

Технології
На Донеччині працює 212 “розумних” камер спостереження
У системі «розумної» безпеки на Донеччині працюють 212 інтелектуальних відеокамер. Про це повідомили у секторі комунікації поліції області.
Як зазначається, із запуском Єдиного аналітичного сервісного центру (UASC) рівень злочинності в Донецькій області знизився, а кількість звернень до поліції зросла вдвічі. За три роки поліцейські обробили понад мільйон викликів, з них понад 10 тисяч – від дітей.
«Смарт-сіті» для поліції
Єдиний аналітичний сервісний центр поліції Донеччини було відкрито 24 грудня 2016 року. Він побудований на технологіях «смарт-сіті» в рамках спільного проєкту поліції та громади «Безпечна Донеччина».
Сьогодні в системі UASC працюють: служба 102 та диспетчерський центр, система інтелектуального відеоспостереження, мобільні додатки «Поліція 102» та «My Pol». Ці сервіси допомагають контролювати оперативний стан та підвищувати безпеку громадян. Їх безперебійну роботу цілодобово забезпечують близько 100 співробітників поліції.
Читайте також: У Києві встановили 125 відеокамер із функцією розпізнавання облич і номерів авто
Як працюють камери?
На території області функціонують 212 інтелектуальних відеокамер. Програма розпізнає номер, марку, модель, колір автомобілів, а також здатна здійснювати переслідування автомобілів в реальному часі.
Камери налаштовані і на ідентифікацію людей та можуть розпізнавати вік, етнічне походження, вираз обличчя, наявність окулярів, навіть колір одягу.
За три роки з використанням «розумних» камер затримано близько 500 транспортних засобів, зокрема ті, що були викрадені або залишили місце ДТП. А в цьому році інформація, отримана з відеокамер, допомогла розкрити три злочини.
До системи UASC під’єднані і прифронтові райони. Так, шість камер стежать за безпекою у селищі Новгородському, що розташоване на лінії розмежування біля Торецька.
На цей час встановлюються ще 49 камер на межі з Харківською, Дніпропетровською та Запорізькою областями, на КПВВ, а також на трасах міжнародного та державного значення та аварійно небезпечних ділянках.
Безпека в телефоні
Додатковий зв’язок з поліцією забезпечують мобільні додатки «Поліція 102» та «My Pol». Сьогодні ними користуються близько 6 тисяч громадян. Сервіси пристосовані для користування людей з інвалідністю, зокрема – порушеннями слуху.
Головна функція – «виклик поліції в один «клік», яка дає змогу якнайшвидше отримати допомогу поліцейських в екстремальних ситуаціях, коли важлива кожна хвилина.
У 2019 році поліцейські отримали майже 400 викликів через мобільні додатки.
Як розвиватиметься UASC в 2020 році
В результаті аналізу оперативної обстановки, місць концентрації правопорушень поліцією передбачено встановлення в регіоні ще 162 інтелектуальних відеокамер.
Крім того, буде розширено функціонал програмного комплексу. Так, до всіх камер буде підключено функції розпізнавання залишених речей та їх власників (для можливого виявлення вибухових та інших небезпечних речовин), нетипової поведінки людей (для своєчасного реагування на дестабілізацію ситуації).
Технології

На фронті з’явився новий інструмент радіоелектронної боротьби — система Algiz AM, розроблена в межах кластера Brave1 для нейтралізації ворожих дронів типу Mavic. Високотехнологічну розробку вже використовують на передовій для придушення каналів зв’язку безпілотників.
Про це повідомили в Brave1.
Brave1 підтримав команду розробників у проходженні кодифікації, що пришвидшило впровадження Algiz AM у підрозділах Сил оборони. Крім того, кластер забезпечив зворотний зв’язок із військовими, що дозволило вдосконалити систему відповідно до бойових потреб.
Система здатна:
- змінювати напрям випромінювання на 360° для оперативного реагування;
- працювати дистанційно — оператор може керувати з укриття;
- швидко розгортатися завдяки мобільній платформі.
Читайте також: Швеція стане партнером України у сфері військового космосу для оборонних потреб
Назва Algiz походить від руни захисту — саме це вона й забезпечує на фронті, допомагаючи рятувати життя українських воїнів.
Algiz AM — український засіб РЕБ, що глушить ворожі «мавіки» У сучасній війні дрони типу Mavic стали одним із найпоширеніших інструментів на полі бою. Щоб нейтралізувати ворожі “мавіки”, учасники кластеру Brave1 створили Algiz AM — високотехнологічну систему радіоелектронної боротьби, що ефективно придушує канали їх зв’язку. Ключові особливості Algiz AM: 🔸 змінює напрям випромінювання на 360°, оперативно реагуючи на загрози 🔸 оснащений дистанційним керуванням — оператори можуть працювати з укриття 🔸 мобільна платформа забезпечує швидке розгортання та маневреність у польових умовах Brave1 підтримав команду розробників із проходженням кодифікації — це пришвидшило шлях до впровадження в підрозділах Сил оборони. Також кластер допоміг налагодити ефективну взаємодію виробника з військовими, що дозволило вдосконалити засіб відповідно до реальних потреб фронту. Назва Algiz походить від однойменної руни, що символізує захист — саме це система забезпечує на передовій, щодня рятуючи життя українських військових.
Опубліковано Brave1 Понеділок, 16 червня 2025 р.
Нагадаємо, що на озброєння ЗСУ офіційно прийняли дрон «Волиняка», який уражає важкоброньовану техніку.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Brave1
Технології

Лідер гурту Imagine Dragons та амбасадор UNITED24 Ден Рейнольдс разом із братом Маком анонсували першу гру своєї незалежної студії Night Street Games — Last Flag, події якої розгортаються у 1970-х. За сюжетом гравці мають захопити ворожий прапор і надійно заховати свій.
Про це повідомили в UNITED24.
До розробки гри долучилися й українські фахівці, зокрема й ті, хто захищає Україну у війську. На знак вдячності один з ігрових персонажів носить нашивку з українським прапором на комірці — як символ підтримки й шани до тих, хто допоміг створити Last Flag. Реліз гри запланували на 2026 рік.

Imagine Dragons є амбасадорами платформи UNITED24. Вони послідовно підтримують Україну з перших днів повномасштабного вторгнення, вивішують український прапор на концертах по всьому світу та допомагають збирати кошти на гуманітарні й медичні потреби.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
У 2022 році гурт допоміг зібрати понад 6 мільйонів доларів на реанімобілі для українських медиків. А у 2023 році Imagine Dragons створили кліп Crushed. У відео розповіли про 14-річного Сашу, який пережив 5 місяців російської окупації. Частину його будинку зруйнували, а сусіди загинули від російських обстрілів.
Нагадаємо, що соліст Imagine Dragons підняв український прапор під час концерту в Мілані (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка UNITED24
Технології

Швеція та Україна співпрацюватимуть у розвитку космічних технологій для оборонних потреб. Українська сторона планує сфокусуватися на збиранні даних із супутників для розвідки.
Про це повідомили в Міноборони.
Дані з космосу, які можуть вберегти життя
Під час зустрічі українська сторона презентувала шведам основні досягнення з цифровізації, серед яких є впровадження та реалізація космічної політики та стратегії у сфері оборони. Також на переговорах іноземним пертнерам озвучили ключові потреби Сил оборони у сфері військового космосу.
Як зазначив начальник управління космічної політики у сфері оборони майор Олександр Гаврутенко, Україна готова поділитися й власними напрацюваннями, які вона отримала під час бойових дій. Він уточнив, що у секторі військового космосу основним фокусом буде обробка масивів даних, а не масштабування власного обладнання.
Читайте також: Відповідь «Ланцетам»: Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги (ВІДЕО)
«Космос — це важливий простір для наших Сил оборони. Супутники дадуть нам сталий звʼязок для військових, власні спроможності для розвідувальних даних і можливість зберегти життя наших людей завдяки раннім оповіщенням про загрози. Тому ця сфера зараз — пріоритетна для Міністерства оборони», — прокоментувала заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Голова шведської делегації Ларс Гельмріх сказав, що вони зацівлений у такій співпраці, особливо з урахуванням українського досвіду ведення війни. Він додав, що ця країна може допомогти у взаємодії з іншими партнерами, зокрема, з нордичними державами, серед яких — Данія, Фінляндія, Норвегія та Ісландія.
Нагадуємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.
Фото обкладинки: АрміяInform