

Суспільство
На Миколаївщині проведуть благодійний фестиваль, аби зібрати кошти на відбудову
Волонтери проведуть на Миколаївщині благодійний музичний фестиваль, аби зібрати гроші на відбудову пошкоджених будинків у Вознесенську.
Про це ШоТам повідомили організатори заходу.
Організаторами фестивалю виступили громадські організації «Відлік проджектс» та «Будуємо Україну Разом» (БУР), яка організовує волонтерські відбудовчі табори з 2014 року.
Фестиваль стартує 8 вересня о 16:00. З міркувань безпеки захід не буде масовим, а більшість глядачів зможуть приєднатися в онлайн-форматі за цим посиланням.
Під час трансляції БУР оголосить збір коштів на продовження відбудови. Ціль збору – 100 тисяч гривень. Усі охочі та глядачі зможуть зробити благодійний внесок. Зібрані кошти будуть передані Благодійній організації «Фонд громад Вознесенська» для відбудови будинків, які постраждали від обстрілів.

«Це наш другий табір на Миколаївщині і 100й табір за 8 років діяльності. Ми надзвичайно раді бути тут у Вознесенську сьогодні та допомагати місцевій громаді відновлювати і ремонтувати домівки. Мешканці південних областей надихають! Впевнена, що разом ми не тільки відбудуємо зруйноване, а й втілимо багато нових та крутих проєктів!» – зазначила проєктна менеджерка БУР Мар’яна Фариняк.
Про БУР
Будуємо Україну Разом – громадська організація, яка створює можливості для молоді творити зміни в країні через волонтерство. БУР виник у 2014 році під час відновлення будинків у деокупованому Краматорську. Волонтери встановили нові вікна у знаменитій Краматорській багатоповерхівці та відбудували два повністю зруйновані будинки у Семенівці. Юрко Дідула та Коля Дорохов восени 2014 року створили в Краматорську перший в Україні молодіжний центр «ВІЛЬна ХАта».
Читайте також: Будуємо разом. Це чотири волонтерські ініціативи, які відновлюють нашу країну
За 8 років діяльності команда залучила до волонтерства більш як 4 тисячі молоді з України та різних куточків світу. БУР напрацював унікальну модель підсилення молоді через волонтерство, неформальну освіту, фінансування бізнес та освітніх проєктів, менторство та формування довіри, які ми успішно застосували в більш ніж 100 містах по всій Україні.
Після 24 лютого БУР допомагає облаштовувати житло для тих, хто втратив власну домівку, відновлювати будинки в деокупованих містах і селах. Одним із таких міст є Вознесенськ, Миколаївської області. БУР табір у Вознесенську триває з 31 серпня по 9 вересня.
Нагадаємо, рух «Будуємо Україну Разом», що відновлює деокуповані населені пункти та облаштовує житло для переселенців, шукає волонтерів.
Фото: facebook.com/BuildingUkraineTogether.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ