Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Донеччині капітально відремонтують дитячу лікарню (ФОТО)

Опубліковано

У Краматорську цьогоріч капітально відремонтують дитячу лікарню, яка обслуговує дітей з усієї півночі Донецької області. Про це повідомляється на сторінці “Краматорське самоврядування”.

Потребує оновлення

Як зазначається, сьогодні лікарня обслуговує приблизно 30 тисяч дітей Краматорська та Північного регіону Донецької області. Кількість іногородніх хворих сягає 20-30% від загальної кількості пролікованих. Лікарня також обслуговує дітей з категорії внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також: Як працює медреформа на Львівщині: приватна клініка може бути безкоштовною. Приклад Сколе

Умови, в яких працюють медичні працівники та лікуються діти, давно не відповідають вимогам часу, тому наприкінці 2019 року депутатами Краматорської міської ради було виділено 1 мільйон 300 тисяч гривень на розробку проектно-кошторисної документації з капітального ремонту будівель поліклініки та стаціонару КНП «ДТМО».

Що у планах?

Планується, що фінансування ремонту відбуватиметься на умовах співфінансування з міського та обласного бюджетів. Аби не затягувати із ремонтом та розпочати його вже у цьому році, у міському бюджеті закладено 8, а у обласному ще 20 мільйонів гривень. Загальна вартість робіт може скласти, орієнтовно, 45 мільйонів гривень.

«На сьогоднішній день ми готуємось до ремонту, плануємо тимчасові переїзди відділень. Певний час нам буде тісно, але цей ремонт давно необхідний, усі лікарі та працівники закладу чудово це розуміють і з нетерпінням чекають на його початок», – повідомляє начальник відділу охорони здоров’я Валерія Мельник.

«У зв’язку з тим, що процес роботи медичного закладу неможливо припинити чи, бодай, призупинити на певний час, ремонт приміщень буде розбито на 3 черги. Упродовж 2020 та 2021 років ми маємо отримати повністю відремонтовані будівлі стаціонару та поліклініки дитячої лікарні. Проєкт також включає благоустрій прилеглих територій», – розповідають в Управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста.

Разом із тим, паралельно у ДТМО буде реалізовано ще 2 великих проєкти: ремонт даху та повна термомедернізація будівлі. Вони мають різні джерела фінансування.

Ремонт даху лікарні вже майже завершено, його було повністю фінансовано за кошти міського бюджету.

Також у цьому році виконають термомодернізацію будівель ДТМО – джерелом фінансування Європейський інвестиційний банк, а загальні витрати становлять більше 26 мільйонів гривень. Реалізація розпочнеться вже цього літа і має бути завершена у 2021 році.

Що відомо про роботу лікарні

У стаціонарі площею 4495 квадратних метрів розгорнуті ліжка інтенсивної терапії та реанімації, кардіологічні, неврологічні, ендокринологічні, гастроентерологічні, алергологічні, інфекційні, імунологічні, отоларингологічні відділення та ліжка інтенсивної терапії новонароджених. Відділення патології новонароджених з ліжками інтенсивної терапії є міжрегіональними для півночі Донецької області.

В дитячій поліклініці проводять прийом фахівці: алерголог, кардіолог, імунолог, ревматолог, ортопед-травматолог, ендокринологи, невролог, отоларингологи, нефролог, дитячі офтальмологи, гастроентеролог, логопед, фізіотерапевт, хірург.

На базі лікарні знаходиться кафедра Донецького національного медичного університету, співробітники якої надають консультативну допомогу дітям.

Деякі фахівці єдині по Північному регіону області, а саме лікар-алерголог дитячий (є обласним фахівцем), лікар-імунолог дитячий (є обласним фахівцем) та лікар-нефролог.

У поліклініці працює єдиний в Донецькій області кабінет охорони зору, обладнаний сучасним офтальмологічним обладнанням.

За весь час експлуатації будівлі реконструкції та повного капітального ремонту не проводились, частково проводились капітальні ремонти системи опалення, енергопостачання, оздоблення окремих приміщень відділень.

Фото: twimg.com, facebook.com/krm.gromada

Коментарі

Суспільство

У Києві оновили 3D-конструкцію «KYIV» із назвами міст-побратимів

Опубліковано

Біля будівлі Київської міської державної адміністрації з’явилася нова 3D-конструкція «KYIV». На ній написані назви міст-побратимів столиці.

Про це повідомило Управління туризму та промоцій КМДА.

Символ вдячності та дружби

Київ має понад 70 міст-побратимів, які надають фінансову та гуманітарну допомогу, беруть участь у соціальних ініціативах та підтримують відновлення інфраструктури.

«Ця конструкція є символом дружби та взаємопідтримки. Її встановили на знак вдячності нашим партнерам за їхню допомогу та співпрацю», — зазначили в Управлінні туризму та промоцій КМДА.

Попередню конструкцію замінили через її незадовільний технічний стан. Нову версію встановлено за підтримки депутатського корпусу Київради.

Читати також: У Києві запалили головну ялинку України (ФОТО)

Що дає статус міста-побратима

Побратимські зв’язки між містами передбачають обмін досвідом, знаннями та культурною співпрацею. Це допомагає спільно працювати над розв’язанням актуальних проблем і розвивати сфери туризму, економіки, урбаністики та ЖКГ.

Завдяки співпраці між містами проводяться обміни делегаціями, художніми виставками, літературними заходами та іншими культурними ініціативами, які сприяють зміцненню партнерських відносин.

Нагадаємо, що на Київщині відбудували міст через річку Ірпінь (ФОТО).

Фото: сайт Управління туризму та промоцій КМДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві запалили головну ялинку України (ФОТО)

Опубліковано

На Софійській площі у Києві урочисто засвітили вогні головної ялинки України. Це стало традиційним святом, яке щороку припадає на День святого Миколая — 6 грудня.

Про це повідомляє Віталій Кличко.

Чим особлива цьогорічна ялинка

  • Білосніжний колір: символізує початок світлого шляху, оновлення та святкову чистоту.
  • Розміри: штучна конструкція заввишки 15 метрів — вище за минулорічну.
  • Прикраси: 2 тисячі бірюзових іграшок, світло-блакитна гірлянда завдовжки 2 кілометри.

За словами міського голови Віталія Кличка, дизайн ялинки поєднується з архітектурою Софії Київської, а це об’єднує традиції та сучасність.

Фото: Роман Пєтушков/Каштан NEWS

Читати також: На двох вокзалах України пасажирів зустрічав святий Миколай (ФОТО)

Фотозона «Крила Фенікса»

Поруч із ялинкою облаштовано фотозону. Вона стане не лише місцем для фото, а й нагадуванням про стійкість та відродження, притаманні українцям.

Головна ялинка, як і торік, встановлена за кошти меценатів, підтверджуючи, що спільні зусилля здатні дарувати радість і надію навіть у складні часи.

Нагадаємо 10 фактів про День святого Миколая: історія, традиції та прикмети.

Фото обкладинки: телеграм Віталія Кличка.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Рівному енергоефективно оновили три дитсадки

Опубліковано

Три дитячі садки в Рівному капітально відремонтували завдяки програмі «Нагальні житлові потреби внутрішньо переміщених осіб». Проєкт реалізувала НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Про це повідомляють на сайті проєкту.

Що змінилося

У дитсадках «Особлива дитина», «Центр Пагінець» та №35, які відвідують понад 400 дітей (зокрема, діти з інвалідністю та ВПО), встановили:

  • сонячні колектори для нагріву води;
  • індивідуальні теплові пункти.

Ці оновлення знижують енергоспоживання та допомагають скоротити викиди CO2.

Читати також: У Тернополі ОСББ встановило сонячну електростанцію з резервним живленням

Хто підтримав

НЕФКО — організація, що з 1990 року фінансує екологічно важливі проєкти у співпраці з Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією та Швецією. Вона працює в Рівному ще з довоєнних часів, допомагаючи модернізувати міські будівлі.

Проєкт енергоефективного ремонту дитсадків профінансовано грантом ЄС у розмірі 1,56 мільйона євро. Завершення робіт відбулося восени 2024 року.

Нагадаємо, що на Київщині створюють сучасну лабораторію для підготовки електроенергетиків (ФОТО).

Фото: НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація).

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта1 тиждень тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура2 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...