Суспільство
На Рівненщині вперше в Україні запустили інноваційну систему для виклику чергових лікарів
У Рівненській обласній клінічній лікарні вперше в Україні запустили інноваційну систему «knopka» для виклику чергових лікарів.
Про це повідомили на сайті Рівненської облради.
Для того, щоб сповістити фахівців певного профілю, медперсоналу достатньо натиснути кнопку і далі сповіщення вже отримує відповідний спеціаліст.
Керівник стартапу Іван Осадчий каже, що лікарю ніяких специфічних дій робити не потрібно. Він йде з телефоном у Відділення екстреної медичної допомоги і, коли опиняється у зоні до 10 метрів від планшета, система автоматично фіксує, що лікар прибув.
Зазначається, що система «knopka» дозволить миттєво викликати чергового спеціаліста до критичних пацієнтів. Якщо ж фахівець певний час не реагуватиме, сповіщення будуть надходити далі до завідуючого чи керівництва лікарні.
«Це дуже класний сервіс, який дасть змогу в рази покращити надання екстреної медичної допомоги нашим пацієнтам. У нас є стандарти, через скільки часу мають бути оглянуті пацієнти різних груп (зелені, жовті й червоні) і тепер ми маємо гарантію, що точно будемо їх дотримуватися», – говорить директор закладу Віктор Ткач.
Перевага системи у тому, що достатньо мати лише телефон та планшет й за допомогою хмарного сховища і Bluetooth здійснювати обмін інформацією.
Читайте також: Ви мріяли про персонального асистента? Знайомтесь, український стартап Nection!
Архітектор системи Валентин Завертанний зазначає, що так мінімізовується людський фактор, економиться час та стає більш автоматизованим сам процес виклику спеціаліста.
За перші 2 доби тестування було майже 100 викликів та не зафіксовано жодного порушення терміну прибуття чергового лікаря у Відділення екстреної медичної допомоги.
Також наразі ще запускається функція «політравма» – коли виклик одночасно спрямовується команді з 5 лікарів. В ОВА кажуть, що це теж підвищує якість надання медичної допомоги, адже реакція на термінові виклики до складних пацієнтів зростає в рази і відтак – поміч надається значно швидше.
Таку «кнопку» планують запустити у закладі біля кожного ліжка пацієнта.
Нагадаємо, харківський розробник Анатолій Берчанов разом з однодумцями створив геймифікований застосунок Donatta для донатів на ЗСУ.
Крім того, українські розробники створили платформу Mantis Analytics на базі Штучного Інтелекту, що вміє моніторити, аналізувати події та виявляти маніпуляції в інформаційному просторі.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі