

Суспільство
На Одещині висадили першу плантацію лаванди
Перша на Одещині плантація лаванди з’явилася в селі Василівка Болградського району. Мільйон кущів цієї рослини висадило днями місцеве сільськогосподарське підприємство «Агропродукт», повідомляє видання «Бессарабія.ua».
160 гектарів краси
Фермери залучили до роботи майже 300 жителів навколишніх сіл. Вони впоралися із завданням всього за чотири дні.

Саджанці підприємство закупило в Болгарії, яка славиться своїми розкішними лавандовими полями. У «Агропродукт» планують засадити синьо-бузковими квітами поле площею в 160 га, а поки вдалося заповнити посадковим матеріалом 50 га. Частину будуть поступово засаджувати вже власними саджанцями.

Навіщо стільки?
Керівник господарства Георгій Калаянов покладає чималі надії на цю рослину і вже наступного року збирається запустити завод із виробництва лавандової олії.
Читайте також: Як на лавандове поле заманити Джамалу. Кейс від Юлії Блях
Найбільш продуктивне цвітіння лаванди починається тільки на третій рік, але і дворічні рослини можна починати потроху використовувати. Георгій Калаянов розповів, що в минулому році в його господарстві висадили один гектар лаванди в тестовому режимі. І саме цю сировину буде запущено у виробництво на заводі.
Ефірну олію планують експортувати в Європу. Крім того, в селі будуть раді і численним гостям і туристам, що приїжджають для ефектних фотосесій.
Коли окупиться?
На думку фахівців, лаванда як культура ідеально підходить для обробітку на півдні України з його посушливим кліматом. А рентабельність вкладених інвестицій за п’ять років, за попередніми підрахунками, повинна скласти близько 200%. Прибуток в лавандовому бізнесі можна отримувати, продаючи саджанці: сировину також активно купують парфумерні та фармацевтичні компанії.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ