fbpx
Звяжіться з нами
На Харківщині відкрили нове родовище газу На Харківщині відкрили нове родовище газу

Промисловість

На Харківщині відкрили нове родовище газу

В Україні відкрили нове родовище газу – на території Харківської області. Про це повідомляє прес-служба “Укргазвидобування”.

За попередньою оцінкою фахівців, запаси відкритого родовища становлять щонайменше 400 млн кубометрів, а перспективні ресурси загалом можуть становити близько 3,7 млрд куб. м блакитного палива.

Читайте також: На Закарпатті розробляють нове газове родовище

Сьогодні на новому родовищі проводять роботи з облаштування свердловини та введення її у пробну експлуатацію, також тривають пошуково-розвідувальні роботи.

Четверте родовище цього року

В “Укргазвидобуванні” нагадують, що з початку року вже було відкрито три нових родовища у Харківській області на ділянках надр, спецдозволи на які було отримано до 2017 року. Перспективні ресурси чотирьох нових родовищ загалом становлять 8,2 млрд кубометрів блакитного палива.

Варто зазначити, що Укргазвидобування вже виграло перший нафтогазовий аукціон, придбавши спеціальний дозвіл на користування надрами Липовецької площі.


Коментарі

Коментарі

Промисловість

На Черкащині відкрили завод із виробництва борошна

На Черкащині відкрили завод із переробки зернових культур ТОВ «МОВЕР МІЛ». Виробництво розташоване у селі Криві Коліна на Тальнівщині. Потужності підприємства сягають 350 тонн борошна на добу. Тут виробляють манку та висівки, а також борошно трьох сортів, що реалізують під торговою маркою «Перший млин», повідомляють в облдержадміністрації.

На будівництво та оснащення заводу спрямували близько 100 млн грн. Нині тут працює 40 осіб, але в подальшому планують збільшити до 100. Засновник заводу Володимир Мовчан зазначає, що виробництво поки що функціонує не на повну потужність, однак наразі тут працюють над його розширенням.

Читайте також: У Дніпрі запустять біогазовий завод за 11 млн доларів

“Зараз ми активно вивчаємо ринки збуту висівок, борошна, манки, напрацьовуємо партнерські стосунки. Реалізуємо ж продукцію, здебільшого, по Україні, водночас маємо вже перші контракти з європейськими партнерами”, – зазначив Володимир Мовчан.

Які особливості заводу?

У Мінагрополітики називають це підприємство одним із найбільших потенційних експортерів борошна в державі. Сучасне обладнання “МОВЕР МІЛ” дає змогу виготовляти продукцію з меншими затратами й при цьому має всі перспективи бути конкурентним на світовому ринку.

Читайте також: В Україні з’явиться перший завод із переробки солодкого перцю

“Тут усе автоматизовано. Важливо, що, порівняно з іншими заводами, ще старого зразка, ми майже вдвічі менше використовуємо електроенергію на 1 т переробки пшениці. Інша перевага – людський ресурс, адже певний час виробництво може функціонувати при мінімальній кількості залучених фахівців. А ще важливий показник – вихід готової продукції, бо сьогодні, маючи якісну сировину, маємо змогу одержувати до 80 % борошна першого ґатунку”, – повідомили на підприємстві.

Для працівників заводу придбали 21 житловий будинок, а підвозять людей до виробництва двома автобусами. Зазначимо, що окрім будівництва заводу, підприємець інвестував і в соціальні проекти. Зокрема, у капітальний ремонт місцевого ФАПу, місцевої школи та будинку культури, ремонт під’їзних доріг до села, побудову церкви в Тальному та в селі Криві Коліна тощо.


Коментарі

Коментарі

Читати далі

Промисловість

В Україні запустять 6 газових свердловин

Укргазвидобування відновило роботу 2-х свердловин, що раніше не працювали. Загалом планують запустити 6 недіючих  родовищ вже цієї весни. Про це повідомили у прес-службі відомства.

“Було розпочато проект щодо забурювання бічних стовбурів на свердловинах з бездіючого фонду, які не могли бути повернутими до діючого фонду іншими методами”, – пояснили у прес-службі.

Забурювання бічних стовбурів на свердловинах – технологія, що дозволяє взяти в розробку раніше незадіяні ділянки пласта, а також важковидобувні запаси нафти й газу, видобуток яких раніше був неможливим.

Скільки там газу?

На сьогодні вже завершились операції з забурювання бічних стовбурів на 2-х свердловинах Чутівського та Машівського родовищ. Середній добовий обсяг повернених свердловин складає близько 70 тис м3 блакитного палива на добу. Згодом планують більш інтенсивний видобуток, що дозволить додатково збільшити обсяг зазначених свердловин.

Читайте також: На Харківщині відкрили нове родовище газу

Усього в рамках контракту планують відновити роботу 6 свердловин до кінця травня 2019 року.

Варто зазначити, що технологія, за якою відновлюють роботу свердловин, має низку значних переваг, а саме:

  • низька затратна частина через відсутність необхідності підведення нових комунікацій, зниження витрат на техніку та витратні матеріали;
  • швидкість відновлення стовбуру свердловини;
  • вартість робіт значно менша за буріння нової свердловини;
  • заощадження на освоєнні родовища через високу нафтогазовіддачу.

Без російського газу

Україна в 2018 році імпортувала 10,39 млрд куб. м природного газу на загальну суму 3,12 млрд дол. За даними Держстату, зареєстровані в Швейцарії компанії поставили в Україну 3,87 млрд куб. м газу на 1,16 млрд дол., з Німеччини було поставлено 3,18 млрд куб. м на 938,2 млн дол., з Польщі – 726,3 млн куб. м на 217,6 млн дол., з Великої Британії – 685,2 млн куб. м на 202,2 млн дол., з Угорщини – 602 млн куб. м на 191,8 млн дол., з Чехії – 303,3 млн куб. м на 91,4 млн дол.

Читайте також: В Україні зафіксували рекордний видобуток газу

Як відомо, Україна наприкінці листопада 2015 року відмовилася від закупівлі природного газу у російського “Газпрому”.


Коментарі

Коментарі

Читати далі

Промисловість

Електроважмаш надасть обладнання для маневрових тепловозів у Миколаєві

Харківське державне підприємство “Електроважмаш”до кінця 2019 року надасть електрообладнання для маневрових тепловозів Миколаївському тепловозоремонтному заводу. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми забезпечимо Миколаївський тепловозоремонтний завод якісним електрообладнанням. Фахівці «Електроважмашу» проведуть авторський нагляд за правильністю його установки, а потім візьмуть участь у налагодженні та випробуваннях електропередачі модернізованих тепловозів », – зазначають у прес-службі “Електроважмашу”.

Завод буде виконувати капітально-відновлювальний ремонт 42 тепловозів для металургійної галузі.

Читайте також: Крюківський завод інвестує 200 млн грн у створення електрички

Що потрібно знати про завод?

“Електроважмаш” входить в 50 найбільших держпідприємств України і спеціалізується на виробництві потужних гідрогенераторів, гідрогенераторів-двигунів, турбогенераторів для ТЕС і АЕС, електродвигунів для приводів прокатних станів, шахтних підйомників, тягового електрообладнання для залізничного та міського транспорту.

Завод стратегічно важливий для України. З 2015 року він бере участь в програмі імпортозаміщення. Географія поставок – понад 40 країн світу. Зараз підприємство модернізують, переоснащують виробничі лінії.

Нині на заводі “Електроважмаш” працює понад 4000 робітників, середня зарплата робітника – близько 10,5 тисячі гривень. За словами керівника підприємства, зараз відкрито понад 400 вакансій: заводу потрібні як робочі, так і адміністративні фахівці.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Промисловість

ЗАЗ розробив нову модель автобуса

Запорізький автомобілебудівельний завод розробив нову модель автобуса А08. Про це повідомляє Національний Промисловий Портал з посиланням на AllTransUA.

“Автобус має довжину 7,76 метри та побудований на шасі Weichai. Він високопідлоговий. У салоні буде встановлено 28 посадкових місць, а загальна місткість 43 пасажири”, – йдеться у повідомленні.

У автобусі присутня система опалення. При потребі можливе встановлення кондиціонеру.

Двигун має дизельний Weichai, WP3NQ140E50 Євро-5 та пневматичну двоконтурну гальмівну систему від виробників Knorr-Bremse або Wabco.

На сьогодні покупцям запропоновано 2 модифікації — приміський A08A1B та шкільний A08A14.

Нагадаємо, Запорізький автозавод почав виробництво пробної партії тракторів LS Mtron для вивчення процесу виробництва і подальшого вивчення попиту.

Читайте також: Українські міста отримали 259 нових автобусів та 171 тролейбус

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Промисловість

Запорізька АЕС потрапила у рейтинг найкращих атомних станцій світу

Запорізьку атомну електростанцію визнали однією з найкращих. Оцінка роботи проводилася щокварталу, тому ЗАЕС була як в п’ятірці, так і в десятці кращих АЕС. Про це повідомляє офіційний сайт торгово-прмислової палати України.

“Мова йде не тільки про успішне завершення будівництва масштабного об’єкта, продовження терміну експлуатації 4 енергоблоку. Позитивні відгуки міжнародних експертів Запорізька АЕС отримала і у напрямку роботи відділу з досвіду експлуатації”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: На Дністрі будують найбільшу в Європі ГАЕС

У висновках експертної місії “Prosper”, яка відбулася 2018 року, була відзначена організація роботи відділу досвіду експлуатації саме Запорізької АЕС.

«В минулому році надходило багато запитів від підрозділів в частині надання технічної допомоги. Це свідчить про те, що персонал почав більш активно виходити на міжнародний рівень для отримання додаткової інформації. У свою чергу, залучення міжнародного досвіду найкращим чином впливає на нашу безпеку», – вважає керівник відділу досвіду експлуатації.

Читайте також: “Енергоатом” увійшов у ТОП-5 “зелених” компаній світу

Також йде вдосконалення нової бази даних – «Досвід», яка у вересні минулого року була введена в дослідну експлуатацію. Система дозволяє проводити аналіз подій всіх рівнів з усіх баз даних порушень в роботі АЕС.

У 2019 році фахівцями відділу досвіду експлуатації планується завершити розробку кількох баз даних. Також відділ готується до великої підготовчої роботи до місії OSART, яка стартує вже через рік.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Промисловість

Індія купуватиме українські літаки

Україна та Індія планують розширити співпрацю між країнами у сфері безпеки та оборони. Зокрема, на індійському ринку можуть з’явитися українські літаки Ан-132.

Про це повідомляє прес-служба РНБО.

Про співпрацю домовилися на відкритті міжнародної авіаційної виставки в Індії “АероІндія 2019”. Сторони обговорили питання розширення співпраці між країнами, зокрема, можливість просування новітнього українського літака Ан-132 на індійський ринок для заміни парку літаків Ан-32 ВПС Індії. Презентація Ан-132D відбувається в Індії вперше, літак, зокрема, здійснює демонстраційні польоти у рамках виставки.

Читайте також: Державний завод почав ремонтувати літаки Boeing

Також розглянули питання стосовно можливості постачання в Індію запчастин та боєприпасів для військової техніки радянського зразка, спільної участі українських підприємств у ремонті та модернізації такої бронетехніки.

Зазначається, що підприємства українського ОПК готові брати активну участь у реалізації програм Make in India, що, в свою чергу, дозволить розпочати масштабні взаємовигідні спільні проекти.

Виставка АероІндія відбувається кожні два роки. Цього року вона проходить з 20 по 24 лютого в місті Бангалор.

Чим особливий Ан-132?

Виробник Ан-132 – український завод “Антонов”. Особливістю літака є його пристосованість до експлуатації у різноманітних кліматичних умовах, особливо в умовах спекотного клімату, на високогірних та непідготовлених аеродромах.

Читайте також: “Антонов” відновлює виробництво трьох літаків без російських деталей

Виокремленою рисою легкого транспортного літака Ан-132 є можливість його експлуатації із піщаних злітно-посадкових смуг.

Експлуатація літака в транспортному варіанті, передбачає повну автономність при базуванні на слабко- та не підготовлених аеродромах завдяки вбудованому комплексу завантаження/розвантаження та із застосуванням допоміжної силової установки.

Ан-132 також може виконувати повітряне десантування вантажів на парашутних платформах та парашутистів, перевозити людей, транспортувати хворих та поранених в умовах надзвичайних ситуацій.


Коментарі

Коментарі

Читати далі
Реформи3 години ago

“Укртрансгаз” запустив онлайн-сервіс перевірки наявності постачальника газу

Реформи5 години ago

В Україні створять систему авіаційної безпеки

ОТГ5 години ago

В ОТГ на Полтавщині школярі розраховуються за обід картками

Культура5 години ago

На Хустщині розпочали реконструкцію старовинної церкви

Промисловість6 години ago

На Черкащині відкрили завод із виробництва борошна

Інфраструктура6 години ago

Місто на Волині облаштує “розумні” зупинки

Інфраструктура6 години ago

У березні курсуватиме 17 “святкових” поїздів

Промисловість7 години ago

В Україні запустять 6 газових свердловин

Новий Схід7 години ago

На Донетчине ремонтируют больницу: что сделают за 80 миллионов?

Реформи7 години ago

Україна розширила ринки збуту продукції. Куди будемо експортувати?

Сільське господарство8 години ago

Як в Україні страусів вирощують

Екологічні технології8 години ago

В Україні винайшли спосіб перетворення сміття на газ

Суспільство9 години ago

На Тернопіллі зводять житло для 250 військових

Новий Схід9 години ago

В Луганской области открыли четвертый центр рабочих профессий

Інвестиції10 години ago

Найбільша платіжна система Японії увійде в Україну до кінця року

Мандри10 години ago

Аби зберегти Карпати, створили новий природний парк

Промисловість11 години ago

Електроважмаш надасть обладнання для маневрових тепловозів у Миколаєві

Інвестиції11 години ago

Харківський виш отримав грант на мільйон євро

Новий Схід12 години ago

В Краматорске школу превращают в общежитие для переселенцев

Сільське господарство12 години ago

На Львівщині з’явиться перший центр навчання для фермерів

Екологічні технології12 години ago

Україні дозволили утилізувати 13 тисяч тонн небезпечних відходів

Промисловість13 години ago

ЗАЗ розробив нову модель автобуса

Стартапи14 години ago

Стартап із Дніпра зібрав 24 тисячі доларів на органайзер

Промисловість1 день ago

Запорізька АЕС потрапила у рейтинг найкращих атомних станцій світу

Суспільство1 день ago

У Києві відремонтують понад 30 шкільних спортмайданчиків

Новий Схід1 день ago

В школах на Донбассе установили системы очистки воды

Охорона здоров'я1 день ago

У Білій Церкві збудували завод із виготовлення препаратів крові

Культура1 день ago

«Книжковий арсенал» номінували на премію найкращого літературного фестивалю у світі

Реформи1 день ago

За стандартами НАТО: в Одесі відкрили перший в країні клуб старшин

Промисловість1 день ago

Індія купуватиме українські літаки

Новий Схід1 день ago

Поезд из Харькова на Донбасс станет ежедневным в марте

Сільське господарство1 день ago

Які українські компанії є лідерами з експорту молокопродуктів?

Реформи1 день ago

Доходи місцевих бюджетів зросли більш ніж утричі

Новий Схід1 день ago

На Донетчине появился новый ландшафтный заказник

Суспільство1 день ago

Львів відкриває банк крові для тварин

Реформи1 день ago

Податкова запустила сервіс надання онлайн-довідок про доходи

Інфраструктура1 день ago

Перша платна українська дорога буде дешевшою ніж у Європі

Суспільство1 день ago

В Україні стартував додаток YouTube Kids

Новий Схід1 день ago

В Краматорске планируют построить многопрофильную больницу

ОТГ1 день ago

В ОТГ на Тернопіллі церква створює підприємства і фінансує інфраструктуру

Інвестиції1 день ago

Торгівля між Україною і Великою Британією зросла до $2,5 мільярда

Інфраструктура1 день ago

В Україні побільшає парковок: їх розмістять на дахах

Промисловість1 день ago

У Кривому Розі випускатимуть утричі більше вантажних вагонів

Громадська діяльність1 день ago

Киянки створили благодійний магазин, який допомагає онкохворим

Промисловість2 дні ago

Україна отримає навігаційне обладнання від Пентагону

Громадська діяльність2 дні ago

Організація UAnimals прийматиме хутряні вироби для безпритульних

Інфраструктура2 дні ago

Харків купує 57 тролейбусів “Богдан”

Громадська діяльність2 дні ago

У Чигирині жінка віддала власну квартиру під хаб для дітей

Суспільство2 дні ago

З’явився мобільний додаток для споживачів електроенергії

Інфраструктура2 дні ago

У Києві встановлять 350 нових світлофорів

Охорона здоров'я2 дні ago

У Києві впроваджують систему оцінювання лікарів

Інвестиції2 дні ago

В Україну надійшло 2,5 мільярда доларів прямих іноземних інвестицій

Інфраструктура2 дні ago

Нові рейси з Києва до Греції: який графік і ціна

Громадська діяльність2 дні ago

Колишній історик створив на Черкащині сільський луна-парк

Інфраструктура2 дні ago

Приміщення банків оснастять для людей з інвалідністю

Освіта2 дні ago

На Харківщині відкрили безкоштовні класи робототехніки

Реформи2 дні ago

Ужгородський вчений винайшов “космічний” спосіб харчування

Мандри2 дні ago

В Україну ринули туристи з далеких країн

Екологічні технології2 дні ago

“Україна без сміття” прийматиме диски та платівки на переробку

Охорона здоров'я2 дні ago

Нова система крові в Україні: що це і як працюватиме

Новий Схід2 дні ago

В Славянске запустят беспроводной троллейбус

Промисловість2 дні ago

Запорізький завод почав виробляти трактори

Промисловість2 дні ago

На Миколаївщині збудують текстильну фабрику на 250 робочих місць

Новий Схід2 дні ago

Краматорск занял 3 место в рейтинге прозрачности местных бюджетов

Інфраструктура2 дні ago

У Києві розшириться мережа велопрокатів

Культура2 дні ago

Кінофестиваль Docudays UA приєднується до боротьби із корупцією

Екологічні технології2 дні ago

В Україні вироблятимуть електричні мотоцикли

Екологічні технології2 дні ago

У Борисполі побудують сонячну елекростанцію

Мандри2 дні ago

На Львівщині відновилися унікальні озера “Сині вікна”

Новий Схід2 дні ago

Латвия откроет консульство в Донецкой области

Громадська діяльність2 дні ago

У Чигирині жінка віддала власну квартиру під хаб для дітей

Громадська діяльність2 дні ago

Колишній історик створив на Черкащині сільський луна-парк

Стартапи4 дні ago

Ветерани АТО перетворюють мед на гроші

Суспільство5 днів ago

Чому нічний ринок вишиванок у Коломиї приваблює туристів з усієї країни

Громадська діяльність6 днів ago

Студенти у Краматорську виграли грант і збудували притулок для собак

Новий Схід1 тиждень ago

Діти, які постраждали від війни на Донбасі, підкорять Гімалаї

Громадська діяльність1 тиждень ago

В Івано-Франківську активісти збирають зі смітників столітні двері і реставрують

Новий Схід1 тиждень ago

Переселенка продает шерстяные вещи по всему миру: как ей удалось

Стартапи1 тиждень ago

Українську “розумну” розетку купують у 12 країнах світу

Промисловість1 тиждень ago

Свіжа й корисна: як роблять вінницьку олію з конопель і малини

Новий Схід2 тижні ago

Гімназія у Краматорську стала мультимедійною і повністю інклюзивною

Громадська діяльність2 тижні ago

Жінка самотужки створила притулок для літніх людей під Кропивницьким

Промисловість2 тижні ago

Український завод виробляє найдовшу дощувальну машину

Громадська діяльність2 тижні ago

У Запоріжжі археологію викладатимуть під водою на турецьких кораблях

Новий Схід2 тижні ago

Переселенка создала собственный бренд детской одежды и слингов

Шо реально маланка
Громадська діяльність2 тижні ago

Блогер показав унікальний буковинський карнавал

Стартапи2 тижні ago

Ветеран АТО робить бізнес на засобах для укладки волосся

Новий Схід2 тижні ago

Как на Донбассе молодая мать стала сапером

Новий Схід2 тижні ago

Житель Константиновки торгует эко-сумками с Берлином

Громадська діяльність2 тижні ago

У Львові студент вчить бабусь акторської майстерності

Новий Схід2 тижні ago

В Константиновке переселенка дает надежду для детей с особыми потребностями

Сільське господарство3 тижні ago

На Житомирщині блогер вчить розводити свиней

Новий Схід3 тижні ago

Переселенка построила во Львовской области теплицу за 2 миллиона гривен

Новий Схід3 тижні ago

Чашки зі Слов’янська допомагають бійцям на передовій

двоповерхову гуцульську мазанку Дизайнер Сергій Махно
Суспільство3 тижні ago

Українець перетворив квартиру на двоповерхову гуцульську мазанку

Ольга Сабадин из Константиновки
Новий Схід3 тижні ago

Художница из Константиновки превращает перегоревшие лампочки на игрушки

Мариупольчанка Екатерина Файновская руководитель компании Mofy.life
Новий Схід3 тижні ago

Мариупольчанка зарабатывает на инстабуках

Hair for Share
Громадська діяльність3 тижні ago

Українські дівчата діляться волоссям на перуки для онкохворих діток

Елена Хатмуллина
Новий Схід3 тижні ago

Предприятие с Донбасса бросило вызов Обухову

Культура3 тижні ago

На Полтавщині 23-річний студент створив музей у дідовій хаті

Мариуполь шахматный IT-хаб
Новий Схід3 тижні ago

В Мариуполе создали шахматный IT-хаб

Розвідник Андрій Дробіт вирощує ірландські троянди
Стартапи3 тижні ago

Біля Львова боєць-розвідник вирощує ірландські троянди

Харківський трактор ХТЗ-181.20
Промисловість4 тижні ago

Харківський завод випустив нове покоління тракторів

Андрей Пивоваров и Михаил Спотарь
Новий Схід4 тижні ago

IT-специалисты из Горловки строят необычные купольные дома

Громадська діяльність4 тижні ago

90-річна пенсіонерка з Дніпра допомагає українській армії

Стартапи4 тижні ago

Українці виготовляють будинки на колесах і продають за 14 000 євро

Новий Схід4 тижні ago

Мусорные баки и клуб с вай-фай: как переселенцы изменили село

Суспільство4 тижні ago

Ветеран АТО, який втратив дві ноги, підкорив Говерлу

Громадська діяльність4 тижні ago

Як найкращий двірник Львова вперше поїхав за кордон

Громадська діяльність4 тижні ago

Зірка інтернету: на Тернопіллі сільський священик веде кулінарний блог

Новий Схід4 тижні ago

Дети в Краматорске устраивают робофутбол и бои роботов

Стартапи4 тижні ago

Заснувала бізнес, бо звільнили: як створити ательє натуральної косметики

Громадська діяльність1 місяць ago

Художница бесплатно разрисовывает Бахмут

Промисловість1 місяць ago

Колишній журналіст став рибоводом і зайнявся виробництвом чорної ікри

Екологічні технології1 місяць ago

Стіна з сонячних панелей: як у Києві багатоповерхівки стають енергоефективними

На дніпровському дні археологи знайшли стародавні кораблі
Громадська діяльність1 місяць ago

На дніпровському дні археологи знайшли стародавні кораблі

Новий Схід1 місяць ago

Пастор вывез 4000 людей из-под обстрелов

Сільське господарство1 місяць ago

Житомирська ферма запрошує роботів працювати на полях

Новий Схід1 місяць ago

На мини-ферме в Славянске делают конфеты с козьим сыром

Екологічні технології1 місяць ago

У Кролевці зі сміття роблять тротуарну плитку

Громадська діяльність1 місяць ago

В Україні відкрили найбільший у світі притулок для свійських тварин

Суспільство1 місяць ago

Найстарший український доброволець пішов на війну услід за синами

Реформи1 місяць ago

Як новітні технології зробили “розумним” містечко на Київщині

Громадська діяльність1 місяць ago

Как школьники в Торецке взяли под опеку дом престарелых

Промисловість1 місяць ago

Екзотичний бізнес: у Херсоні вирощують австралійських раків

Стартапи1 місяць ago

Українка шиє одяг для чотирилапих улюбленців голлівудських зірок

Промисловість1 місяць ago

Матір трьох дітей заснувала на Херсонщині фабрику килимів

Стартапи1 місяць ago

Продає всьому світу: харків’янин покинув IT-офіс, щоб виробляти шкіряні гаманці

Сільське господарство1 місяць ago

Подружжя проміняло Київ на село і заснувало екоферму

Культура1 місяць ago

Як на Буковині гуляють відому на весь світ автентичну Маланку

Суспільство1 місяць ago

Як вчитель фізкультури став живою легендою війни на Донбасі

Екологічні технології1 місяць ago

На Запоріжжі чоловік створив сонячний колектор із пивних бляшанок

Промисловість1 місяць ago

Херсонські науковці вирощують перли

ОТГ1 місяць ago

Містяни на Прикарпатті зібрались грошима і збудували собі футбольне поле

Сільське господарство1 місяць ago

Як фермер на Київщині занедбані землі перетворює на гроші

Суспільство1 місяць ago

Японка малює українських бійців у стилі аніме

Культура1 місяць ago

Село на Хмельниччині розмалювали унікальним розписом

Освіта1 місяць ago

В Одесі уроки матаналізу викладає 9-річний хлопчик

Стартапи1 місяць ago

Український спортсмен створив корисний фаст-фуд

Новий Схід1 місяць ago

Крупнейший завод керамики в Славянске дает работу переселенцам и ветеранам

Тренди