Суспільство
На Київщині відкрили кафе, де зможуть стажуватися люди з синдромом Дауна та аутизмом
У Броварах на Київщині відкрили кафе «Cafe 21.3», де стажуватимуться 19 молодих людей із синдромом Дауна чи аутизмом.
Про це пише Громадське.
Проєкт покликаний допомогти їм адаптуватися до життя після школи та отримати навички, щоби влаштуватися на роботу.
Заклад є другим етапом проєкту «Перспектива 21.3», який направлений на працевлаштування, соціальну та трудову адаптацію молоді з порушенням інтелектуального розвитку після школи.
Кафе розташоване в центрі міста. У ньому можна випити кави, скуштувати випічку з пекарні проєкту, а також перейняти досвід взаємодії та прийняття людей із порушеннями інтелектуального розвитку.
Власники закладу сподіваються, що кафе стане успішним бізнесом і не потребуватиме дотацій.
Читайте також: Як це — мати дитину з синдромом Дауна: в Україні з’явився зворушливий соціальний ролик (ВІДЕО)
Мама 17-річного Петра із синдромом Дауна та співзасновниця «Перспективи 21.3», розповідає, що батьки дітей з порушенням інтелектуального розвитку завжди хвилюються, чи зможуть ті колись знайти роботу й бути самостійними. Вона переконує, що такі люди можуть працювати, але їм потрібна допомога.
«Більшість із них потребує підтримки. Саме тому ми створили кафе та пекарню для наших дітей. Сьогодні вони тут вчаться та мають супровід соціального працівника, а завтра, можливо, отримають роботу тут чи в іншому місці», — каже співзасновниця «Перспективи 21.3».
Нагадаємо, Ася Прядко рятує сама собі життя плетінням пледів.
Головне фото: hromadske.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі