У кінці серпня на Центральному вокзалі «Київ-Пасажирський» відкриють виставку Лесі Хоменко. ЇЇ майбутні експонати художниця вже створює створює у «Червоній залі» на другому поверсі.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Мисткиня створює найбільше живописне полотно розміром 21×12 метрів, на картині вона повторює архітектурний ритм сходів вокзалу.
«Робота символізує поступ уперед — рух, що стає можливим завдяки зусиллям усіх українців і українок, які разом захищають свою країну, культуру, спосіб життя та демократичні цінності», — зазначають в УЗ.
Читайте також: Активісти планують створити археологічний музей у будинку Вікентія Хвойки на Подолі
Проєкт створили PinchukArtCentre у співпраці з Укрзалізницею. Як зазначають партнери, співпрацю організовують для інтеграції сучасного мистецтва в простір залізниці. Раніше вони вже презентували відеоінсталяцію «Прибуття» Яреми Малащука та Романа Хімея, а також скульптуру «Воля» Олексія Сая.
Для виставки в PinchukArtCentre Леся Хоменко створить у майстерні на залізниці ще одну нову роботу — 30-метрове живописне полотно у формі траншеї. Пізніше його представлять в артцентрі як імерсивну інсталяцію.
Виставку на київському вокзалв відкриють 28 серпня. Відвідувачі зможуть переглянути роботи Лесі Хоменко з періоду 2006 року до сьогодні.
Про мисткиню
Леся Хоменко — українська художниця та співзасновниця групи Революційного Експериментального Простору (Р.Е.П.). Мисткиню номінували на Премію PinchukArtPrize у 2009, 2011 та 2013 роках.
Кандидатуру Лесі висували для Премії Future Generation Art Prize 2012 у складі групи Р.Е.П., а також для Премії імені Казимира Малевича. Роботи Хоменко зберігаються в провідних європейських музеях у Бельгії, Угорщині, Німеччині, та були представлені на Венеційській бієнале, у Музеї Фолькванг та Українському музеї в Нью-Йорку.

Нагадуємо, що на Львівщині подружжя встановило рекорд України із власним лавандовим полем (ФОТО).
Фото: «Укрзалізниця»