Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
164816 164816

Технології

На Львівщині пенсіонер змайстрував автомобіль-амфібію

Опубліковано

23.04.2019

На Львівщині пенсіонер змайстрував диво-автомобіль. Саморобна машина може не лише їздити сушею із швидкістю 120 кілометрів за годину, а й плавати у воді, йдеться у сюжеті 5 каналу.

До 15 кілометрів за годину

Над своїм “Дельфіном” Йосип Гринишин працював три роки. В окрузі авто популярніше за будь-яку іномарку. Щоб машина стала амфібією, потрібно лише заїхати у воду. Тоді автоматично увімкнеться гвинт і авто попливе. На воді плавуча автівка може рухатися з максимальною швидкістю 15 кілометрів за годину.

Читайте також: В Україні запускають 5G для безпеки на дорогах

Майстер Йосип Гринишин розповідає: “Глибина їй не страшна. То так, як човен плаває. Він може плисти на десятикілометровій глибині. Що метр, що 100, що 1000 метрів, то як в автомобілі, але на воді – то є свій кайф. Трохи інше, ніж на дорозі”.

Про своє творіння пенсіонер Йосип Гринишин розповідає з гордістю. Три роки, день у день, чоловік майстрував водоплавний транспортний засіб.

Зробив із сотні запчастин

Винахідник каже: “Зробив узагалі на випадок повені, в нас тут часто заливає. Може, щоб когось врятувати, а ще – для відпочинку”.

Амфібію зібрав із кількох автівок та сотні запчастин. Усе шукав на металобазах. На це витратив три роки та 5 тисяч доларів. Майстер-самоук не користувався ані схемами, ані підказками. Каже, імпровізував на ходу.

“Мотор від “Волги” мости від “УАЗа”, коробка роздатка від “УАЗа”. Колеса мені привіз колега з якогось американського джипа. Ось гвинт ззаду. Він крутиться, то є кермо на воді”, – розповідає чоловік.  

Читайте також: На Донбасі відкрита перша безкоштовна заправка для електрокарів

Вигадав пан Йосип і як викрутитися в разі непередбачуваних ситуацій.

“То теж кермо. Воно проводить рух на воді. Про всяк випадок, якщо заглохне. Рятувальний круг. Про всяк випадок. Тонемо – і все, пливемо до берега”, – каже винахідник.

Друзі Йосипа Гринишина також не залишилися осторонь диво-транспорту. Мар’ян Підлужний опікується оформленням “Дельфіна”.

Чоловік каже: “Працюємо над виготовленням документів. Зараз ми працюємо над сертифікатом відповідності. Доробляємо гальмівну систему. Та машина має відповідати всім нормам та стандартам. Так, щоб вона могла їздити по наших дорогах, як інші. Тільки-но будуть готові документи, саморобний автомобіль зареєструють та отримають на нього номери.

Технології

У Тернополі запускають запис дітей до школи на основі технології Blockchain

Опубліковано

Міська рада Тернополя запускає сервіс для запису дітей до школи на основі технології Blockchain. Про це повідомляється на сайті муніципалітету.

Що це за система?

Зазначається, що з 1 березня 2020 року у Тернополі розпочинають роботу онлайн-сервіси запису дітей у школи та в позашкільні навчальні заклади (гуртки, секції, на відділи музичних та художніх шкіл, у ДЮСШ тощо).

Працюватиме електронна реєстрація для запису дітей до цих установ на основі технології Blockchain, яка унеможливлює зміни чи видалення черг. Тож сервіс дасть можливість тернополянам прозоро користуватися правом черги на зарахування у вибрану освітню установу.

Читайте також: Електронний учнівський квиток у Києві: як працюватиме і скільки коштуватиме батькам

Як розповідає міський голова Сергій Надал, запуск нових сервісів у Тернополі – це послідовна робота міської ради в рамках Концепції електронного урядування.

«Це лише один з послідовних кроків до перетворення Тернополя на Smart City, – зазначає очільник Тернополя. – Наразі до системи вже підключені усі школи нашої громади, а також 13 закладів зі сфери мистецтва, спорту та тих установ, які підпорядковані управлінню освіти і науки. Серед переваг нової системи – це незмінність внесених даних, прозорість і відкритість у прийнятті рішень на зарахування в освітні установи. Також це зручно для батьків, адже подати заявку на зарахування дитини в заклад батьки можуть самостійно з дому у будь-який час».

Як буде працювати система для зарахування у 1-ий клас шкіл?

1.     Один із батьків реєструється на порталі https://school.bloqly.com/#;

2.     Вносить дані дитини, обирає школу за місцем проживання;

3.     Впродовж 10-ти робочих днів один з батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування;

4.     Отримує сповіщення на електронну пошту щодо підтвердження зарахування.

Електронна реєстрація у перші класи відбувається з 1 березня по 29 травня 2020 року.

Право на першочергове зарахування мають:

  • Діти, місце проживання яких закріплене за територією обслуговування;
  • Діти, які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за наявності);
  • Діти працівників цього закладу освіти;
  • Діти, які є братами та/або сестрами учнів цього закладу.

За наявності вільних місць до 15 червня зараховуються інші діти, які зареєстровані на території громади, відповідно до черги. Уже після 15 червня на вільні місця відбувається зарахування дітей з інших населених пунктів.

Аналогічно система працює для зарахування дітей у позашкільні заклади:

1.     Один із батьків реєструється на порталі  https://gurtok.bloqly.com/#/;

2.     Вносить дані дитини, обирає бажані установи та напрямки;

3.     Впродовж 15-ти днів один з батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування (у окремих випадках – 5 робочих днів);

4.     Отримує сповіщення на електронну пошту щодо підтвердження зарахування. У ті установи, де потрібно здавати вступний іспит, рішення про зарахування/незарахування надходить після проходження іспиту.

Що таке блокчейн?

Блокчейн походить від англ. blockchain (block chain), що дослівно означає “ланцюжок блоків”. Іншими словами – це база даних, яка зберігається одночасно на безлічі комп’ютерів. Нові блоки в цій базі-ланцюжку створюються постійно.

Кожен новостворений блок містить групу впорядкованих записів (транзакцій), що накопичилися за останній час, а також заголовок. Коли блок сформований, він перевіряється іншими учасниками мережі і потім, якщо всі згодні, під’єднується до кінця ланцюжка. Як тільки це сталося, внести в нього зміни вже неможливо.

Крім нової інформації, блок також зберігає в зашифрованому вигляді дані про попередні блоки. А база автоматично оновлюється на всіх підключених до системи комп’ютерах.

Читати далі

Технології

Українські військові на навчаннях відпрацювали “танкову карусель” (ВІДЕО)

Опубліковано

На Чернігівщині українські війська на навчаннях відпрацювали “танкову карусель”. Як передає Defense Express, “карусель” використовується, якщо відомостей про ворога мало для застосування специфічних маневрів: постійний вогневий пресинг змусить його розкрити позиції.

“Під час бригадних навчань, які провела 30-та окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького, танкісти відпрацювали спеціальний тактичний прийом – “танкова карусель”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Сили спецоперацій України показали своє екіпірування

Що це за прийом?

Під час “танкової каруселі” декілька бойових машин по черзі виходять на позиції для стрільби, відкривають вогонь та одразу відходять назад. Таким чином, для противника танк з’являється лише на декілька секунд, що максимально ускладнює можливість нанести удар у відповідь. 

Водночас, виконання такого прийому потребує майстерності екіпажу, бо для знаходження цілі, наведення та відкриття вогню дається лише декілька секунд. Це також вимагає високого рівня злагодженості не тільки в середині одного екіпажу, але і у цілому підрозділі. Окрім того, командирам машин необхідно вносити певний елемент “хаотичності” у ритм виконання прийому, бо у іншому випадку ворог може легко підлаштуватися під нього та чекати появи танка у прицілі.

Додамо, що саме під час цих навчань вперше у тактичній ланці була використана автоматична система управління “Дзвін”.

Читати далі

Технології

“Укравтодор” презентував інтерактивну карту ремонтів доріг (ФОТО)

Опубліковано

Укравтодор презентував інтерактивну карту, де в режимі реального часу буде представлена ​​інформація про ремонт доріг, підрядників, дорожню інфраструктуру, ДТП, метеорологічну обстановку. Про це повідомляє видання Центр транспортних стратегій.

“Наприклад, зеленим кольором на карті відображені ремонти, які вже виконані, червоним – ті, які виконуються зараз, блакитним – ті, які плануються”, – розповів директор ДП “Укрдорзвязок” Вадим Горюшко.

Інтерактивна мапа Укравтодору доступна за посиланням map.ukravtodor.gov.ua і має мобільну версію. 

Що показує мапа?

Карта буде відображати в тому числі такі параметри, як місцезнаходження дорожньої техніки (яка для цього буде вся обладнана GPS-маяками), її пробіг і витрати палива.

Також карта буде корисна в разі надзвичайних ситуацій і тимчасових обмежень руху – на ній можна буде побачити аварійно-небезпечні ділянки, знайти найближчі пункти обігріву та парковки для вантажних автомобілів.

Читайте також: Торік в Україні відремонтували 847 км доріг

Точні координати

У свою чергу, за інформацією радника прем’єр-міністра України Юрія Голика, карта дозволить побачити, скільки доріг і в яких обсягах буде ремонтуватися.

“Кожна ділянка дороги, яка буде ремонтуватися або будуватися (не ямковий ремонт), нанесена за точними координатами”, – повідомив він.

За допомогою Інтерактивної карти “Укравтодору” користувачі також зможуть залишати звернення про дорожню ситуацію і виявлені проблеми на дорогах. Наразі це можна зробити через спеціальну форму звернення, зайшовши на карту через сайт “Укравтодору”.

Інтегрують в наявні програми

Як поінформували в “Укравтодорі”, над розробкою карти IT-фахівці відомства працювали останні пів року.

Спеціальний мобільний додаток для користування карткою розроблятися не буде. Для того, щоб спростити доступ користувачів до неї, ведеться робота з інтеграції карти в уже існуючі програми – такі як “Дія”, Waze, а також Uber і Bolt.

Залишити скаргу на стан доріг (ями, сміття на узбіччі і т. д.) через Waze можна буде вже протягом декількох тижнів. Також це додаток, використовуючи дані “Укравтодору”, буде пропонувати водіям альтернативні маршрути в разі ремонтних робіт або аварій.

Читати далі

Технології

Електронний учнівський квиток у Києві: як працюватиме і скільки коштуватиме батькам

Опубліковано

У Києві запрацював у тестовому режимі електронний учнівський квиток. Перші 35 столичних шкіл стали учасниками пілотного проєкту, повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Більше ніж квиток

Учнівські квитки за кілька днів отримають 28 тисяч школярів. Йдеться не лише про проїзний для учнів. Картка багатофункціональна, і поступово в ній з’являтимуться нові сервіси.

Читайте також: QR-квиток у транспорті Києва: як працює і де купити

На сьогодні у школах продовжують збирати дані для оформлення електронних учнівських квитків для всіх столичних учнів (крім випускних 11-х класів). Найближчим часом до всіх столичних закладів освіти надійде детальна інструкція з інформацією, про те, що потрібно для оформлення документу.

Хто платить?

Усі електронні учнівські квитки буде виготовлено за рахунок міського бюджету, тому кошти від батьків не збиратимуть.

Повністю на електронний учнівський квиток місто перейде тільки після того, як усі школи зберуть необхідну інформацію.

Як виглядає учнівський квиток?

Дизайн картки розробляла команда «Агентів змін». В основі дизайну – ідея дати можливість школярам під себе змінювати карту, взаємодіяти з нею, наприклад, ліпити наліпки. Цю ідею можна буде розвивати і далі: кожна школа може зробити свій особистий набір наліпок і роздати учням. Таким чином школа просуватиме себе серед інших закладів, а учні відчуватимуть причетність до улюбленої школи.

Читайте також: У метро Харкова встановили 200 валідаторів для електронного квитка

Або місто зможе робити особливі наліпки для відзнаки учнів, наприклад, за перемоги в олімпіадах. Яскравий колір вирізнятиме картку серед інших, а наліпки на ньому виглядатимуть якнайкраще. Інформація на звороті зроблена максимально контрастною для кращої читабельності, а дата дії квитка виділена, щоб кожен контролер міг якнайшвидше побачити цю інформацію.

Який термін дії карток?

Учнівські проїзні є дійсними весь період навчання на всіх видах транспорту без обмеження кількості поїздок. 

У разі потреби батьки зможуть перевіряти переміщення своїх дітей із учнівським е-квитком через мобільний додаток Kyiv Smart City, який відображає та зберігає інформацію про поїздки.

Електронний ключ до можливостей

Електронний учнівський квиток буде багатофункціональним.

“Оскільки проїзний матиме функцію ідентифікації власника, він стане електронним ключем учня до різних сервісів та можливостей. Школярі зможуть використовувати картку для безоплатного проїзду у громадському транспорті та пільгового входу до закладів культури. У майбутньому учнівський е-квиток буде інструментом для користування електронним учнівським кабінетом із онлайн-щоденником та завданнями”, – додали у КМДА.

Згодом із його допомогою школярі отримуватимуть обіди у їдальнях. У такий спосіб маленькі кияни навчатимуться легко й вправно використовувати цифрові сервіси для забезпечення своїх потреб та отримання послуг.

Читати далі

Технології

В Україні розробляють бюджетний електромобіль: який він буде і скільки коштуватиме

Опубліковано

В Україні запустили проєкт зі створення електромобіля, вартість якого становитиме від 9 до 12 тис. доларів. Про це повідомляє Еcotown.com.ua з посиланням на Тopgir.com.ua.

Основні характеристики

Електрокар назвали «Порто-Франко 42». Як відомо, Порто Франко перекладається, як «вільний порт», а 42 – населення України в мільйонах.

Координатор проєкту Ярослав Пащенко розповів, що український електромобіль – модель С-класу матиме довжину 4,5 м, ширину – 1,8 м, висоту – 1,55 м. Дорожній просвіт складе 165 мм.

Читайте також: Українець самотужки змайстрував електромобіль із запасом ходу 60 км

Як виглядатиме електрокар

Планується кілька типів кузова, але поки представлені тільки ескізи седана, створені дизайнером Романом Прядько.

Електромобіль зможе розганятися до 100 км/год менш ніж за 10 секунд. «Порто-Франко 42» позиціонують як сімейну модель з молодіжним ухилом і спортивними нотками.

Коли почнеться виробництво

Розробники запевняють, що виробництво почнуть тільки після того, як доведуть якість і безпеку до світових стандартів. Нині ведуться переговори з інвесторами, причому 25% зібраних коштів хочуть відправити на соціальні цілі.

Крім того, проєкт має освітню мету – планується створення мережі гуртків, лабораторій в школах і вишах.

Читати далі

Технології

Як у Києві повернути евакуйоване авто: запрацювала нова послуга

Опубліковано

Евакуйоване авто в Києві тепер можна повернути за допомогою мобільного додатку. Про це повідомляється на сторінці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

“Відтепер у новій версії додатку від Kyiv Smart City є функція повернення авто, яке забрав евакуатор.— Оновлення, яке всі так довго чекали!” – повідомили у департаменті.

Читайте також: Евакуйоване в Києві авто можна знайти онлайн

Зазначається, що це вперше в київській історії повернути авто можна у декілька кліків. Жодних нудних черг у декількох інстанціях, ніяких нервів та втрачених годин життя.

Водії можуть сплатити штраф через телефон та забрати авто. До того ж, після оновлення додаток підтримує функції Touch ID та Face ID.

Завантажити та оновити додаток можна за посиланням >> http://app.kyivcity.gov.ua/start

Читати далі
Суспільство11 хв. тому

“Розкуповують все”: українські витинанки стали модним брендом (ВІДЕО)

Суспільство1 годину тому

Дерев’яні окуляри з гуцульським орнаментом стали хітом у США (ВІДЕО)

Суспільство1 годину тому

Одяг для пілотів Формули-1 робитимуть із вовни українських овець

Суспільство2 години тому

День орфанних хвороб: як одна жінка боролась за життя свого сина та ще сотні дітей

Суспільство2 години тому

На Прикарпатті “оживуть” 50 туристичних об’єктів

Суспільство3 години тому

Київський ремонтний завод модернізував електричку (ФОТО)

Суспільство3 години тому

На Житомирщині ремонтують дорогу в напрямку міста Черняхів (ФОТО)

Суспільство5 години тому

Стартувала третя хвиля міні-грантів від WikiInvestigation: як отримати фінансування

Суспільство6 години тому

У школах Хмельницького встановили контейнери для сортування сміття

Суспільство16 години тому

У Кривому Розі випускатимуть електричні вантажівки

Суспільство16 години тому

Волонтери спільно з МВС запустили поліцейський додаток

Суспільство17 години тому

У Чернівцях проводять безкоштовні екскурсії для всіх охочих

Суспільство17 години тому

Як у прифронтовому Покровську українка розвиває фешн-індустрію (ВІДЕО)

Суспільство18 години тому

Стартував конкурс проєктів для професійної інтеграції внутрішньо переміщених осіб

Суспільство18 години тому

У Києві відкриють фітнес-парк

Суспільство19 години тому

Киянам розкажуть, як тренуватися кожен день, якщо працюєш 24/7

Суспільство19 години тому

В Івано-Франківську відкрили модернізовану котельню

Суспільство20 години тому

Бізнес у 13: як школярі заробляють на горловиках (ВІДЕО)

Суспільство21 годину тому

Як пожежники зробили куточок буккросингу і на дозвіллі читають книжки

Суспільство22 години тому

Українські війська провели масштабні навчання на Азові (ФОТО)

Суспільство23 години тому

Троянди із сала та череп для Винника: як українка створює фуд-подарунки (ВІДЕО)

Суспільство24 години тому

На Буковині з’явилась нова локація для туристів – Королівський водоспад

Суспільство1 день тому

Підписка від ШоТам: чому це потрібно нам і вам

Суспільство1 день тому

У медуніверситеті Франківська завершили монтаж унікального мікроскопа

Суспільство1 день тому

Для українських армійців закуплять 21 пересувну лазню (ФОТО)

Суспільство1 день тому

Українці зможуть їздити залізницею до Європи без пересадок: що відомо

Суспільство1 день тому

У Києві на Оболоні створять два ландшафтних заказники

Суспільство1 день тому

Бережіть себе: для українських жінок записали важливе послання (ВІДЕО)

Технології1 день тому

У Тернополі запускають запис дітей до школи на основі технології Blockchain

Суспільство1 день тому

У Києві перейменували популярний парк

Суспільство1 день тому

З’явився трейлер унікального українського фільму двох відомих режисерів (ВІДЕО)

Економіка1 день тому

У 2019 році експорт української риби збільшився на 25%

Технології1 день тому

Українські військові на навчаннях відпрацювали “танкову карусель” (ВІДЕО)

Технології1 день тому

“Укравтодор” презентував інтерактивну карту ремонтів доріг (ФОТО)

Суспільство2 дні тому

Весілля – це реабілітація: як волонтерка поєднує серця закоханих (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

В Україні представили Єдину екологічну платформу

Суспільство2 дні тому

У білоруському прокаті вперше покажуть україномовний фільм

Суспільство2 дні тому

Як «працює» підводний тактичний блокнот для військових (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

На Прикарпатті створять навчальний центр гірських рятувальників

Суспільство2 дні тому

Як СБУ проводила антитерористичні навчання на Київщині (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

На Волині вірянка самотужки побудувала храм (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Українська поліція отримає нову модифікацію Airbus Helicopters Н145 D3

Суспільство2 дні тому

У Вінниці відкриють спорткомплекс на 1000 м²

Суспільство2 дні тому

Київський школяр став наймолодшим діджеєм України (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Соціально-культурні проєкти і нова музика: яким буде Plan B – 2020 у Харкові

Суспільство2 дні тому

В Україні офіційно з’явились два нові туристичні об’єкти

Технології2 дні тому

Електронний учнівський квиток у Києві: як працюватиме і скільки коштуватиме батькам

Технології2 дні тому

В Україні розробляють бюджетний електромобіль: який він буде і скільки коштуватиме

Економіка2 дні тому

В Україні запустили “ґрінкарту” для айтішників

Технології2 дні тому

Як у Києві повернути евакуйоване авто: запрацювала нова послуга

Технології2 дні тому

Львівське підприємство освоїло ремонт 27 видів техніки ППО для армії

Суспільство2 дні тому

Харків планує купити понад 150 нових тролейбусів

Суспільство2 дні тому

“Шо там ваші поросята?” Чи вмієте ви підтримувати розмову – тест

Суспільство2 дні тому

У Львові облаштовують квазікільце: як триває перший етап ремонту вулиці Шевченка

Суспільство2 дні тому

У Києві біля метро облаштували новий наземний перехід поряд з підземним (ФОТО)

Суспільство2 дні тому

На Донбасі для військових будують містечко за стандартами НАТО

Технології2 дні тому

У Вінниці тестують мобільний додаток Е-квитка

Суспільство2 дні тому

На українському кордоні з Білоруссю будують міст (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

В Україні зняли обмеження на космічну діяльність приватних компаній

Суспільство3 дні тому

На Київщині створять перший в Україні екоіндустріальний парк

Суспільство3 дні тому

У Запоріжжі покинутий завод перетворять на бізнес-кластер

Суспільство3 дні тому

«Укрпошта» безкоштовно вчитиме продавати за кордон

Суспільство3 дні тому

Сили спецоперацій України показали своє екіпірування

Суспільство3 дні тому

Людей з інвалідністю у будь-яких касах обслуговуватимуть без черг

Суспільство3 дні тому

З 1 квітня міжбанківські розрахунки можна буде здійснювати 23/7

Суспільство3 дні тому

У КПІ відкрили дослідницьку embedded-лабораторію

Суспільство3 дні тому

“Я нічого не встигаю”: 11 помилок тайм-менеджменту, які роблять усі

Суспільство3 дні тому

В Україні запустили онлайн-курс «Смартфон для батьків»

Суспільство3 дні тому

Уряд платитиме українцям за геройські вчинки

Суспільство3 дні тому

В Україні створили мульфільми про коронавірус

Суспільство11 хв. тому

“Розкуповують все”: українські витинанки стали модним брендом (ВІДЕО)

Суспільство1 годину тому

Дерев’яні окуляри з гуцульським орнаментом стали хітом у США (ВІДЕО)

Суспільство17 години тому

Як у прифронтовому Покровську українка розвиває фешн-індустрію (ВІДЕО)

Суспільство20 години тому

Бізнес у 13: як школярі заробляють на горловиках (ВІДЕО)

Суспільство23 години тому

Троянди із сала та череп для Винника: як українка створює фуд-подарунки (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Весілля – це реабілітація: як волонтерка поєднує серця закоханих (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Як «працює» підводний тактичний блокнот для військових (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

На Волині вірянка самотужки побудувала храм (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Київський школяр став наймолодшим діджеєм України (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

В Україну повернулися прадавні тварини (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як батько заради сина відкрив перший в Одесі зал фізіотерапії (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як українець вирощує фундук на Черкащині (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як намалювати Косівську кераміку (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як українка отримала престижну музичну премію “Греммі” (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Коваль на візку: на Черкащині чоловік з важкою травмою виготовляє сталеві квіти (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як звичайний охоронець став героєм, врятувавши людей із окропу в затопленому ТРЦ Києва (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як село на Запоріжжі за рік вирощує 600 тисяч тонн овочів для України та Європи (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Харківський вчитель замінив книжки на уроках ґаджетами: що з того вийшло (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як 11-річна школярка організувала стартап і випікає круасани (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як блогер з Тернополя зібрав понад 100 тис. грн для дитячих будинків (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

ТОП-6 українських виробників рослинних смаколиків (ВІДЕО)

Економіка3 тижні тому

Українські економісти допомагають компаніям уникнути мільйонних штрафів і фінансового краху (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як виглядає перший український військовий квадрокоптер для розвідки (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Нацгвардійка поборола ПТСР завдяки лялькам (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

У Франківську студенти-медики завдяки танцям зібрали понад 20 тис. грн для новонароджених (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Де шукати найкрасивіші водоспади України (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

На Закарпатті відроджують унікальну чайну плантацію (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

У Чернівцях люди з інвалідністю виготовляють корисні сніданки (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Сексуальна освіта для підлітків: де шукати відповіді (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Як пес Гуфі став символом екологічних змін у Хмельницькому (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Покинув місто і відроджує село: колишній економіст тепер розводить кіз на Тернопільщині (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Не за всі гроші світу: де в Карпатах відпочити бюджетному туристу (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Хто такі «Агенти змін» і як вони змінюють Київ

Суспільство1 місяць тому

Ветеран війни на Сході України виготовляє тортики та арахісову пасту (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Дзюдо від копа: як поліцейський безкоштовно навчає дітей бойових мистецтв (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як колишній розбишака став зразковим капеланом на фронті і відбудував ромський табір (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

У Харкові дослідники розробили пристрій, що перетворює воду на антисептик (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Колишній розвідник робить бізнес на дерев'яних виробах (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як українка у 55 років стала топовою блогеркою в YouTube (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

На Черкащині вчителює американський волонтер, який за рік вивчив українську мову (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

17-річний українець винайшов помічника для незрячих (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як моряк із Миколаївщини відкрив виноробню в стилі ХІХ століття (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як американка українського походження розповіла світові про Голодомор (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Тараканівський форт: які таємниці приховує містечко-привид на Рівненщині (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Киянка шиє унікальні сумки в стилі міського етно (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

У Києві відкриють одну з найсучасніших лікарень (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Вінницький фермер вирощує трюфелі і продає їх по 2000 євро за кіло (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як виглядають і з чого складаються сухпаї для передової (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Гірськолижні курорти України: чим цікаві та скільки коштують (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Українська дизайнерка підкорила інстаграм купальниками (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як 70-річна кримська татарка стала письменницею завдяки внукам (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Чернівецький художник робить неймовірні картини зі сміття (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Киянин влаштував руйнівну вечірку, щоб відремонтувати під’їзд (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як волонтери допомагають українським пенсіонерам (ВІДЕО)

Технології2 місяці тому

Українець винайшов програму, що ідеально підбирає музику до фільмів (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Український художник створив в Естонії маленьку «філію» України (ВІДЕО)

Технології2 місяці тому

Українці створили теплицю, яка поливає рослини водою “з повітря” (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Про унікальний український шрифт розкажуть у фільмі (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Одеситка створює дивовижні шкатулки крапочками (ВІДЕО)

Технології2 місяці тому

Український школяр винайшов новітню зарядку до телефона (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Зроби мені хаб: волонтери збирають гроші на інклюзивний простір у Харкові (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

14-річний юнак урятував 9-річного хлопчика від страшної смерті (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

ТОП-5 українських брендів, які роблять магічні вироби з дерева (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Киянка покинула роботу бухгалтера і заробляє тисячі доларів на мозаїці (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Як український кухар допомагає школам позбутися «совка» в їдальнях (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Працював над “термінатором”: як одесит в Голлівуді ретушує постери фільмів (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Харківські студенти на 3D-принтері майструють роботів (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

У Харкові діти отримали грант і самі переробили стару котельну на спортзал (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Нечуючий хлопець представив Україну з трибуни ООН (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Дев'ятикласниці читають лекції про менструацію у школах Харкова (ВІДЕО)

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.