Суспільство
На Одещині висадили першу плантацію лаванди
Перша на Одещині плантація лаванди з’явилася в селі Василівка Болградського району. Мільйон кущів цієї рослини висадило днями місцеве сільськогосподарське підприємство «Агропродукт», повідомляє видання «Бессарабія.ua».
160 гектарів краси
Фермери залучили до роботи майже 300 жителів навколишніх сіл. Вони впоралися із завданням всього за чотири дні.
Саджанці підприємство закупило в Болгарії, яка славиться своїми розкішними лавандовими полями. У «Агропродукт» планують засадити синьо-бузковими квітами поле площею в 160 га, а поки вдалося заповнити посадковим матеріалом 50 га. Частину будуть поступово засаджувати вже власними саджанцями.
Навіщо стільки?
Керівник господарства Георгій Калаянов покладає чималі надії на цю рослину і вже наступного року збирається запустити завод із виробництва лавандової олії.
Читайте також: Як на лавандове поле заманити Джамалу. Кейс від Юлії Блях
Найбільш продуктивне цвітіння лаванди починається тільки на третій рік, але і дворічні рослини можна починати потроху використовувати. Георгій Калаянов розповів, що в минулому році в його господарстві висадили один гектар лаванди в тестовому режимі. І саме цю сировину буде запущено у виробництво на заводі.
Ефірну олію планують експортувати в Європу. Крім того, в селі будуть раді і численним гостям і туристам, що приїжджають для ефектних фотосесій.
Коли окупиться?
На думку фахівців, лаванда як культура ідеально підходить для обробітку на півдні України з його посушливим кліматом. А рентабельність вкладених інвестицій за п’ять років, за попередніми підрахунками, повинна скласти близько 200%. Прибуток в лавандовому бізнесі можна отримувати, продаючи саджанці: сировину також активно купують парфумерні та фармацевтичні компанії.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі