Економіка і бізнес
На Прикарпатті після 18 років простою хочуть відновити виробництво калійних добрив
У Калуші на Франківщині після 18 років простою товариство «Оріана» відновлює виробництво калійних добрив.
Про це повідомили у пресслужбі Фонду держмайна України.
Зазначається, що АТ «Оріана» перебуває в управлінні Фонду держмайна. І вже до початку літа 2023 року Фонд держмайна разом з новим керівництвом АТ «Оріана» та місцевою владою підготують Дорожню карту відновлення роботи підприємства.
У 1990-х роках «Оріана» була лідером української хімічної промисловості. Компанія виробляла поліетилен. В її структурі також був завод з виробництва калійних добрив.
За своїм основним профілем підприємство не працює вже давно. Нині єдиним джерелом доходів є здача в оренду нежитлових приміщень, обладнання та автомобілів. Крім того, підприємство має великі борги. Щоб перетворити його на діючий актив та знайти інвестора ФДМУ розглядає можливість поновлення на підприємстві виробництва калійних добрив.
Читайте також: Колоніалізм і шароварщина
Потреба України в калійних добривах становить приблизно два мільйона тонн на рік. До повномасштабного вторгнення Україна щорічно імпортувала їх на суму приблизно $350 млн.
Основними постачальниками були білорусь, Польща, росія, Німеччина. Їх сумарна частка на українському ринку складала приблизно 90%. Однак Україна сама має реальну можливість виробляти калійні добрива. Для цього потрібно реконструювати місцеві виробництва і освоїти нові родовища Прикарпаття.
Запаси калійних солей (сировина для виробництва калійних добрив) в Україні сягають 4,3 млрд тонн. У перерахунку на калійні добрива це 457 млн тонн. За умови осучаснення методики видобування та модернізації профільних виробництв ці об’єкти стануть привабливими для інвесторів ринку мінеральних добрив не лише України, але й світу.
Нагадаємо, Фонд держмайна за перший квартал заробив рекордну суму для держбюджету.
Також ми повідомляли, що інвестор збудує в Усть-Дунайському порту зерновий елеватор на 50 тис. тонн.
Фото: spfu.gov.ua.
Економіка і бізнес
Шлях до успіху
Розвиток своєї справи в кіно та рекламі
Коментарі
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Коментарі