Суспільство
На Львівщині збудували «з нуля» сучасний ЦНАП: як він виглядає
У Брюховичах на Львівщині збудували «з нуля» ЦНАП за сучасними енергоефективними технологіями.
Як розповіли у міськраді, з перших чисел червня він запрацює в повному обсязі. Є 8 робочих місць.
Чим особливий заклад?
ЦНАП у Брюховичах збудували на вул. Івасюка, 2а. Це повністю нова двоповерхова будівля. Усі роботи виконали за кошти міського бюджету Львова. Облаштована і освітлена прибудинкова територія, є додатковий під’їзд, забезпечено доступність для людей з інвалідністю, мам з візочками — тобто створені всі умови для комфортного отримання послуг.
Читайте також: Як на Херсонщині завершують будівництво амбулаторії (ВІДЕО)
Будівництво тривало близько 1,5 року. Загальна вартість робіт (проектні роботи і будівництво) — 9 млн 222 тис. грн. На внутрішні роботи, придбання меблів й обладнання використали 1 млн 7 тис. грн.
«Це вже дев’ятий територіальний підрозділ, який місто Львів відкриває для громадян. І цей ЦНАП буде включати весь перелік адміністративних послуг, які ми надаємо: це і оформлення паспортів, і реєстрація землі, і реєстрація бізнесу, реєстрація місця проживання, різноманітні дозволи. І, що дуже важливо, мешканець міста Львова, незалежно від свого місцезнаходження, може прийти в будь-який ЦНАП і оформити всі види послуг, незалежно від того, чи це Рудно, чи Брюховичі, чи Львів. Проведені всі необхідні внутрішні роботи, завезені меблі, підключена вся техніка і, як тільки буде дозволяти ситуація, ми відкриємо офіс з дотриманням всіх правил безпеки”, — розповіла Валентина Бартошик, директорка департаменту адміністративних послуг Львівської міської ради.
Як будували?
ЦНАП в смт. Брюховичі збудований за сучасними енергоефективними, безпечними і довготривалими в експлуатації технологіями (ліхтарі із сонячними панелями, використання сучасних панелей для утеплення фасаду, сучасна система кондиціонування, опалення, економний котел). На 1-му поверсі будівлі розмістили ЦНАП та приймальну селищної ради Брюхович. Також частину 1-го поверху використовуватимуть для медіатеки. А 2-ий поверх будівлі передбачений для різних зустрічей, презентацій, проведення навчань з персоналом, а також — для дозвілля людей похилого віку, оскільки там є тераса.
Як послуги надаватиме?
У ЦНАПі передбачено повний спектр надання адміністративних послуг: подати звернення, записатись на прийом до посадовця, подати заяву на отримання адміністративної послуги та отримати її результат, оформити паспорт, здійснити обмін водійських прав, зокрема особлива увага приділяється соціального напрямку, адже до прийому громадян будуть залученні фахівці з питань соціального захисту та питань пенсійного фонду.
Передбачено 8 робочих місць, офіс в день готовий приймати 100−150 осіб.
Нагадаємо, у кожному районі Львова працює Центр надання адміністративних послуг. Зокрема — на вул. К. Левицького, 67 (Личаківський і Галицький райони), пр. Червоної Калини 72а (Сихівський район), вул. М. Хвильового, 14а, вул. Т. Шевченка, 354 (Шевченківський район), вул. І. Виговського, 32 (Залізничний район) та вул. Ген. Чупринки, 85 (Франківський район). Для Рудно ЦНАП вже облаштували й відкрили. А незабаром ЦНАП відкриють і у Винниках на вул. Галицькій, 12.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі