

Суспільство
МЗС закликає підтримати флешмоб «Крим – це Україна»
Міністерство закордонних справ України закликає підтримати флешмоб «Крим – це Україна», який 30 липня у соціальній мережі Twitter ініціював британець Алекс Кінг, що дописує під нікнеймом Glasnost Gone.
Про це пише Радіо Свобода.
«30 липня – День кампанії #CrimeaIsUkraine. Можливість для всіх нас використовувати хештег, висвітлити вторгнення Росії та 6-річну окупацію українського Кримського півострова», – закликав Кінг.
Речниця МЗС Катерина Зеленко підтримала ініціативу. «Ми закликаємо вас підтримати чудову ініціативу, щоб висвітлити 6-й рік російської окупації Криму і висловитися про це, використовуючи хештег #CrimeaIsUkraine 30 липня. Не мовчіть про речі, які мають значення!» – написала вона в Twitter.
Читайте також: Зробити з Сурового Європу: як переселенка змінила життя цілого села на Донеччині
До флешмобу вже приєднались посол України в Австрії Олександр Щерба, українське посольство в США, а також багато українців та іноземців.
Наразі під хештегом #CrimeaIsUkraine можна знайти понад 4 тисячі постів.

Читайте також: 5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі
Нагадаємо, у Києві презентували сайт «Голос Криму. Культура».
Як ми писали раніше, кримськотатарський орнамент внесли до попереднього списку ЮНЕСКО.
Головне фото: 24tv.ua.

Суспільство

Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».
Про це пише Український Мілітарний Портал з посиланням на представника компанії A.Drones Юрія Касьянова.
Як заявлено виробником, безпілотні літаки-камікадзе «Пілум» можуть використовуватися в складі рою дронів для прориву системи ППО супротивника.
Комплекс простий в застосуванні, розгортається за 2 хвилини, і вражає цілі на дальності до 50 км.
«Це справді класний, недорогий, небезпечний для противника апарат», – підкреслюють у компанії A.Drones.
Безпілотник має висока швидкість збірки апарату, швидкий старт, малий інтервал між пусками, широке застосування мережевих технологій для обміну даними.
Комплекс змонтований на пікапі.
Про дрон «Пілум»
Пілум – телекерований літак-снаряд (дрон-камікадзе) з масою бойової частини 2 кг у варіанті з силовою установкою, і 5 кг у варіанті плануючої бомби.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Ним може керувати оператор та наводити на ціль за відомими координатами.
Особливістю апарату є модульна компоновка, що дозволяє з мінімальними конструктивними змінами використовувати апарат у варіантах наземного (з контейнеру) і повітряного старту (з дрона-носія).

Як носій передбачається використовувати «Велику Химеру». «Пілум» працює в одному мережевому середовищі за одними й тим же стандартам і протоколам з іншими дронами.
Це дає можливість використовувати літак-носій як ретранслятор сигналів для наведення літака-снаряда на значній відстані від наземної станції.
Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків
Апарат побудований за тандемною схемою, яка має найменші розміри при заданій масі корисного навантаження.
Наведення здійснюється за заздалегідь заданими координатами gps, по оптичному зображенню цілі, або комбіновано – в ручному або напівавтоматичному режимах.

Довідка
A.Drones – українська інноваційна науково-виробнича компанія, що спеціалізується на розробці і виробництві безпілотних літальних апаратів (дрони), безпілотних наземних транспортних систем.
Нагадаємо, почалися постановки на озброєння боєприпасу для ударних дронів.
Як ми повідомляли раніше, українську сигнальну міну «Спалах» приймуть на озброєння армії.
Усі фото: mil.in.ua.
Суспільство

У центрі Львова готують до експозиції дорогу XVI ст. і оборонний мур, повідомила на своїй сторінці у фейсбук керівниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець.
Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків

“Цю бруківку з XVI століття миють маленькою щіточкою, кожен камінчик окремо. Не знаю який буде будинок на площі Міцкевича і чи взагалі буде, але дорогу і оборонний мур готують до експозиції. Дорога вишургана возами, по ній ходили львів’яни протягом трьох століть, аж поки тут не побудували будинок, який поруйнував і дорогу, і високий оборонний мур. На щастя, не зовсім, і наразі це знахідка археологів і рай для реставраторів”, – написала Лілія Онищенко-Швець.

Відзначимо, що у грyдні 2020 рoкy нa плoщi Miцкeвичa, 9 y Львoвi рoзпoчaлись рoбoти з впорядкування aрхeoлoгiчнoгo прoстoрy, дe мoжнa бyдe пoбaчити фрaгмeнти Висoкoгo мyрy i брyкoвaнoї дoрoги XVI ст.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Нагадаємо, у полі під Києвом знайшли артефакт, якому кілька тисяч років.
Як ми повідомляли раніше, на Закарпатті стартувала реставрація старовинного замку.
Усі фото: facebook.com/Лілія Онищенко.
Суспільство

В Одесі електромонтери оперативно-виїзних бригад тренуватимуться працювати з обладнанням електричних підстанцій у віртуальній реальності.
Про це повідомили у пресслужбі ДТЕК Одеські електромережі.
Зазначається, що VR-тренажер, що використовуватимуть під час підготовки фахівців, дозволить прискорити процес навчання і зробить його максимально безпечним.
Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків
Компанія вже провела перше навчання з використанням VR-тренажеру. Електромонтери тренувалися виводити в ремонт та потім вводити у роботу трансформатор Т2 на двотрансформаторній підстанції Ялта 110/35/10.

За допомогою віртуальної реальності свою кваліфікацію підвищили 36 фахівців.
Наголошується, що головне завдання, яке мають виконати електромонтери на тренажері, – безпечно та швидко перемкнути обладнання. У реальному житті від таких дій залежить здоров’я та життя працівників. Такі тренування допоможуть спеціалістам відшліфовувати та доводити до автоматизму навички безпечної роботи на об’єктах підвищеної небезпеки.
Про тренажер
VR-тренажер — це окуляри віртуальної реальності Oculus Quest. Достатньо їх надіти, щоб зануритися в змодельоване виробниче середовище, максимально схоже з реальністю, зокрема і в масштабі. Відчуття повної присутності у віртуальному світі дає відеозображення на 360 градусів. Програма фіксує дотримання вимог охорони праці та виробничої безпеки, правильне застосування засобів індивідуального захисту, використання розпорядчих та вказівних знаків.
Окуляри віртуальної реальності, що використовують в центрі підготовки та навчання персоналу ДТЕК Одеські електромережі, відтворюють модель підстанції «Ялта 110/35/10». Фахівець вивчає теорію та віртуально виконує понад 50 перемикань під час ремонту та введення підстанції в роботу. Все, як в житті — взаємодія з устаткуванням, виконання необхідних операцій. Віртуальний учитель на прикладі показує, як потрібно виконати завдання.
Хто навчатиметься?
Навчання на віртуальному тренажері-симуляторі вже включене в програму первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації для спеціальностей «Електромонтер оперативно-виїзної бригади», «Електромонтер з експлуатації розподільних мереж», «Електромонтер з обслуговування підстанцій». Також навчання проходитимуть диспетчера, майстри розподільних мереж та майстри підстанцій 35 кВ і вище. Для них розробили окремий курс навчання.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Відомо, що програму навчання на VR-тренажері для спеціалістів Одеських електромереж розробила компанія «Kampov Technology» за участі фахівців департаментів з охорони праці та управління персоналом ДТЕК Одеські електромережі.
Нагадаємо, в Україні стартує інформаційна кампанія про євроінтеграцію.
Як ми повідомляли раніше, у невеликому шахтарському місті Донеччини запрацював перший центр робототехніки та програмування.
Усі фото: ktc.ua.