (але не більше ніж 12 000 гривень) від суми кредиту, якщо він оформлявся на котли (крім газових і електричних) та 35% (але не більше ніж 14 000 гривень) – на енергоефективне обладнання і матеріали.

Якщо, наприклад, клієнт вставив металопластикові вікна на 40 000 гривень, то компенсація становитиме 35% від суми – 14 000 гривень. Якщо сума покупки більша, то в гривнях сума компенсації залишиться такою самою, а у відсотках – скоротитися.
В Ощадбанку можна оформити «теплий кредит» під 17,99% річних. Крім них доведеться сплатити одноразову комісію за оформлення кредиту – 4,3%.

Як отримати “теплий кредит”

Ось як виглядає схема оформлення “теплого кредиту” для фізичної особи:

  • Знайти потрібний товар з допустимого переліку і взяти у продавця рахунок-фактуру.
  • Звернутися з рахунком в Ощадбанк і подати заявку на оформлення «теплого кредиту». Банк перевірить благонадійність позичальника і постачальника, а також товар на відповідність вимогам державної програми.
  • Якщо кредит схвалено, то оплатити перші 10% суми, після чого банк перерахує гроші продавцю.
  • Продавець доставляє (встановлює) товар та підписує з клієнтом акт прийому-передачі.
  • Піти з актом в банк, який зніме копії і відправить їх разом із заявкою на компенсацію в держагентство з питань енергоефективності.
  • Агентство розрахує розмір компенсації і через пару місяців перерахує гроші банку. Банк перекаже гроші на рахунок клієнта, і так тіло кредиту зменшиться на суму компенсації.

Детальніше про те, як взяти “теплий кредит”, читайте тут.

Технології

Завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича

Опубліковано

Компанія Reface, яка спеціалізується на розробці різноманітних продуктів ШІ, використовуючи штучний інтелект, створила унікальну серію портретів підлітків у стилі картин видатних українських художників, таких як Казимир Малевич та Іван Айвазовський.

Про це повідомляє медіа speka.

фото: speka

Про проєкт

Підлітки з прикордонних та прифронтових громад стали учасниками технологічного кемпу Dive in ESTEAM від ГО GoGlobal. Спеціально для кемпу Reface мульти-продуктова ШІ компанія розробила унікальні стилі Малевича та Айвазовського та згенерувала серію картин-портретів підлітків у стилі деколонізованих художників.

Читати також: Замість сміття — сакури. Як на Одещині очільниця громади об’єднала мешканців заради змін

Участь взяли понад 30 дітей з Чернігівської, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Сумської областей. За словами авторів ідеї, метою кемпу є допомогти молоді отримати практичні навички спрямовані на розвиток інноваційного мислення, творчості, аналітичних здібностей, які будуть корисними для кар’єри та життя.

Нагадаємо, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: speka

Читати далі

Технології

Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні створили військову колісну безпілотну платформу під назвою CRAB, яка має як бойові, так і медичні модифікації.

Про це повідомляє “Мілітарний”.

Про розробку

У березні 2024 року, завдяки державному кластеру BRAVE1 для розвитку військових технологій, роботизована платформа CRAB успішно пройшла випробування та отримала сертифікацію відповідності стандартам ДСТУ та кодифікацію за стандартами НАТО.

Колісна платформа представлена у варіантах CRAB-М (Militarty) та CRAB-LS (Life Saver).

Модифікація Military платформи CRAB призначена для проведення розвідувально-ударних операцій. На неї можна встановити бойовий модуль, що включає кулемет ПКТ з 650 набоями і гранатомети РПГ-7 або РПВ-16. Також платформа може виконувати дистанційне мінування та розмінування.

фото: Мілітарний

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Параметри дрону

Бойовий радіус дії платформи складає 1,5 кілометра, запас ходу – 25 кілометрів, а безперервна робота можлива протягом 4 годин.

Розміри CRAB: довжина – 1480 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 580 мм (1250 мм з модулем), а відстань від землі – 300 мм. Максимальна вантажопідйомність – 150 кілограмів.

Час згортання та розгортання платформи – 5 і 7 хвилин відповідно. Повна маса – 330 кілограмів, що дозволяє перевозити її на пікапах, причепах та малих вантажівках.

Медично-логістична версія має повну масу 440 кілограмів і може перевозити корисне навантаження вагою до 270 кілограмів. На борту можуть розміститися дві сидячі або три лежачі людини. Розміри: довжина – 2000 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 780 мм, а відстань від землі – 300 мм.

Управління платформою може здійснюватися за допомогою пульта дистанційного керування або спеціального під’єднаного пульта. Оператор може керувати платформою за допомогою FPV-окулярів.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО).

Фото: Мілітарний

Читати далі

Технології

Вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО)

Опубліковано

В короткому відеоролику демонструється Прип’ять з висоти пташиного польоту, а також уперше використовують українську мову для спілкування.

Про гру

S.T.A.L.K.E.R. – це серія ігор у жанрі “шутер” від першої особи, що складається з трьох частин. Дія розгортається у наш час у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де внаслідок радіаційного викиду почали з’являтися аномалії. “Серце Чорнобиля” стане четвертою грою у серії та першою, яка вийде на консолях.

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Плани щодо випуску гри вперше оголосили у 2010 році. Однак це вже четверте перенесення дати релізу з моменту представлення геймплею у 2021 році. Тоді проєкт планували випустити у квітні 2022 року. До цього моменту GSC Game World планувала випустити гру у першому кварталі 2024 року.

Четверта частина гри вийде 5 вересня 2024 року на фізичних носіях у чотирьох версіях: Standard, Limited, Collector’s та Ultimate Edition.

Нагадаємо, що українська продюсерка створила музичний супровід для кампейну Nike.

Також ми повідомляли, що публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: