

Технології
МВС України отримає найновішу модифікацію гелікоптера H-145
Міністр внутрішніх справ України і президент французької компанії “Airbus Helicopters” підписали угоду про конфігурацію вертольотів “Н-145”. Це відбулося 5 березня на міжнародній виставці “Heli-Expo 2019”. Про це повідомляє Національний Промисловий Портал.
Що відомо про H-145?
Це більш швидкий і економічний гелікоптер із вантажопідйомністю – 3800 кг. Він ідеально підходить для правоохоронних і рятувальних операцій – може швидко перевезти пілота та 11 офіцерів на місце події.
“Перші поставлені машини «Н-225» викликали фурор в професійному середовищі. Зараз ми бачимо нові розробки гвинтокрила. Новітня модифікація «Н-145» – для України, і ми дуже пишаємося цим”,- сказав міністр МВС України.
Також він розповів, що Єдина система авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС України стане третьою за потужністю в Європі, після Франції та Німеччини.
Читайте також: “Антонов” за 450 мільйонів доларів виготовить літаки для МВС
Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій України додав, що модернізовані гелікоптери чергуватимуть у практично всіх куточках України та забезпечать виконання всього комплексу завдань, які покладені на ДСНС.
Окрім цього, для вертольотів в Україні невдовзі буде створено потужний сервісний центр. Це дасть можливість обслуговувати не лише наші борти, а і брати замовлення від партнерів з інших країн. Для технічного обслуговування гелікоптерів в Україну прибуде група фахівців із компанії Airbus. Вони упродовж року навчатимуть українських спеціалістів.
Нагадаємо, що українські рятувальники і Нацгвардія, що входять до структури МВС, отримали 2 французькі вертольоти Airbus H225 Super Puma.
Технології

50 команд кластера Brave1 протестували свої розробки в умовах, максимально наближених до бойових. Роботи долали 10-кілометрову дистанцію, проходили випробування на вантажність та відповідність технічним характеристикам.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як відбувалися випробування
Платформи проходили дистанцію з невідомим маршрутом, працювали під впливом радіоелектронної боротьби на змінюваних частотах та демонстрували свою вантажопідйомність. Такий формат тестування дозволив перевірити реальну готовність техніки до фронтових завдань.
Михайло Федоров зазначив, що більшість роботів підтвердили заявлені характеристики, показали витривалість і ефективність, зокрема в транспортуванні спорядження, продовольства й вибухівки.


Читайте також: В Україні створили робота з великокаліберним кулеметом для ЗСУ
Бойові підрозділи вже використовують роботизовані системи, створені командами Brave1. Серед них 3-тя, 5-та, 59-та й 92-га штурмові бригади, підрозділи Нацгвардії, ГУР та СБУ.
У майбутньому Brave1 планує перекласти усі логістичні функції на фронті на безпілотні платформи.


Нагадаємо, що понад 20 виробників БпЛА та роботів на оптоволокні протестували свої розробки (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

У столиці з’явилися перші електровелосипеди для шерінгу.
Про це повідомив Олександр Гречко з ГО «Пасажири Києва».
Електровелосипеди надає в оренду компанія Zelectra, яка займається дистанційною системою прокату мопедів і самокатів. Новий вид транспорту рухається за допомогою легкого обертання педалей, а електропривід одразу асистує. Без обертання педалей велосипед лише на електродвигуні не їде.
Читайте також: Мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО)
«Навантаження на ноги мінімальне. Особливо приємно в такому режимі їхати вгору», — ділиться Олександр Гречко.
На тестовому заїзді визначили, що ці велосипеди не їдуть швидше 20-21 км/год. Після цієї швидкості асистент вимикається, а велосипед далі навіть педалями розігнати важко.
Старт на електровелосипеді коштує 15 грн, а кожна хвилина використання — 5 грн.
Нагадуємо, що на Мапу доступності в застосунку «Київ Цифровий» додали понад 1500 об’єктів.
Фото: фейсбук Олександра Гречка
Технології

Маркетплейс українських технологічних компаній CodeUA увійшов до короткого списку The Webby Awards у категорії «Працевлаштування». Сервіс змагатиметься за перемогу з чотирма іншими проєктами.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
CodeUA запустили у листопаді 2024 року розробники Мінцифри та Львівського IT-кластера. На платформі зібрали найкращі українські IT-компанії, які надають свої послуги для підприємців з усього світу. Окрім інформування, CodeUA також популяризує Україну як державу, що має великий технологічний потенціал.
Читайте також: В Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
«The Webby Awards — це “Оскар” у світі вебдизайну та розробки. Щороку премію дають крутим технологічним проєктам у найрізноманітніших нішах — від вебсайтів та реклами, до ШІ-продуктів та подкастів»‚ — написали в Мінцифри.
Серед переможців минулих років є такі компанії як Google, Apple, Pinterest, Spotify, NASA тощо.
Аби підтримати український сервіс, необхідно до 18 квітня проголосувати за CodeUA на сайті премії за посиланням.
Нагадаємо, що Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України.
Фото обкладинки: Freepik