Суспільство
На Дніпропетровщині прокладають нові туристичні маршрути
У П’ятихатському районі дніпропетровщини працюють над створенням нових туристичних маршрутів. До них увійдуть унікальні куточки природи, архітектурні «перлини» та історичні пам’ятки. Про це повідомили у департаменті економічного розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації.
«В умовах закритих кордонів українська туристична індустрія переорієнтовується на внутрішній туризм. Нині в області активно працюють над тим, аби розкрити туристичний потенціал регіону і створити якісний продукт для українських та іноземних мандрівників, – сказала начальниця управління з питань інвестиційної діяльності та розвитку малого і середнього бізнесу Дніпропетровської ОДА Світлана Лагутенко. – Цікавий туристично-рекреаційний ресурс має, зокрема, П’ятихатський район. Там вже розробили паспорти історико-геоекологічних маршрутів, наразі працюють над створенням нових мандрівок краєм».
Чим заманюють туристів?
Нині у П’ятихатському районі працюють над двома проєктами – «Спадщина Ераста Бродського» та «Урочище Княжі Байраки». До нових туристичних маршрутів увійдуть пам’ятки історії, археології і монументального мистецтва, природні й архітектурні об’єкти району та м. Жовті Води. Зокрема, корпуси коледжу ім. Е.К. Бродського в селищі Вишневе, літня резиденція Ераста Бродського, колишні приміщення Саксаганської лікарні та професійно-технічного училища. Також – курганні комплекси ІІ тис до н.е., білі піски у Вільногірську, штучно створений Ерастівський кар’єр. А ще, балка Княжі Байраки – місце битви гетьмана Богдана Хмельницького з поляками на Жовтих Водах у травні 1648 року.
Нові маршрути розробляє П’ятихатська райдержадміністрація спільно з департаментом економічного розвитку Дніпропетровської ОДА, головами ОТГ району, представниками виконкому Жовтоводської міської ради, приватних та громадських організацій.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі