Суспільство
На Прикарпатті запустили ознайомчі тури для переселенців
На Прикарпатті організували ознайомчі тури для переселенців, аби люди дізналися якомога більше про місцеві традиції та звичаї.
Про це повідомила очільниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук на своїй фейсбук-сторінці.
За словами Онищук, загалом заплановано чотири ознайомчі тури для українців, які були змушені покинути свої домівки через російське вторгнення. Перший тур стартував 11 липня, до нього долучилися переселенці з Херсонської області.
«Хочеться, щоб кожен, хто зараз перебуває у нас на Прикарпатті, якомога більше дізнався про наші традиції та обряди. Сьогодні перші 18 людей відвідають Косівщину. Там вони побачать як виготовляються гуцульські каптурі, цимбали, постоли. Візьмуть участь у майстер-класі з виготовлення запаски та писанкарства, а ще насолодяться прогулянками та неймовірними краєвидами», – зазначила Онищук.
Читайте також: За вісім років війни – дві евакуації. Історія маркетологині, яка після Донецька та Харкова переїхала на Черкащину
Ознайомчі тури для переселенців реалізуються завдяки проєкту «52 стилі життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці», що здійснюється за співфінансування Європейського Союзу в межах Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки.
Нагадаємо, переселенець із Сєверодонецька Михайло Івонін переїхав до Кам’янця-Подільського на Хмельниччині і створив компанію, що зводить екологічні будиночки за тиждень.
Раніше ми повідомляли, що у Широківській громаді Запорізької області планують збудувати 40 модульних будинків, де зможуть поселитися понад 200 вимушених переселенців.
Фото: kvlad.foto.ua.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі