Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Луганщині прикордонники отримали від волонтерів дрони, автівки та тепловізори

Опубліковано

Прикордонники Луганського загону отримали від Фонду Сергія Притули автомобілі, дрони і тепловізори майже на 2 млн грн.

Про це Державна прикордонна служба України повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

«Замовлені прикордонниками 4 автомобілі, 2 дрони з додатковими батареями та 6 тепловізорів, які дають можливість бачити противника на відстані 1800 метрів, закуплені й передані Луганському прикордонному загону Благодійним фондом Сергія Притули», — йдеться у повідомленні.

«Автомобілі будуть безпосередньо залучені в процесі оперативного вирішення завдань: транспортування бійців та боєкомплекту на позиції, евакуація. Дрони для виявлення противника, розвідки, коригування артилерії, зокрема вночі. Тепловізійні приціли дають можливість бачити противника на відстані 1800 метрів», – зазначає заступник начальника одного з прикордонних підрозділів Луганського загону капітан Михайло Бізіля.

Читайте такожЯк евакуювати й правильно розміщувати маломобільних переселенців та чому це важливо для інших ВПО

Цей збір започаткували наші протезовані побратими, які втратили кінцівки внаслідок бойових дій. У вересні вони пройшли понад 30 кілометрів Карпатами, здійнялися на Говерлу, аби зібрати донати. Серед учасників походу військовослужбовець Луганського прикордонного загону Олексій Бурлаков, який отримав осколкові поранення під час мінометного обстрілу у березні 2022 року у боях за Кремінну.

Організатор збору – Олександр Швецов, який у 2014 році воював у складі 30-ї окремої механізованої бригади. Того ж року в боях під Луганськом він отримав поранення ніг.

Нагадаємо, волонтери передали прикордонникам електроноші для медичної евакуації.

Також Держприкордонслужба отримала від Нідерландів польові шпиталі та машини медичної евакуації.

Фото: ДПСУ.

Суспільство

На Львівщині після нічних пошуків знайшли дворічну дівчинку, яка загубилася у лісі

Опубліковано

Поліціянти та працівники ДСНС Львівщини після нічної масштабної пошукової операції розшукали дворічну Яну Палько в лісовому масиві поблизу села Жупани. Знесилену й змерзлу дитину доправили до рідних, її життю нічого не загрожує.

Про це повідомили в Головному управлінні поліції у Львівській області.

Сигнал про зникнення Яни надійшов увечері 23 червня: близько 18:00 дівчинка босоніж вийшла з дому та більше не повернулася. Самостійні спроби родичів знайти дитину не дали результату, тож правоохоронці невідкладно розпочали пошуки.

У пошуковій операції взяли участь поліціянти, працівники ДСНС, кінологи зі службовими собаками, волонтери та небайдужі мешканці. Для моніторингу території також залучили дрони. Люди прочісували ліс і навколишні села, опитували місцевих жителів.

Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)

Сьогодні, 24 червня, близько 7:00 правоохоронці виявили Яну Палько за три кілометри від її дому. Після першої медичної допомоги її передали сім’ї та медикам, які продовжують надавати необхідний догляд.

Нагадаємо, що рятувальники знайшли п’ятирічного Кирила, якого шукали в лісі понад три доби (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт ДСНС

Читати далі

Суспільство

Нова Зеландія надасть Україні 16 млн доларів допомоги

Опубліковано

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.

Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.

4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.

«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.

Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.

Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю

«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.

«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.

Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.

Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins

Читати далі

Суспільство

У Подільському районі Києва запрацював штаб для постраждалих від нічного обстрілу

Опубліковано

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.

Про це повідомили в КМДА.

Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:

  • написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
  • отримати психологічну підтримку;
  • отримати правову консультацію.

Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.

Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Доступні програми допомоги:

  1. «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
  2. «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
  3. У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.

За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:

  • Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
  • Козубова Людмила — 095 441 44 60.

Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС

Читати далі