У селі Немішаєве на Київщині відкрили модернізоване відділення невідкладної медичної допомоги та реконструйовані водоочисні споруди. Фінансування забезпечив Євросоюз, а реалізацією займався Північний зелений банк (НЕФКО).
Немішаєвська лікарня, серйозно пошкоджена під час російської окупації в березні 2022 року, отримала нове життя. Приймальне відділення повністю модернізували, забезпечили підвищення енергоефективності та покращення якості медичних послуг.
У межах реконструкції лікарні:
утеплили будівлю;
замінили покрівлю та вікна;
встановили сонячну електростанцію потужністю 10 кВт;
модернізували системи опалення, вентиляції та електропостачання;
облаштували простір для людей з інвалідністю;
провели нове освітлення та встановили пожежну сигналізацію.
Окрім лікарні, у межах Програми відбудови критичної інфраструктури завершили роботи з ремонту пошкоджених систем водовідведення. Зокрема, оновили каналізаційні насосні станції та збудували сучасну очисну станцію стічних вод.
Нагадаємо, що у Ворзелі будують новий дитсадок та корпуси початкової школи з укриттям.
Індекс представили в Брюсселі на другому Форумі гендерної рівності. Його створили для того, аби дослідити гендерні розриви між жінками й чоловіками.
Про це повідомили в Українському Жіночому Фонді.
Як використовують індекс
Індекс гендерної рівності застосовують у країнах ЄС з 2013 року. У ньому аналізують гендерні розриви у таких сферах:
робота;
гроші;
здоров’я;
знання;
вплив;
час.
Дослідження гендерних розривів дозволяє враховувати ці показники під час розробки та удосконаленні державних політик. Разом із тим український індекс дасть змогу порівнювати нашу країну з європейськими у сферах гендерної рівності. Як вказують в УЖФ, у певних галузях Україна лідирує серед 27 країн Європейського Союзу.
«Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків є одним з безумовних пріоритетів уряду України та залишається ним в умовах війни. Розробка Індексу гендерної рівності, особливо у воєнний час, є практичним механізмом визначення і аналізу як слабких, так і сильних сторін управлінських рішень в економічній, соціальній, освітній, фінансовій сферах та політичному житті. Врахування всіх наявних ресурсів в умовах війни є запорукою нашої перемоги», — зазначила головна спеціалістка Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Емілія Ніцевич.
Над розрахунком Індексу працювала команда Українського Жіночого Фонду разом із Державною службою статистики України за підтримки Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України й Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики.
Публічну презентацію дослідження запланували на січень 2025 року.
Про форум у Брюсселі
Другий Форум гендерної рівності організував Європейський інститут гендерної рівності (EIGE). Під час події обговорювали майбутнє гендерної рівності в ЄС та визначали виклики й пріоритети до 2030 року.
Нагадаємо, що в Україні 65 підприємиць отримали гранти до 15 тисяч доларів на розвиток бізнесу.
Ялинку створили з колосків, які зібрали по всій країні під час жнив у цьому році. Інсталяцію встановили біля кафе-пекарні «Завертайло».
Про це повідомили на сторінці кафе-пекарні в інстаграмі.
Цей артоб’єкт зробили для того, аби вшанувати цінність зерна і тих, хто його сіє та збирає. Окрім колосків, на ялинці створили чорну площину, яка символізує згорілі поля на лінії фронту.
«На полях Харківської, Запорізької, Сумської, Миколаївської, Одеської області, що лишились, збір врожаю відбувається під обстрілами, КАБами, ворожими дронами, часто в лічених кілометрах від лінії фронту. Та ми нація справжніх аріїв-аграріїв і під прикриттям Сил оборони бережемо зерно, яке символізує тяглість української традиції попри все сіяти та збирати хліб, обробляти землю, шанувати її дари»‚ — написали в закладі.
Також у пекарні закликали пам’ятати про ціну українського Різдва й шанувати всіх тих, хто працює, щоби життя і боротьба тривали.
Нагадаємо, що малюнок 12-річної українки став офіційною листівкою урядового офісу Шотландії (ФОТО).
Монету номіналом десять гривень виготовили зі срібла, а її загальний тираж складає десять тисяч штук. Презентував монету голова НБУ Андрій Пишний 19 грудня.
«Найзаповітніша мрія кожного з нас, щоб захисники та захисниці України мали можливість повернутися додому, в коло рідних та близьких. І ми зробимо для цього все, що від нас залежить, долаючи цей шлях крок за кроком, ухвалюючи потрібні рішення, працюючи за будь-яких умов. І на новій монеті ми також символічно зобразили військових, яким наразі завдячуємо кожним днем. Цією монетою віддаємо їм честь та пошану», — сказав Андрій Пишний.
На аверсі зобразили декоративний витинанковий мотив у формі сніжинок. На реверсі можна побачити різдвяну композицію з персонажами вертепу в сучасній інтерпретації. У центрі помістили ялинку з головним символом Різдва — Віфлеємською зіркою.
На монеті серед персонажів вертепу зобразили воїна, який уособлює сучасних захисників та захисниць України.
Також монету оздобили емаллю та локальною позолотою. Її дизайн створили художники Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук.
Нагадаємо, що «Укрпошта» випускає різдвяні марки з українськими витинанками (ФОТО).
Коментарі