

Суспільство
На Прикарпатському веломаршруті встановили альтанки для двоколісних
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Івано-Франківській області облаштували три модерні велозупинки на Вовчинецькому пагорбі вздовж новоствореного веломаршруту.
Про це повідомили у пресслужбі Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків та промоції міста Івано-Франківської міської ради.

Зазначається, що місцеві жителі ближніх сіл, таких як Вовчинець, Колодіївка, Добровляни, а також велосипедисти, які полюбляють використовувати новостворений маршрут, отримали нові зони, де можна зробити зупинку, перепочити та насолодитися красивими пейзажами.
Читайте також: У львівському парку облаштують велосипедну інфраструктуру

Проєкт «Управління і використання міських лісів як природної спадщини в містах Дунайського регіону» впроваджується у рамках Дунайської Транснаціональної Програми, що фінансується з фондів ЄС (ЄФРР та ІПВ та ЄІС).
Читайте також: «Це найменше, що можна зробити для країни». Історії людей, які у свідомому віці перейшли на українську
Його загальна вартість сягає близько 6 млн грн., з яких 85% – це кошти ЄС. Протяжність веломаршртуту на Вовчинецькому пагорбі складає близько 10 км.

Нагадаємо, розробили інтерактивну карту всіх велодоріжок Києва.
Також у Києві облаштували нову велосипедну смугу.
Як ми повідомляли раніше, у Києві на Оболоні облаштують велодоріжки
Фото: invest-if.com.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Ударні дрони спецпризначенців СБУ знищили одразу три танки та одну БМП-2 російських окупантів.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Служби безпеки України.
Загалом бойові безпілотники СБУ знищили два танки Т-80, один танк Т-72 та бойову машину піхоти БМП-2.
«Горіли російські танки, палали… А над ними наші ударні дрони кружляли. Б‘ємо ворогів там, де вони не чекають, але б‘ємо так потужно – щоб одразу зростала статистика їхніх втрат!», – йдеться в повідомленні СБУ.
Нагадаємо, раніше воїни ЗСУ вдарили по позиціях російських військ в тимчасово окупованій Чорнобаївці на Херсонщині. Внаслідок вже 25-го удару окупанти втратили техніку та боєприпаси.
Раніше ми повідомляли, що українські військові завдали чергового удару по тилових позиціях російських загарбників. Цього разу артилерія ЗСУ відпрацювала по цілі поблизу окупованого міста Дебальцеве на Донеччині.
Фото: скриншот з відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Воїни ЗСУ вдарили по позиціях російських військ в тимчасово окупованій Чорнобаївці на Херсонщині. Внаслідок вже 25-го удару окупанти втратили техніку та боєприпаси.
Про це повідомив радник голови ОП Олексій Арестович у фейсбуці.
За його словами, ЗСУ завдали удару о 14:23 7 липня. Станом на 15:37 в Чорнобаївці ще тривала детонація боєкомплектів.
«Знаю, знаю, воно вже не так, як раніше, але ювілейний раз незруно оминути. Чорнобаївка. 25. Вогневе ураження по скупченню техніки – о 14:23. Станом на 15:37 пожежа та детонація БК продовжувалася», – написав Арестович.
Феномен Чорнобаївки
До Чорнобаївки війна прийшла в перші дні російського вторгнення на Херсонщину. Росіяни одразу почали звозити на місцевий аеродром техніку та готувати опорний пункт для подальшого просування. Зокрема, завезли гелікоптери, РСЗВ, засоби радіоелектронної боротьби та протиповітряної оборони.
Аеродром у Чорнобаївці – об’єкт критично важливої інфраструктури для військових РФ. Їм був потрібен аеродром з твердою поверхнею, просто «сісти в степу» – неможливо. Тому окупанти щоразу стягують до Чорнобаївки нову й нову техніку, а українські артилеристи – щоразу завдають нових ударів.
Зазначимо, упродовж останнього тижня українські військові знищили на окупованих територіях щонайменше 16 позицій, на яких окупанти розгорнули казарми та склади боєприпасів. Йдеться, зокрема, про Херсонщину, Луганщину, Донеччину та Запоріжжя.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Машинобудівне підприємство з Краматорська «Крамтехцентр» через війну переїхало до Дніпра та відновило роботу. Попри всі складнощі цього тижня компанія відвантажила замовлення для австрійських партнерів.
На підприємстві виготовили контейнери для зберігання зерна. Цього тижня їх повезли машиною до Румунії, де австрійські партнери мають активи. Замовник – компанія, яка виготовляє натуральний корм для тварин та вирощує екологічно чисту свинину. Контракт на поставку таких контейнерів підписали торік, дві партії вже встигли відправити замовникам до початку повномасштабної війни Росії в Україні.
«У лютому ми зробили передоплату на метал для виготовлення контейнерів для австрійських партнерів. Але не змогли його забрати із Запоріжжя – компанія-продавець металу призупинила роботу, водії боялися їхати в Донецьку область, лише за місяць потому ми змогли забрати метал та відновити роботу над виготовленням контейнерів», – розповідає директор та співвласник «Крамтехцентру» Максим Коротун.
Частину робіт із виготовлення контейнерів починали у Краматорську, люди працювали у бронежилетах, деякі роботи завершували у Дніпрі, куди «Крамтехцентр» переїхав у квітні.

«На виробництві змінилися усі сфери. Те, що раніше ми робили за два дні, зараз робимо місяць. Нестача обігових коштів, частина працівників виїхала, потрібно шукати нові ланцюжки поставок – це все ускладнює роботу. Загальний портфель замовлень зменшився – у нас є проєкти, які з початком війни не підтверджують партнери, але на складах лежить метал або частково зроблені заготовки, це все наші витрати. Також зараз ми маємо частину неоплачених контрактів клієнтами з Маріуполя, я думаю, що ми не отримаємо ці гроші, а для нас це суттєві втрати – до 8 мільйонів гривень», – ділиться Коротун.
Але виконати контракт для австрійців навіть під час війни було принципово важливо, оскільки у Крамтехцентрі сподіваються на довгострокову співпрацю із закордонними партнерами, щоб збільшувати свою присутність на міжнародних ринках.
Читайте також: Від смартодягу до альтернатив російському софту. ІТ-кластер з Краматорська шукає нових клієнтів у Львові
«Ми вже маємо досвід роботи в окупації 2014 року. Але зараз виклики значно зросли, небезпека посилилася, до лінії фронту – 20 кілометрів. Але ми вважаємо, що зараз дуже важливо зберегти робочі місця, а для цього потрібно працювати, виконувати контракти», – додає співвласник компанії.
Виконання цього контракту допоможе Крамтехцентру платити заробітну плату та податки під час війни, також на підприємстві продовжують працювати над іншими замовленнями для українського ринку. Зараз на машинобудівному підприємстві працюють 150 людей.
Нагадаємо, Рубіжанська панчішна мануфактура, зруйнована російськими загарбниками на Луганщині, відновлює виробництво у Львові.
Раніше ми розповідали про кейс підриємців із Запоріжжя, які відновили равликовий бізнес у рідному місті та продовжують працювати під час війни.