Суспільство
На Київщині відкриють Дім «Життєлюб» для людей старшого віку
Фонд «Життєлюб» створить Центр для людей старшого віку у Медвині на Київщині.
Про це ШоТам повідомили представники фонду.
За інформацією, в Україні живуть 9 млн людей пенсійного віку. При цьому в країні є лише 62 профільні будинки-інтернати, й умови в них далекі від ідеальних.
У фонді мають намір звести яскраву сучасну будівлю з доглянутою територією, продуманою інфраструктурою, зручними кімнатами і повним набором можливостей для медичного догляду.
Нині у цій будівлі розміщений Центр соціального захисту Медвинської територіальної громади. Фонд «Життєлюб» шукає партнерів, щоб провести в будівлі комплексний ремонт, оснастити необхідним обладнанням, створити інфраструктуру для Ба та Ді, які потребують спеціального догляду, і перетворити цю установу на місце, де людям старшого віку буде комфортно і радісно.
Про проблему будинків для літніх людей фонд підготував мініфільм.
Що планують зробити?
Планується, що у Домі «Життєлюб» буде все для повноцінного, яскравого та комфортного життя людей старшого віку. Це буде унікальний для України проєкт, який покаже, що в поважному віці можна жити в задоволення, а не «доживати».
Читайте також: «Обід без бід»: волонтери об’єдналися і годують самотніх бабусь і дідусів (ВІДЕО)
Кімнати для Ба та Ді в Домі «Життєлюб» будуть тематичними – наприклад, кімнати подорожей, мистецтв, природи. Раз на рік мешканці Дому зможуть переїжджати в іншу кімнату – щоб життя було цікавішим та різноманітнішим.
У будівлі буде кафе, де можна зустрітися, випити чаю і поспілкуватися, загальна зона відпочинку з м’якими диванами, настільними іграми та телевізором, творча майстерня. У неї, до речі, зможуть приходити всі охочі. Жителі Медвина різного віку зможуть спілкуватися з Ба та Ді та разом займатися творчістю.
У дворі Дому «Життєлюб» планується зелена зона для сімейних пікніків, літній кінотеатр, артпарк та фотозони. Трекінгова стежка здоров’я з’єднає будівлю з природними пам’ятками Медвина. Життєлюби та їхні відвідувачі зможуть взяти палиці для скандинавської ходьби та пройтися до гори Тотоха, подивитися на 600-річний дуб, пам’ятник меду і вину та інші артоб’єкти, які створять спеціально для Дому «Життєлюб».
Читайте також: 30 років Незалежності: 30 найбільших успіхів та досягнень України
У Центрі для людей старшого віку будуть працювати кваліфіковані співробітники, які пройдуть спеціальне навчання, засноване на останніх дослідженнях в сфері догляду за дорослими людьми.
Про проєкт
Дім «Життєлюб» – некомерційний проєкт, і всі кошти, які будуть акумулюватися завдяки його роботі, підуть на створення патронажної служби для людей старшого віку з Медвинської ОТГ – тих, хто потребує спеціального догляду.
Перший Дім «Життєлюб» в Медвині стане показовим прикладом для інших регіонів. Поступово він буде змінювати ставлення суспільства до установ для людей старшого віку. Замість соромного «здати батьків до будинку престарілих» зазвучить життєстверджуюче: «подарувати батькам яскраве та наповнене подіями життя з турботою фахівців».
Коли перший Дім «Життєлюб» почне працювати і стане успішною моделлю, фонд «Життєлюб» планує створити соціальну франшизу. Тоді будь-яка ОТГ зможе відкрити такий Центр для людей старшого віку і подарувати яскраве життя Ба та Ді в своєму регіоні.
Читайте також: З принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок
А поки для створення першого Дому «Життєлюб» потрібна допомога! Якщо ви хочете стати партнером проєкту та взяти участь на будь-якому його етапі – реконструкції будівлі, її дизайні, створенні тематичних кімнат, оснащенні Центру і так далі – пишіть на пошту happyoldcomua@gmail.com.
До збору також можна долучитись і на платформі Superonuki, зробивши будь-який комфортний для вас внесок за посиланням.
Нагадаємо, український бізнес зібрав понад 22 млн грн на відновлення костелу Святого Миколая після пожежі.
Як ми повідомляли раніше, у столиці до Всесвітнього дня серця вперше пройде благодійний забіг Kind Hearts Run.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі