Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

На дорогах Києва планують запустити нову систему відеофіксації порушень

Опубліковано

У Києві хочуть запустити сучасну систему фіксації порушень Правил дорожнього руху. Про це повідомила директор Департаменту економіки та інвестицій Наталія Мельник, інформує Укрінформ з посиланням на Офіційний портал Києва.

“Місто Київ через рік-два може отримати сучасний інструмент, який дозволить суттєво покращити ситуацію з безпекою на дорогах. При цьому, на це не буде витрачено жодної копійки коштів з місцевого бюджету, оскільки державно-приватне партнерство передбачає фінансування даного проєкту за рахунок капіталу інвестора”, – зазначила Наталія Мельник.

Яка користь від системи?

Фахівці зазначають, що впровадження цієї системи дозволить зменшити кількість ДТП у місті та виключити людський фактор при виявленні фактів порушень ПДР, а також сприятиме зменшенню травматизму та смертності на дорогах і вулицях Києва. “Відшкодування коштів інвестора у створення об’єкта відбуватиметься лише після того, як власне об’єкт буде введено в експлуатацію та шляхом його використання почнуть надаватися відповідні послуги”, – додала Мельник.

Читайте також: Уперше за 28 років почали вимірювати трафік у Києві

На момент подання ініціативи вартість проєкту становила близько $24 млн.

Основні характеристики

Попередньо, система включатиме апаратний комплекс відеофіксації порушень ПДР, центр обробки, зберігання та систему передачі даних в автоматичному режимі. Усі зафіксовані порушення правил дорожнього руху через спеціальні канали зв’язку будуть передаватися до дата-центру та опрацьовуватись інспекторами Національної поліції.

За інформацією Мельник, минулого року кількість ДТП у місті Києві склала 20,8% від загальної кількості в Україні, у тому числі з тяжкими наслідками – 3,7%.

У рамках підготовки конкурсу з визначення приватного партнера для реалізації проєкту буде створено конкурсну комісію за участю депутатів Київської міської ради, розроблено критерії оцінки пропозицій та після їх затвердження Київрадою оголошено про проведення конкурсу.

Коментарі

Технології

Лікарня на Львівщині зможе працювати під час відключень світла завдяки сонячній електростанції на даху

Опубліковано

Лікарня у Шептицькому (Червонограді) зможе працювати під час відключень світла та заощаджувати до 200 тисяч гривень щороку завдяки новій сонячній електростанції.

Про це повідомили у ГО «Екодія».

Як працюватиме СЕС

СЕС встановлять на даху онкологічного відділення медзакладу. Вона займатиме площу 182 м² і зможе живити лікарню під час відключень світла.

Потужність нової станції складатиме 30 кВт, а річна генерація електроенергії — понад 34 000 кВт-год. Акумулятори ємністю 31,8 кВт зберігатимуть енергію для використання під час екстрених та планових відключень електроенергії, а також вночі.

У майбутньому лікарня зможе продавати надлишки в загальну мережу за визначеним тарифом. 

Читайте також: В українських дитсадках діє 7 тисяч інклюзивних груп

Фото: «Екодія»

«Сонячна станція дозволить лікарні забезпечити безперебійне електропостачання, необхідне для життєвоважливих медичних апаратів, а також допоможе громаді зменшити витрати на оплату електроенергії. Тож заощаджені кошти можна використати для закупівлі медичного обладнання або ремонту відділень», — розповідає експертка з енергетичної політики ГО «Екодія».  Дарина Ярошовець,

Витрати на будівництво

Загальна вартість встановлення СЕС — 3 143 000 гривень. Частина фінансування (28% суми) — це кошти громади, решту покрила ГО «Екодія» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). 

Фото: «Екодія»

Проєкт реалізується українськими громадськими організаціями «Екодія», «Екоклуб» та благодійними фондами Energy Act for Ukraine і RePower Ukraine у межах ініціативи «Відновлювані джерела енергії для стійкої України», яку виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини. Загалом у планах громадських організацій встановити сонячні електростанції в 14 громадах.  

Нагадаємо, що в рамках проєкту «Екодія» вже встановила СЕС у лікарні на Волині. Громадська організація шість років займається трансформацією вугільних регіонів та встановлює сонячні електростанції саме у шахтарських громадах.

Фото: «Екодія»

Коментарі

Читати далі

Технології

В «Дії» зʼявиться послуга базової соціальної допомоги — як це працюватиме

Опубліковано

Скоро в «Дії» стане доступною нова послуга — базова соціальна допомога. Вона дозволить автоматизувати процес отримання різних соціальних виплат для українців.

Про це Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович повідомила на форумі Global digital social forum у п’ятницю, 27 вересня.

«Це допоможе фахівцям не перетворюватися на бухгалтерів, а більше часу приділяти людям. Процес надання допомоги стане простішим: достатньо буде сказати «я потребую», а все інше зробить держава», — зазначила Жолнович.

Читати також: Пішки вирвався з Маріуполя: як кухар з Донеччини відкрив цех, де безкоштовно ремонтують одяг військовим

Ця послуга також вперше об’єднає національні виплати з міжнародною допомогою, яку надають партнери України.

Нагадаємо, що в Україні запустили електронну карту Рад ВПО: де переселенцям шукати допомогу.

Фото: shutterstock.

Коментарі

Читати далі

Технології

Міноборони анонсувало нові навчальні сервіси у застосунку «Армія+»

Опубліковано

Завдяки новому застосунку «Армія+», який запустили 8 серпня, вже понад 270 тисяч військовослужбовців можуть подавати електронні рапорти.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомила Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України з питань цифровізації.

«Армія+» — це новий цифровий інструмент для військових, який допомагає відмовлятися від паперової бюрократії. Подання електронних рапортів є першим кроком у цій зміні.

Нові функції у застосунку «Армія+»

Уже найближчим часом у «Армія+» з’являться нові сервіси. За словами Катерини Черногоренко, зараз ведеться активна робота над розвитком цього застосунку, а також інших цифрових платформ для військових — «Delta» та «Резерв+». Очікується, що нові функції будуть доступні вже цієї осені.

Окрім електронних рапортів, у «Армія+» скоро з’явиться модуль для онлайн-навчання. Вже наприкінці вересня або на початку жовтня військовослужбовці зможуть отримувати нові знання безпосередньо через застосунок, що стане корисним інструментом для саморозвитку та підвищення кваліфікації.

Читати також: У застосунку «Резерв+» зʼявляться нові послуги

Зворотній зв’язок

Катерина Черногоренко закликала військових брати участь в опитуваннях у застосунку, щоб команда розробників могла краще розуміти потреби та втілювати необхідні зміни для зручності користувачів.

Нагадаємо, що на лівому березі Києва відкрили перший центр рекрутингу.

Фото: Kingston IronKey.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Підйомні» для киян та пекельна БЗВП: досвід рекрутингу до війська головреда ШоТам Сергія Колеснікова

27 червня Сергій завершив робочі справи, зідзвонився через відеозв’язок з усіма друзями, зібрав речі та...

Суспільство1 місяць тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство1 місяць тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство2 місяці тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...