Суспільство
На Київщині облаштували укриття у вигляді будиночка гобітів (ФОТО)
У Гостомелі, на території єдиної початкової школи, збудували унікальне бомбосховище Hobbit house. Воно має вигляд справжнього казкового будиночка гобітів.
Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці благодійна організація Gurtum Charity Foundation, за сприяння якої і побудували казкове бомбосховище для школярів.
Роботи з його будівництва йшли з нуля. Також за сприяння фонду була відбудована вся школа.
«Цей проєкт став для нас відправною точкою у старті організації будівельних робіт. До цього ми робили складні монтажні й реставраційні роботи, але точно не будували нічого з нуля. Питання побудови бомбосховища постало із розуміння, що відновлену нашим фондом ГУРТУМ школу не відкриють без надійного укриття. Ми довго шукали можливості, розробляли проєкт, прораховували площу під кількість школярів школи», — повідомляє Gurtum Charity Foundation.
Читайте також: «В укритті танцюємо під пісню про пса Патрона чи як Венздей Аддамс». Дружина військового з Тернопільщини допомагає дітям пережити війну
Бомбосховище Hobbit house розраховане на 55 осіб. Воно має два входи, приміщення для навчання і санвузол.
Головним завданням для благодійників під час побудови укриття було створення казкової атмосфери для дітей, щоб мінімізувати їхній стрес та асоціації з небезпекою. Єдиним нюансом, який не вдалося втілити, стали норми, згідно з якими в укриттях заборонені будь-які оздоблення, шпаклювання і декоративні конструкції. Хоча будівельники хотіли облаштувати всередині інсталяцію казкового каміна та встановити балки на стелю.
Але дизайнери знайшли вихід. Вони розмалювали стіни укриття тематичними малюнками. На них зображені книги, камін, капелюх Гобіта і багато котиків.
Нагадаємо, у дитячій лікарні в Києві Охматдит побудували укриття.
Також на Київщині відремонтували укриття, де одночасно можуть знаходитися 400 дітей.
Окрім того, у Києві з’явилося укриття з автоматичним відкриттям дверей від виробника систем безпеки Ajax.
Фото: facebook.com/Gurtum.CF.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі