Суспільство
На Київщині відкрили сучасний Центр нейросудинної хірургії
У Броварах на Київщині відкрили сучасний Центр нейросудинної ендоваскулярної хірургії.
Про це повідомив очільник Київської ОВА Олексій Кулеба.
«Відділення забезпечено моніторами, апаратами ШВЛ, функціональними ліжками, киснем, ангіографами та всім необхідним. На ремонт Центру витратили понад 13 млн грн із місцевого та обласного бюджетів», – йдеться в повідомленні.
Кулеба зазначив, що у відділенні змонтували ще один ангіограф, що закупило МОЗ. Завдяки інноваційному обладнанню лікарі оперативно надаватимуть допомогу у випадку інсульту чи інфаркту.
Зазначимо, ендоваскулярна хірургія – це малоінвазивні операції на судинах, які використовуються для лікування серцево-судинних захворювань, доброякісних та злоякісних пухлин. Сучасні методики засновані на застосування інноваційного ангіографічного обладнання, вони відкривають нові можливості в лікуванні патологій, особливо при наявності протипоказань для традиційного хірургічного втручання.
Раніше ми писали, що у Бишеві на Київщині відновили зруйнований російськими окупантами дитячий садок «Каштан».
Крім того, у Вінницькій області стартувала соціальна ініціатива «Лікар для села». У межах проєкту мешканці невеликих населених пунктів зможуть безкоштовно пройти первинне обстеження та отримати консультації лікарів.
Фото: t.me/OleksiyKuleba.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі