Суспільство
На Хмельниччині з’явилось унікальне виробництво безбілкових продуктів «Скворушка» (ВІДЕО)
Вони єдині в Україні готують безбілкові смаколики. Дорослі та малеча з діагнозом «фенілкетонурія» мусять бути на особливій дієті.
Бренд «Скворушка» з’явився завдяки маленькій Кірі. Батьки шукали їжу для неї за кордоном, доки не стався локдаун.
«Коли 2 роки тому був локдаун, мама і тато цієї дитини були у розпачі: немає власного виробництва в Україні, а ті продукти, які продавались, завозились або з Росії, або з Європи, тому коли кордони були закриті, продукти не завозились», – розповідає хрещена мама Кіри, співзасновниця бренду «Скворушка» Юлія Щоличева.
Тоді четверо друзів-інженерів взялися до роботи. За три місяці спроєктували та виготовили унікальне обладнання. І почали виробляти макарони, каші та фарші з крохмалю.
Читайте також: Десять хвилин – і готово. Як підприємство на Львівщині готує «сухі борщі» для воїнів ЗСУ
«Це – наша дитина і ми для неї це робили. Для неї та для інших дітей України, які потребують цього», – каже хрещена мама Кіри, співзасновниця бренду «Скворушка» Юлія Щоличева.
За півтора року компанія з Харкова стала незамінною для 4000 українців. Російське вторгнення поставило під загрозу роботу підприємства.
Допомогу та місце запропонувала громада міста Городок, що на Хмельниччині.
«Одразу з нами зв’язалися, одразу вислали інформацію про можливі приміщення, про можливий транспорт, який може нас перевезти», – розповідає Юлія Щоличева.
Компанія не залишається в боргу і уже надає робочі місця для городчан. Попри війну команда продовжує «чаклувати» над новими продуктами.
«На новому місці ми запустили виробництво ковбасних виробів з низьким вмістом білка та веганських безбілкових та безглютенових фаршів», – розповів співзасновник бренду «Скворушка» Станіслав Рашевський.
Для місцевих лікарів навіть влаштували сліпу дегустацію вермішелі.
«Після підрахунку голосів, для нас це було дуже-дуже несподівано, але наша безглютенова вермішель випередила навіть дорогу імпортну європейську майже у два рази», – каже співзасновниця бренду «Скворушка» Юлія Щоличева.
Дивіться відео: Український бренд Takamaka випускає пазли з малюнків дітей, які постраждали від війни
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі