За даними МВС, симулятор допоможе переконатися, що ви знаєте, як реагувати в надзвичайних ситуаціях. Для того, щоб мінімізувати небезпеку, варто знати, які знаки та маркування попереджають про неї, як розпізнати підозрілий предмет і що робити у разі його виявлення. Перевірити ці знання можна в новому симуляторі «Протимінна безпека» на «Дія. Освіта».
Цей симулятор було створено для «Дія. Освіта» за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації та технічної підтримки Державної служби з надзвичайних ситуацій у межах проєкту, що реалізується BBC Media Action, який є частиною проєкту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні, що фінансується урядом Японії.
Нагадаємо, «Дія.Освіта» запустила серіал про розвідку з відкритих джерел.
Вже з 12 жовтня в Києві знову працюватиме Лабіринт медіаграмотності «НЕ ВІРРР — ПЕРЕВІРР» —перший та єдиний в Україні проєкт такого формату, який допомагає українцям та українкам підняти рівень стійкості до дезінформації та пропаганди, що є надважливою навичкою в умовах повномасштабної війни.
Лабіринт можна буде відвідати щодня з 12 по 20 жовтня 2024 року на Контрактовій площі у м. Київ, розклад роботи: з 11.00 до 20.00 год.Вхід для всіх відвідувачів та відвідувачок безкоштовний.
Як повідомлялося раніше, 17 жовтня буде проведено національний тест з медіаграмотності, де українці та українки зможуть перевірити, наскільки вони стійкі до маніпуляцій та дезінформації. Кияни та киянки, а також гості столиці, мають унікальну нагоду підготуватися до тесту, завітавши до Лабіринту медіаграмотності «НЕ ВІРРР — ПЕРЕВІРР».
Про проєкт
Лабіринт медіаграмотності «НЕ ВІРРР — ПЕРЕВІРР» створено в межах програми USAID «Мріємо та діємо», що виконується IREX.
Лабіринт — це мобільна конструкція 10*10 кв.м., яка складається з 12 кімнат, кожна з яких присвячена одній з тем медіаграмотності. Інформаційний шум, клікбейт, маніпуляції, пропаганда, тролі та боти, стереотипи та популізм — всі ці речі постійно втручаються в життя українців. Тож інформаційна та медійна грамотність вже давно не модний тренд, а важлива навичка ХХІ століття, яку потрібно опанувати і молоді, і дорослим.
Саме тому Лабіринт побудовано в інтерактивному форматі. Мандруючи кімнатами, учасники та учасниці дізнаються, що середній час, який людина проводить у соціальних мережах за все своє життя складає 6 років та 8 місяців.
За цей час можна: 32 рази злітати на місяць і назад, 32 рази піднятися на Еверест або ж 93 000 рази вигуляти свого собаку. Окрім цього, відвідувачі зможуть:
навчитися орієнтуватися в потоці інформації і мислити критично;
дізнатись, як розрізняти факти та судження;
навчитися протидіяти маніпуляціям та пропаганді;
виявляти ботів та тролів, щоб не вестися на їхні провокації;
розібратися, як працюють алгоритми соціальних мереж.
Фото: USAIDФото: USAIDФото: USAID
До слова, це четвертий візит Лабіринту медіаграмотності до Києва, раніше він вже зустрічав гостей на Контрактовій площі. Лабіринт відвідав і інші куточки нашої країни, зокрема Львів, Житомир, Вінницю, Черкаси та інші міста. За час роботи проєкту з 2021 року, до Лабіринту завітало більше 25 000 відвідувачів та відвідувачок.
Нагадаємо, що у Києві відкрили нову триповерхову книгарню (ФОТО).
Щоб полегшити подорожі під час шкільних канікул, залізниця призначила додаткові рейси денних поїздів №191/192 Львів — Київ — Львів та №115/116 Київ — Одеса — Київ.
Це вже 13-та книгарня мережі в столиці та 39-та в Україні. У новому магазині доступно понад 60 тисяч книжок та 17 тисяч найменувань від українських видавництв, серед яких як великі, так і нішеві.
Директор мережі Ігор Зарудко розповів, що цей магазин став головним для всієї мережі в Києві, зосереджуючи на собі 12 інших книгарень міста, що дозволяє краще класифікувати асортимент і планувати замовлення.
Фото: ЧитомоФото: ЧитомоФото: Читомо
У книгарні є бар, кав’ярня, велика дитяча зона, а також окремі простори для різних жанрів літератури — від дитячих книжок та коміксів до нон-фікшн і настільних ігор.
Офіційне відкриття для відвідувачів заплановане на 12-13 жовтня. Під час заходу проведуть зустрічі з відомими діячами культури, майстер-класи та розваги для дітей. Протягом жовтня також плануються тематичні події, зокрема на теми війни та психологічної підтримки військових.
Нагадаємо, що книга цьогорічної лавреатки Нобелівської премії з літератури вийде українською мовою.
Коментарі