Суспільство
На Херсонщині з’явиться ще один курорт. Де саме?
На приморській Арабатській Стрілці Генічеського району Херсонщини з’явиться ще одне місце для відпочивальників. Щасливцевська сільська рада вирішила отримати для своєї території офіційний статус курорту місцевого значення. Тут вже розпочали досліджувати місцеві лікувальні грязі та ропи. Про це Щасливцевська сільрада повідомила на своєму сайті.
Навіщо досліджують грязі?
Науковці відібрали зразки грязі та ропи з водойм на території Щасливцевської сільської ради для проведення дослідження їхнього фізико-хімічного складу. Як зазначили спеціалісти, основне завдання цього етапу досліджень – виявити та попередньо охарактеризувати якістьта кількість наявних лікувальних ресурсів.
Читайте також: На Херсонщинщині побудують унікальний винний готель
“Це потрібно для кінцевої мети, якою (в межах Закону України “Про курорти”) є надання території Щасливцевської сільської ради статусу курорту місцевого значення”, – йдеться у повідомленні.
За інформацією директора науково-дослідного підприємства “Тріас” Ігоря Соклакова, для дослідження відібрано проби грязьових відкладень та ропи з Генічеського озера, з обох частин Зяблівського озера, з присиваських озер на ділянці навпроти реабілітаційної клініки (в районі штучних солоних озер). Також будуть досліджені зразки мінеральних вод з термальних джерел та з інших джерел підземних вод (свердловин), що діють на території ради.
Чекають на інвесторів
В ОТГ вважають, що визначення якості лікувальних грязей стане поштовхом для розвитку курорту у бальнеологічному напрямку, адже багато відпочивальників приїжджають туди саме за лікуванням та оздоровленням.
“Це також буде відправною точкою для інвесторів, адже ми будемо знати перспективні локації для організації спеціалізованого лікування через будівництво грязе- та водолікарень”, – підкреслив Щасливцевський сільський голова Віктор Плохушко.
Як зазначають в сільській раді, результати досліджень обіцяють надати до кінця 2018 року.
Наразі на Херсонщині офіційний статус курорту має лише територія міста Скадовськ. Восени 2011 року Скадовськ отримав статус курорту державного значення. Це місто разом із селом Красне та селищем міського типу Лазурне входять до Скадовської курортної зони. Розвиток Скадовська бачать на Херсонщині як всеукраїнської дитячої оздоровниці.
Суспільство
У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.
Про це повідомляє ресурс Cheline.
Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.
Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я
Чому такий підхід зараз важливий
«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.
Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.
Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).
Фото: Valerii Sorokin.
Суспільство
Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.
Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»
Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни
Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.
«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.
Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта
Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.
Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.
Фото: ЗУАП.
Суспільство
Будинок створили на 24 квартири, у яких житимуть поранені переселенці, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN Ukraine. Житловий комплекс складатиметься з восьми будівель, які будуть повністю інклюзивними.
Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.
Квартири, які передаватимуть мешканцям, будуть із готовим ремонтом, меблями та необхідною технікою. Люди зможуть жити у будинках до року. Під час проживання пацієнти UNBROKEN Ukraine будуть під наглядом лікарів.
Читайте також: У двох школах на Київщині, що пережили окупацію, встановили сонячні електростанції (ФОТО)
Європейська комісія виділила на цей проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів, а міський бюджет Львова профінансував укриття та утримуватиме будинок.
Львів реалізує проєкт у співпраці з Європейським Союзом та програмою NEFCO in Ukraine «Зелене відновлення України». Програма є частиною масштабного проєкту із забезпечення тимчасового житла для постраждалих від війни.
Нагадаємо, що у Львові на маршрути вийшли екологічні трамваї, отримані від Берліна.
Фото: фейсбук-сторінка ЛОВА