Суспільство
На сміттєзвалищі Харкова висадять дерева і добуватимуть біогаз
Старий полігон твердих побутових відходів у Дергачах, що на Харківщині, рекультивують, а потім засіють травою і висадять 2,5 тисячі дерев. Таке рішення прийняли під час громадських слухань, які відбулися днями у Дергачівській міськраді, передає Город Х.
“Зелений паркан” з трави і дерев
Як запевняють комунальники Харкова, рекультивацію старого полігону проведуть у серпні із застосуванням європейських технологій.
Читайте також: Під Полтавою на сміттєзвалищі добувають біогаз
“Вся площа полігону буде вкрита спеціальною геомембраною, яка запобігає виділенню в атмосферу полігонного газу, а потім покладемо систему дренажу, яка буде збирати під мембраною весь утворений газ, – розповів директор КП “Муніципальна компанія поводження з відходами” Юрій Суярко. – У тілі полігону пробуримо близько 35 свердловин, з яких також буде видобуватися біогаз, а зверху вся ця система буде закрита шаром дренажного піску, потім – ще півметра землі і зверху ще 30 см родючої землі”.
“Зелений паркан” з трави і дерев на рекультивованій території полігону допоможе уникнути потрапляння шкідливих речовин в атмосферу.
Куди подінуть сміття?
Сміття з Харкова вивозитимуть на новий полігон ТПВ, першу чергу якого мають намір ввести в експлуатацію через 2-3 місяці.
Із зібраного біогазу вироблятимуть електроенергію на сміттєпереробному комплекс, який планують збудувати та відкрити на території Дергачівського полігону у 2020 році. На даний момент об’єкт продовжують активно будувати. Вже майже готовий фундамент, а спецобладнання поступово завозять.
Наразі транспортували найбільшу деталь – сито для сортування сміття. Конструкція довжиною 17 метрів важить 36 тонн. Сито, яке допоможе розбирати сміття на фракції, привезли на Харківщину з Польщі.
Цієї зими фахівці дослідили склад газу, який виходить після переробки ТПВ. Передбачається, що на першому етапі біогазова станція на полігоні вироблятиме близько 2 МВт електроенергії на годину, а в подальшому цей показник збільшиться до 6 МВт-год.
Суспільство
Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.
Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.
«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».
Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї
До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.
Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.
Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.
Фото: ДП «КБ Південне».
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Основні функції офісу
- Координація розмінування територій.
- Планування та моніторинг виконання завдань з розмінування.
- Сертифікація та контроль якості роботи операторів протимінної діяльності.
Коментарі