Економіка і бізнес
На Франківщині вчителька веде в Instagram уроки зрозумілої математики
Вчителька математики Калуського ліцею №10 Мар’яна Уляк створила перший україномовний ресурс корисної математики. Тут школярі з легкістю зможуть підготуватися до ЗНО або підсумкової атестації, повідомляє калуський портал Вікна.
Новітні уроки для сучасних учнів
Навчальний профіль створений під назвою insta_math_help у соцмережі Instagram, у якому здебільшого проводять час підлітки. Над усім процесом, починаючи від вибору теми та закінчуючи оформленням у єдине зображення, Мар’яна Уляк працює самостійно.
Ідея щодо створення ресурсу в педагога Калуського ліцею №10 зародилася ще минулої осені після того, коли вона подивилася на процес викладання математики дещо під іншим кутом.
Читайте також: Учитель хімії заснував унікальну школу
“Звісно, існують збірники та підручники з усією інформацією, але будьмо відвертими: сучасний учень цього майже не сприймає. Школярам цікава робота з навчальними мобільними програмами. Тим більше зараз важко уявити наше життя без соцмереж – вони усюди”, – каже Мар’яна Уляк.
Математика в смартфоні
Після прочитаної статті в інтернеті про те, що в Україні не існує навчальних профілів у соцмережах, і аналізу Instagram Мар’яна Уляк остаточно вирішила поєднати цікаве з корисним.
Читайте також: В Одесі уроки матаналізу викладає 9-річний хлопчик
Особливістю профілю insta_math_help є те, що матеріали будуть доступними для школярів, батьків та педагогів. А кожна публікація − це коротке, але чітке пояснення матеріалу з прикладами.
“Яскраві ілюстрації та велика база допоміжного матеріалу тепер може бути у смартфоні кожного учня. Достатньо підписатись на сторінку та слідкувати за оновленнями”, – каже Мар’яна.
У процесі удосконалення ресурсу вчитель математики планує запустити інтерактивні вправи у режимі реального часу, щоб пригадати та краще закріпити матеріал. Кожне зображення можна без проблем зберегти на свій смартфон і використовувати як своєрідну “шпаргалку” при підготовці до занять.
Економіка і бізнес
Що чекає на відвідувачів
- супермаркет «Сільпо» із власною пекарнею, фудкортом та зоною доставки;
- магазин косметики та побутових товарів EVA;
- ювелірні крамниці «Срібна країна» та «Золотий вік»;
- зоомагазин E-ZOO;
- аптека «Біла ромашка»;
- сервіс Doctor Mobi з ремонту та аксесуарів для гаджетів;
- квіткова крамниця;
- перший в Ірпені магазин міжнародної мережі JYSK.
Історія
Коментарі
Економіка і бізнес
Які потяги стали флагманськими
- №15/16 Харків – Ясіня. Поїзд назвали на честь видатного театрального діяча Леся Курбаса. Театр митця «Березіль» став культурною візитівкою Харкова;
- №17/18 Харків – Ужгород. На честь 300-річчя від дня народження українського філософа Григорія Сковороди у 2022 році потяг отримав назву «Сковорода».
- №79/80 Дніпро – Львів. Потяг «Січеслав» назвали на честь історичної варіації перейменування міста Дніпро у 1918 році.
- №91/92 Київ – Львів. Поїзд має назву «Леополіс», він повністю складається з нових вагонів, які збудували під час війни.
- №105/106 Київ – Одеса. «Чорноморець» — це головний поїзд Одеського депо з історичною назвою.
Як облаштували вагони
Музичний супровід
- «Сковорода» — «Паровоз» Євгена Хмари;
- «Леополіс» — «Місто весни» у виконанні «Один в каное» та «Океан Ельзи»;
- «Січеслав» — «Доброго вечора, ми з України» гурту PROBASS & HARDI;
- «Лесь Курбас» — інструментальна версія «Черемшини»;
- «Чорноморець» — мелодія «Край Чорного моря» Табачникова.
Коментарі
Економіка і бізнес
Врожай батату зібрали на Одещині в Білгород-Дністровському районі. Картоплю на семи гектарах вирощувало фермерське господарство «Буджак».
Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.
За словами керівника господарства Олексія Згіріна, сорт батату «Борегард» вирощували за допомогою новітніх технологій. Аграрії використовували безвірусний посадковий матеріал, що дозволило зменшити кількість хімічних обробок і покращити якість овочів.
Читайте також: Київський заклад створив символічну ялинку з українських колосків (ФОТО)
«Одеський регіон стає осередком інноваційного агробізнесу. Однією з таких цікавих новинок є вирощування батату, або солодкої картоплі. Ще кілька років тому цей коренеплід був екзотикою, а сьогодні — зайняв своє місце в меню багатьох ресторанів та сімейних застіль»‚ — написав Олег Кіпер.
Як вказують у галузевому виданні AgroReview, раніше в Україні батат вирощували переважно на Херсонщині, але на невеликих площах.
Нагадаємо, що В Україні запустили цифровий сервіс єРослинництво: для чого він потрібен.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі