Суспільство
На Прикарпатті для птахів збудують штучний острів
В Івано-Франківській області, на Бурштинському водосховищі, екологи та волонтери планують створити штучний острів для птахів. Про це повідомляє Eco-Halych: Wildlife Rehab у Facebook, інформує Укрінформ.
“Плануємо спорудження штучного острова для гніздування птахів на Бурштинському водосховищі (водно-болотне угіддя міжнародного значення, що входить до складу Галицький національний природний парк), поблизу оглядової орнітологічної вежі (околиці с. Користовичі)”, – написали екологи й додали, що потребують допомоги волонтерів.
Як будуватимуть?
Спорудження штучного острова розпочнеться 26 листопада. Будівельний матеріал планують придбати за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей та бізнесу в межах проєкту “Еко-туризм – шлях до збереження природного різноманіття в місцевих карпатських громадах”.
Ініціатори акції підкреслюють, що найбільшою проблемою для більшості водоплавних та навколоводних птахів є брак місць, безпечних для гніздування та виведення потомства. Екологи вважають спорудження штучних островів найефективнішим розв’язанням цієї проблеми.
Читайте також: Три нові ландшафтні заказники створили на Житомирщині
Що варто знати про водосховище?
Бурштинське водосховище створене 1965 року на річці Гнила Липа для потреб Бурштинської теплової електростанції. Має довжину понад 7,5 км, ширину – майже 2,5 км. У водосховищі не рекомендують купатися, але це прийнятне місце для риболовлі.
Вода тут постійно тепла, у ній водиться короп, лящ, сом канальний, карась срібний, амазонський буфало, верховодка, судак та окунь, щука та йорж. У прибережних заростях можна зустріти дику качку, сірого журавля, ондатру, лебедя.
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі