

Суспільство
Миколаївські енергетики отримали екскаватори і високовольтне обладнання
Енергетики Миколаївщини отримали 6 екскаваторів та високовольтне обладнання. Устаткування допоможе провести відновлювальні роботи на об’єктах енергетичної інфраструктури.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства енергетики України.
Зазначається, що для потреб Миколаївської ТЕЦ надійшло 5 екскаваторів JCB 3CX та колісний екскаватор Hyundai R180W-9S.
Техніка буде використовуватися для проведення ремонтних робіт мереж та обладнання ТЕЦ. Окрім екскаваторів, підприємству також придбано і вже доставлено автокран XCMG 25.
Для потреб АТ «Миколаївобленерго» надійшло високовольтне обладнання, а саме елегазовий вимикач з газом та установкою для заправки.
Відомо, що енергетична інфраструктура Миколаївщини була суттєво пошкоджена через окупацію, обстріли, бойові дії. Обладнання, закуплене міжнародними партнерами для допомоги енергосектору, допоможе не тільки пришвидшити відновлення зруйнованої інфраструктури, а й ефективніше підготуватися до нового опалювального сезону.
Читайте також: Екопуфи, що рятують довкілля від вуглецю. Як львівські активісти перетворили сміття на корисний бізнес? Кейс ГО «Зелена коробка»

Про Фонд енергетичної підтримки
Передане обладнання закуплене за кошти Фонду енергетичної підтримки. Станом на сьогодні до Фонду надійшло понад 155,8 мільйона євро. Очікуються ще понад 63 мільйони євро від країн, які вже задекларували ініціативу про поповнення Фонду.
Наразі закуповується обладнання для 41 української компанії паливно-енергетичного комплексу. Це компанії, які забезпечують генерацію, передачу, розподіл електричної енергії, зберігання, розподіл і транспортування природного газу, а також компанії видобувної галузі.
Нагадаємо, Фінляндія передала Україні 136 тонн енергообладнання.
Також ми повідомляли, що із серпня 2022 року Україна отримала від Франції 183 тонни енергетичного обладнання.
Фото: facebook.com/minenergoUkraine.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ