Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Харківському напрямку ЗСУ просунулися вперед на 50 км — Генштаб

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Харківському напрямку українські військові ведуть успішний контрнаступ і за три дні просунулися майже на 50 км.

Про це йдеться у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ у п’ятницю, 9 вересня.

«Завдяки вмілим і злагодженим діям Збройні сили України, за підтримки місцевого населення, просунулися майже на 50 км за три дні», — зазначається у повідомленні.

Читайте такожЖінки зі сталі. Як дружини «азовців» змушують світ пам’ятати про Маріуполь та його захисників

У Генштабі відзначили, що за даними розвідки, окремі ворожі підрозділи зазнали значних втрат.

Відомо, що окупанти намагаються евакуювати поранений особовий склад та пошкоджену військову техніку в райони населених пунктів Вільхуватка та Бородоярське.

Зокрема особовий склад окупаційних військ у цивільному одязі вдається до дезертирства і намагається повернутися на територію РФ. Упродовж доби відзначено понад 15 таких випадків.

Нагадаємо, напередодні офіційно повідомили, що ЗСУ звільнили Балаклію від російських окупантів.

Також заступник керівника Головного оперативного управління Генштабу Олексій Громов заявив, що під час контрнаступу на Харківському напрямку ЗСУ звільнили понад 20 населених пунктів.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.

Суспільство

Національний мультитест можна буде скласти у щонайменше 21 країні світу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вже 21 країна світу підтвердила проведення основної сесії національного мультипредметного тесту.

Про це повідомляє Міністерство освіти й науки.

Зазначається, що основну сесію НМТ можна буде скласти у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, США, Фінляндія, Франція, Чехія і Швеція.

Також учні, які потребуватимуть участі в додатковій сесії, зможуть скласти тест в Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Чехії.

Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

«Під час реєстрації з 3 квітня до 3 травня включно вступники, які планують складати тестування за кордоном, матимуть змогу вибрати із наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт», – кажуть у міністерстві.

Якщо з’явиться більш зручна для учасника локація, до 7 травня включно можна змінити реєстраційні дані й вибрати ближчий до місцеперебування населений пункт. Про нові локації буде оприлюднено на сайті УЦОЯО. 

«За кордоном існує обмеження щодо кількості учасників, які можуть проходити оцінювання, тож варто не зволікати з вибором і реєструватися доки є місця», – наголошують у міністерстві.

Що таке національний мультипредметний тест?

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) та молодшого бакалавра у 2023 році будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).

НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків:

  • українська мова;
  • математика;
  • предмет на вибір (історія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська).

Нагадаємо, у вільний доступ виклали вже 1288 онлайн-підручників для школярів та вчителів. 

Також ми повідомляли, що в Україні створили платформу дистанційного навчання «Професійна освіта онлайн».

Фото: pixabay.com

Читати далі

Суспільство

Українці стали більш відповідальними у питаннях безпеки та захисту країни, — дослідження проєкту «100 вчинків відповідальних громадян» 

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Після початку повномасштабного вторгнення українці стали більш відповідальними у питаннях безпеки та захисту країни.

Про це повідомили під часпрезентації списку «100 вчинків відповідальних громадян» ЦЕДЕМ.

29 березня в Укрінформі Центр демократії та верховенства права разом із медійними партнерами The Ukrainians та ШоТам медіа презентував список «100 вчинків відповідальних громадян» у 9 категоріях: країна, громада, планета, робота, безпека, соціум, розвиток, сім’я та здоров’я. 

З 2021 року команда проєкту «100 вчинків відповідальних громадян» разом із 19 амбасадорами із різних українських міст збирала, висвітлювала та поширювала історії відповідальності українців, які власним прикладом доводять, що робити відповідальні вчинки легко.

За словами організаторів проєкту, спочатку команда зібрала 1000 відповідальних вчинків, потім виокремила з них понад 300 найважливіших, а далі – завдяки всеукраїнському опитуванню – сформували список зі 100 вчинків. 

За час проєкту команда зустрілася із сотнями людей у 20 містах, провела 6 дискусій, 21 воркшоп та 5 відповідальних бесід, де разом із запрошеними експертами розповідала громадянам, як втілювати відповідальні вчинки в життя.

Що означає «відповідальність»

«Коли ми говоримо про відповідальність, то здається, що це має бути якийсь масштабний проєкт. Але наша ідея в тому, що відповідальний вчинок доступний кожному: зателефонувати батькам, запитати про їхнє здоров’я, надягнути маску, пристібнути пасок безпеки, прочитати конституцію, голосувати, знати своїх депутатів та їхні біографії – це все відповідальні вчинки. Це кожному під силу», – зазначила директорка Центру демократії та верховенства права Олеся Холопік.

Читайте також: Хто такий Ігор Сікорський, або Як РФ вкрала українця, який подарував світу гелікоптери (ТЕСТ)

Керівниця проєкту «100 вчинків відповідальних громадян» Надія Шувар розповіла:  «Відповідальність – це моральність, людяність, орієнтир, закладений у кожній людині. Наша місія полягала в тому, щоб показати, що ми всі люди, і все, що в нас є людське, – надзвичайно цінне».

Збір історій про відповідальні вчинки українців тривав майже три роки. Команда проєкту порівняла історії до та після повномасштабного вторгнення і виявила, що війна змусила громадян мобілізуватися і стати більш відповідальними у питаннях безпеки та захисту країни.

За результатами дослідження, проведеного Gradus Research Company у рамках проєкту, 85% українців вважають, що повномасштабне вторгнення РФ в Україну підштовхнуло наше суспільство стати більш відповідальним.  

Що змінилось

До повномасштабного вторгнення переважали відповідальні дії стосовно громади, бізнесу та стосовно розвитку, а саме:

  • прибирати територію біля свого будинку та стежити за чистотою під’їзду; 
  • долучитися до організації та проведення корисних для громади заходів; 
  • створювати соціально-відповідальний бізнес;
  • взяти участь у толоці чи екологічній акції; 
  • оберігати об’єкти культурної спадщини. 

А після початку повномасштабної війни українці сфокусували свої дії та вчинки відповідальності стосовно власної та суспільної безпеки, соціуму та країни:

  • підтримувати армію матеріально та морально; 
  • захищати свою Батьківщину, використовуючи навички та знання у сфері своєї компетенції; 
  • підтримувати та брати участь у волонтерських ініціативах; 
  • спілкуватися українською мовою та заохочувати інших до її вивчення.

До початку повномасштабної війни, відповідальні вчинки українців здебільшого зосереджувалися у сфері їх професійної діяльності чи залученості, розповіли автори проєкту. А тепер відсутність професійного досвіду чи спеціальної освіти перестала відігравати важливу роль у здійсненні відповідальних вчинків.

Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Українці почали надавати необхідну допомогу поза межами своєї фахової компетентності, відкрили в собі багатофункціональність та стали здійснювати відповідальні дії у нових для себе ролях. Юристи стали волонтерами, бізнесмени почали готувати та годувати захисників і тих, хто постраждав від війни, а співаки взяли до рук зброю та стали на захист нашої країни. 

Найцікавіші історії відповідальних громадян можна прочитати на сайті ЦЕДЕМ.

До слова, більше третини українців (38%) щодня роблять відповідальні вчинки незалежно від того, у якій сфері вони зайняті. Такими є результати дослідження, котре провели Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) разом з Gradus Research Company. 

Нагадаємо, Доступно.UA розробляє новий соціальний проєкт для підтримки людей, що постраждали від війни.

Фото: istockphoto.com

Читати далі

Суспільство

Google удвічі збільшив фінансування українських IT-стартапів у 2022 році

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Корпорація Google у 2022 році вдвічі збільшила фінансування українських компаній, виділивши $10 млн.

Про це повідомив глава Google for Startups, CEE Міхал Крамарз, пише «Інтерфакс-Україна».

«Українські стартапи, які підтримав фонд, протягом 2022 року отримали $10 млн фінансування під час війни та додатково змогли найняти 216 співробітників. Але, що також дуже важливо: вони змогли наростити виторг на 200% рік до року, що означає, що навіть у складний час, під час війни, у ситуації, яка потребує стійкості, вони змогли досягти неймовірних результатів», – зауважив Міхал Крамарз.

Він також додав, що у березні минулого року Google оголосила про створення фонду підтримки стартапів в Україні у розмірі $5 млн. У його рамках планувалося виділити гранти до $100 000 без участі у капіталі компаній. Відібрані стартапи також могли розраховувати на наставництво від корпорації, підтримку продуктів та кредити Cloud.

Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Ми отримали 1700 заявок від стартапів з України, з них було відібрано 300. З цього числа, своєю чергою, спочатку планували відібрати 50, проте стартапи були настільки хорошими, що ми сказали: давайте хоча б спробуємо підтримати більше», – сказав він.

Зазначається, що Крамарз не назвав точної кількості відібраних компаній, проте зазначив, що їх не могло бути 100 чи 200, оскільки у такому разі програма фінансової підтримки для кожної компанії була б дуже низькою.

Він також повідомив про запуск навчальної програми онлайн від Google для осіб, які втратили через війну роботу, але залишилися в Україні та готові працювати. За три тижні через програму пройшли 32 000 осіб та від 10% з них було отримано позитивні відгуки.

Нагадаємо, український космічний стартап Promin Aerospace отримав $6,5 млн попередніх замовлень на майбутні послуги.

Також ми повідомляли, що українці запустили нейротехнологічний стартап Anima, що робить онлайн діагностику небезпечних станів психіки людини.

Фото: pixabay.com

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство4 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство1 тиждень тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...