

Суспільство
На Рівненщині вперше в Україні запустили інноваційну систему для виклику чергових лікарів
У Рівненській обласній клінічній лікарні вперше в Україні запустили інноваційну систему «knopka» для виклику чергових лікарів.
Про це повідомили на сайті Рівненської облради.
Для того, щоб сповістити фахівців певного профілю, медперсоналу достатньо натиснути кнопку і далі сповіщення вже отримує відповідний спеціаліст.
Керівник стартапу Іван Осадчий каже, що лікарю ніяких специфічних дій робити не потрібно. Він йде з телефоном у Відділення екстреної медичної допомоги і, коли опиняється у зоні до 10 метрів від планшета, система автоматично фіксує, що лікар прибув.
Зазначається, що система «knopka» дозволить миттєво викликати чергового спеціаліста до критичних пацієнтів. Якщо ж фахівець певний час не реагуватиме, сповіщення будуть надходити далі до завідуючого чи керівництва лікарні.

«Це дуже класний сервіс, який дасть змогу в рази покращити надання екстреної медичної допомоги нашим пацієнтам. У нас є стандарти, через скільки часу мають бути оглянуті пацієнти різних груп (зелені, жовті й червоні) і тепер ми маємо гарантію, що точно будемо їх дотримуватися», – говорить директор закладу Віктор Ткач.
Перевага системи у тому, що достатньо мати лише телефон та планшет й за допомогою хмарного сховища і Bluetooth здійснювати обмін інформацією.
Читайте також: Ви мріяли про персонального асистента? Знайомтесь, український стартап Nection!

Архітектор системи Валентин Завертанний зазначає, що так мінімізовується людський фактор, економиться час та стає більш автоматизованим сам процес виклику спеціаліста.
За перші 2 доби тестування було майже 100 викликів та не зафіксовано жодного порушення терміну прибуття чергового лікаря у Відділення екстреної медичної допомоги.
Також наразі ще запускається функція «політравма» – коли виклик одночасно спрямовується команді з 5 лікарів. В ОВА кажуть, що це теж підвищує якість надання медичної допомоги, адже реакція на термінові виклики до складних пацієнтів зростає в рази і відтак – поміч надається значно швидше.
Таку «кнопку» планують запустити у закладі біля кожного ліжка пацієнта.
Нагадаємо, харківський розробник Анатолій Берчанов разом з однодумцями створив геймифікований застосунок Donatta для донатів на ЗСУ.
Крім того, українські розробники створили платформу Mantis Analytics на базі Штучного Інтелекту, що вміє моніторити, аналізувати події та виявляти маніпуляції в інформаційному просторі.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ