

Економіка
На протези і візки для людей з інвалідністю виділять ще 82 мільйони — Мінсоцполітики
Цього року для забезпечення людей з інвалідністю технічними засобами реабілітації додатково виділять 82 млн грн. Про це поінформували у Міністерстві соціальної політики.
Після документального оформлення ці гроші направлять в регіони, щоб забезпечити додаткову потребу в технічних засобах реабілітації.
Зазначається, що завдяки адресному підходу “гроші ходять за людиною”, отримувачі цих послуг самі можуть обрати підприємство, де вони хочуть їх отримати. Наразі людина має підписати тристоронній договір, а також акт виконаних робіт з підприємством, щоб переконатись в якості виробленого засобу та наданої послуги.
Читайте також: Кранчі з любов’ю: як молодь з інвалідністю створює корисні сніданки
“Додаткові гроші – це важливий крок, оскільки кожного року в Україні близько 600 тис. окремих категорій населення, в тому числі осіб з інвалідністю, потребують відповідного забезпечення”, – наголосили в Мінсоцполітики.
Нагадаємо, для людей з інвалідністю тепер можна замовити спеціальний вагон онлайн.

Економіка

Компанія «Централ Плейнс Груп Україна» з інвесторами з Великої Британії та Фінляндії має намір збудувати в селищі Глиняни Золочівського району на Львівщині завод із безвідходної переробки картоплі, зокрема на крохмаль.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської облдержадміністрації.
Зазначається, що голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками компанії «Централ Плейнс Груп Україна».
Підприємство розташоване у Великосілках, Кам’янка-Бузького району і займається вирощуванням картоплі столових та чипсових сортів на загальній площі 700 га. Торік валове виробництво склало близько 15 тис. тонн. Минулого року збудували картоплесховище із холодильним обладнанням на 11 тис. тонн. Цього року працюють над будівництвом ІІ черги картоплесховища такою ж потужністю. Окрім того, планують збільшити площу вирощування картоплі.
Компанія також має намір розширити свою виробничу діяльність, зокрема переробляти вирощену картоплю на крохмаль. Відомо, що вартість будівництва близько $7 млн.
Читайте також: В Україні відкриють завод з виробництва мінеральних добрив
На підприємстві хочуть створити близько 50 робочих місць. Планують переробляти 40-50 тис. тонн картоплі в рік. Для вигідного функціонування заводу є велика потреба у сировині.
У планах співпраця з USAID з розвитку фермерства та в подальшому налагодити процес закупівлі у аграріїв картоплі.
Нагадаємо, під Черніговом збудували найбільший в країні завод з виробництва крохмалю.
Головне фото: seeds.org.ua.
Економіка

Незвичний беконовий джем виготовляє українська гастромарка «Боїм», у складі якого – безпосередньо сам бекон, цибуля, часник, приправлені спеціями та бурбоном.
Про це пише Newfood.media.
«Боїм» – це сімейне виробництво соусів, джемів, карамелей та комбучі, яке заснували мандрівники Олександр Черноголов та його дружина Марина.
Компанія бачить своєю місією познайомити людей з новими смаками, перенести смаки усього світу до України, а світу – з України.

«Ми любому подорожувати і їсти. Першим ділом в подорожах шукаємо місцеву їжу. Розшукуємо такі місця, де готують власники, а якщо вдається потрапити до місцевих на кухні – це рай», – розповідають засновники української гастромарки.
Вони здатні повернути емоції, пов’язані за мандрами, і навіть здійснити подорож в часі. Окрім екзотичного беконового джему з бурбоном «Боїм» готує 11 смаків крафтових соусів, 12 видів солодких та солоних карамелей, 7 смаків ігристої комбучі.
Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Історія компанії починалася з кухні в 6 квадратних метрів. Зараз вона має сертифіковане виробництво на львівському гуртовому ринку «Шувар», що дає змогу закуповувати найсвіжіші продукти.

«Крафтовий продукт для нас – це чесний продукт. Ми ретельно обираємо сировину для наших продуктів і не йдемо на компроміси з ціною. І не використовуємо сумнівні складники задля зниження собівартості», – додають у «Боїм».
До речі, сама назва гастромарки походить від двох слів – «бо»та «їм».
Читайте також: Nestlé починає продажі в Україні продуктів з рослинного м’яса
Нагадаємо, презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн.
Як ми повідомляли раніше, українці вигадали альтернативу шкідливим чіпсам.
Усі фото: newfood.media.
Економіка

Цієї весни українські вина з’являться на полицях магазинів Японії, наприкінці лютого відвантажили першу партію.
Про це повідомили у пресслужбі компанії у фейсбуці.
Вина планують продавати у місті Йокогама та через онлайн-магазин з доставкою по всій Японії.
У цю країну імпортували три вина з колекції Reserve: Тельті-Курук, Совіньйон Блан і Піно Гріджіо. Придбати їх можна буде під торговельною маркою Master Tardan.
Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Таких домовленостей восени 2020 року компанія Shabo досягла з японською торговою організацією Helms Ltd. Її засновник та президент Юкі Ісі заявив, що прагне перетворити Йокогаму на вітрину українського вина в Японії.

«Японці дуже обережні у прийнятті рішень. І перш ніж зробити вибір, подумають тисячу разів. Проте нашій компанії, а точніше винам Shabo, вдалось вразити японську делегацію. Гості одразу оцінили якість наших вин, а також окремо відмітили візитівку компанії – автохтонне вино Тельті-Курук», – прокоментував директор департаменту експорту компанії Shabo Станіслав Кобілецький.
Нагадаємо, ринок Японії відкрили для молочної продукції з України.
Усі фото: facebook.com/SHABO.UA.