Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Київщині відкриють Дім «Життєлюб» для людей старшого віку

Опубліковано

Фонд «Життєлюб» створить Центр для людей старшого віку у Медвині на Київщині.

Про це ШоТам повідомили представники фонду.

За інформацією, в Україні живуть 9 млн людей пенсійного віку. При цьому в країні є лише 62 профільні будинки-інтернати, й умови в них далекі від ідеальних.

У фонді мають намір звести яскраву сучасну будівлю з доглянутою територією, продуманою інфраструктурою, зручними кімнатами і повним набором можливостей для медичного догляду.

Нині у цій будівлі розміщений Центр соціального захисту Медвинської територіальної громади. Фонд «Життєлюб» шукає партнерів, щоб провести в будівлі комплексний ремонт, оснастити необхідним обладнанням, створити інфраструктуру для Ба та Ді, які потребують спеціального догляду, і перетворити цю установу на місце, де людям старшого віку буде комфортно і радісно.

Про проблему будинків для літніх людей фонд підготував мініфільм.

Що планують зробити?

Планується, що у Домі «Життєлюб» буде все для повноцінного, яскравого та комфортного життя людей старшого віку. Це буде унікальний для України проєкт, який покаже, що в поважному віці можна жити в задоволення, а не «доживати».

Читайте також: «Обід без бід»: волонтери об’єдналися і годують самотніх бабусь і дідусів (ВІДЕО)

Кімнати для Ба та Ді в Домі «Життєлюб» будуть тематичними – наприклад, кімнати подорожей, мистецтв, природи. Раз на рік мешканці Дому зможуть переїжджати в іншу кімнату – щоб життя було цікавішим та різноманітнішим.

У будівлі буде кафе, де можна зустрітися, випити чаю і поспілкуватися, загальна зона відпочинку з м’якими диванами, настільними іграми та телевізором, творча майстерня. У неї, до речі, зможуть приходити всі охочі. Жителі Медвина різного віку зможуть спілкуватися з Ба та Ді та разом займатися творчістю.

У дворі Дому «Життєлюб» планується зелена зона для сімейних пікніків, літній кінотеатр, артпарк та фотозони. Трекінгова стежка здоров’я з’єднає будівлю з природними пам’ятками Медвина. Життєлюби та їхні відвідувачі зможуть взяти палиці для скандинавської ходьби та пройтися до гори Тотоха, подивитися на 600-річний дуб, пам’ятник меду і вину та інші артоб’єкти, які створять спеціально для Дому «Життєлюб».

Читайте також30 років Незалежності: 30 найбільших успіхів та досягнень України

У Центрі для людей старшого віку будуть працювати кваліфіковані співробітники, які пройдуть спеціальне навчання, засноване на останніх дослідженнях в сфері догляду за дорослими людьми.

Про проєкт

Дім «Життєлюб» – некомерційний проєкт, і всі кошти, які будуть акумулюватися завдяки його роботі, підуть на створення патронажної служби для людей старшого віку з Медвинської ОТГ – тих, хто потребує спеціального догляду.

Перший Дім «Життєлюб» в Медвині стане показовим прикладом для інших регіонів. Поступово він буде змінювати ставлення суспільства до установ для людей старшого віку. Замість соромного «здати батьків до будинку престарілих» зазвучить життєстверджуюче: «подарувати батькам яскраве та наповнене подіями життя з турботою фахівців».

Коли перший Дім «Життєлюб» почне працювати і стане успішною моделлю, фонд «Життєлюб» планує створити соціальну франшизу. Тоді будь-яка ОТГ зможе відкрити такий Центр для людей старшого віку і подарувати яскраве життя Ба та Ді в своєму регіоні.

Читайте такожЗ принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок

А поки для створення першого Дому «Життєлюб» потрібна допомога! Якщо ви хочете стати партнером проєкту та взяти участь на будь-якому його етапі – реконструкції будівлі, її дизайні, створенні тематичних кімнат, оснащенні Центру і так далі – пишіть на пошту happyoldcomua@gmail.com.

До збору також можна долучитись і на платформі Superonuki, зробивши будь-який комфортний для вас внесок за посиланням.

Нагадаємо, український бізнес зібрав понад 22 млн грн на відновлення костелу Святого Миколая після пожежі.

Як ми повідомляли раніше, у столиці до Всесвітнього дня серця вперше пройде благодійний забіг Kind Hearts Run.

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура1 день тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...