Технології
На Донеччині працює 212 “розумних” камер спостереження
У системі «розумної» безпеки на Донеччині працюють 212 інтелектуальних відеокамер. Про це повідомили у секторі комунікації поліції області.
Як зазначається, із запуском Єдиного аналітичного сервісного центру (UASC) рівень злочинності в Донецькій області знизився, а кількість звернень до поліції зросла вдвічі. За три роки поліцейські обробили понад мільйон викликів, з них понад 10 тисяч – від дітей.
«Смарт-сіті» для поліції
Єдиний аналітичний сервісний центр поліції Донеччини було відкрито 24 грудня 2016 року. Він побудований на технологіях «смарт-сіті» в рамках спільного проєкту поліції та громади «Безпечна Донеччина».
Сьогодні в системі UASC працюють: служба 102 та диспетчерський центр, система інтелектуального відеоспостереження, мобільні додатки «Поліція 102» та «My Pol». Ці сервіси допомагають контролювати оперативний стан та підвищувати безпеку громадян. Їх безперебійну роботу цілодобово забезпечують близько 100 співробітників поліції.
Читайте також: У Києві встановили 125 відеокамер із функцією розпізнавання облич і номерів авто
Як працюють камери?
На території області функціонують 212 інтелектуальних відеокамер. Програма розпізнає номер, марку, модель, колір автомобілів, а також здатна здійснювати переслідування автомобілів в реальному часі.
Камери налаштовані і на ідентифікацію людей та можуть розпізнавати вік, етнічне походження, вираз обличчя, наявність окулярів, навіть колір одягу.
За три роки з використанням «розумних» камер затримано близько 500 транспортних засобів, зокрема ті, що були викрадені або залишили місце ДТП. А в цьому році інформація, отримана з відеокамер, допомогла розкрити три злочини.
До системи UASC під’єднані і прифронтові райони. Так, шість камер стежать за безпекою у селищі Новгородському, що розташоване на лінії розмежування біля Торецька.
На цей час встановлюються ще 49 камер на межі з Харківською, Дніпропетровською та Запорізькою областями, на КПВВ, а також на трасах міжнародного та державного значення та аварійно небезпечних ділянках.
Безпека в телефоні
Додатковий зв’язок з поліцією забезпечують мобільні додатки «Поліція 102» та «My Pol». Сьогодні ними користуються близько 6 тисяч громадян. Сервіси пристосовані для користування людей з інвалідністю, зокрема – порушеннями слуху.
Головна функція – «виклик поліції в один «клік», яка дає змогу якнайшвидше отримати допомогу поліцейських в екстремальних ситуаціях, коли важлива кожна хвилина.
У 2019 році поліцейські отримали майже 400 викликів через мобільні додатки.
Як розвиватиметься UASC в 2020 році
В результаті аналізу оперативної обстановки, місць концентрації правопорушень поліцією передбачено встановлення в регіоні ще 162 інтелектуальних відеокамер.
Крім того, буде розширено функціонал програмного комплексу. Так, до всіх камер буде підключено функції розпізнавання залишених речей та їх власників (для можливого виявлення вибухових та інших небезпечних речовин), нетипової поведінки людей (для своєчасного реагування на дестабілізацію ситуації).
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі